Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Jonas Ruddas kritikų nepripažįsta: „Lietuvoje man svarbi tik Žilvino Ovsiuko nuomonė“

Olimpinės čempionės titulą praradusios Rūtos Meilutytės treneris Jonas Ruddas pastarąją parą sulaukė nemažai kritikos dėl jo auklėtinės nesėkmės Rio de Žaneiro finaliniame plaukime. Geriausia Lietuvos plaukikė liko septintoje vietoje. Vis dėlto R.Meilutytę nuo 13-os metų treniruojantis britas mano, kad kompetentingiausias plaukimo treneris Lietuvoje yra su juo dirbantis Žilvinas Ovsiukas. Kitų kritikų nuomonės J.Ruddas nesiklauso.
Jonas Ruddas
Jonas Ruddas / Vytauto Dranginio nuotr.

Per 1 min. 05,47 sek. finale Londone finišavusi lietuvė Rio plaukė jau kur kas lėčiau – per 1:07.32 min. ir neturėjo jokių šansų kovoti dėl vietos ant podiumo. Čempionė Lilly King distanciją įveikė per 1:04.93 min.

Štai pirmasis R.Meilutytės treneris Giedrius Martinionis po finalinio plaukimo teigė, kad J.Ruddas padarė daug klaidų. Anot G.Martinionio, plaukikė yra per daug raumeninga, per mažai ištverminga ir vienpusiška.

J.Ruddas kol kas negalėjo plačiau pakalbėti apie galimus ir būtinus pasikeitimus treniruočių procese. To treneris nenori daryti, kol visko neaptarė su pačia R.Meilutyte. Tačiau treneris patikino, kad papildomų distancijų (pvz. 200 m krūtine) lietuvei nereikia.

– Kaip dabar įvertintumėte Rūtos pasirodymą šios žaidynėse?

– Mes abu esame nusivylę, ne to tikėjomės. Kai kalbėjome prieš varžybas, pasakojau apie pasirengimą sezonui. Nors ir neturėjome idealaus pasirengimo dėl traumos, bet pasirodymas turėjo būti kitoks. Mes dar nekalbėjome apie viską tarpusavyje, tad negaliu kalbėti su jumis, kai dar nepakalbėjau su Rūta.

Alfredo Pliadžio nuotr./Rūta Meilutytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Rūta Meilutytė

– Kodėl tiek atrankoje, tiek finale ir pusfinalyje jai taip nesisekė praplaukti finalinės distancijos dalies?

– Manau, Rūta jautė spaudimą būdama čempione. Londone iš jos niekas nesitikėjo medalio, gal net finalo. Tai buvo visiškai kitokios varžybos. Rūta galbūt jaučia spaudimą, ji pastaruosius ketverius metus buvo Lietuvos geriausia atletė. Visi tik laukė rezultatų iš jos – tai būtų bet kam labai sunki našta.

Turime peržiūrėti ir treniruočių planus, ką darėme sporto salėje, ką baseine – gal kažkas ne taip padaryta ten. Bet ir vėl aš turiu pirma pakalbėti su Rūta. Bus, ką pakeisti, bet dar anksti kalbėti apie tolimus planus.

– Ar R.Meilutytė vis dar mėgaujasi plaukimu?

Rūta galbūt jaučia spaudimą, ji pastaruosius ketverius metus buvo Lietuvos geriausia atletė. Visi tik laukė rezultatų iš jos – tai būtų bet kam labai sunki našta.

– Manau, kad ji mėgaujasi plaukimu, treniruotėmis ir varžybomis. Ji tikrai mėgaujasi atstovaudama Lietuvai, o aš mėgaujuosi kiekviena diena dirbdamas su ja.

– Galbūt Rūtai reikėtų plaukti dar bent vieną rungtį – 200 metrų krūtine?

– Nebūtina plaukti šios rungties. U.Boltas nebėga 400 metrų, kad taptų geresnis 200 metrų distancijoje. Kartais plaukiame 200 metrų, tačiau ji tam neturi natūralaus pasirengimo. Ji to nemėgsta.

Rūta yra tikrai labai ištverminga, ji atlieka nuostabius dalykus. Treniruočių procesas gali būti keičiamas, tačiau bendrąja prasme aš patenkintas.

– Ar jaučiate pakankamai palaikymo iš Lietuvos plaukimo federacijos?

– Mes tikrai sulaukėme didelio palaikymo iš LTOK. Taip pat sulaukiame daug pagalbos iš Žilvino Ovsiuko, jis labai patyręs žmogus, turi daug žinių.

Jeigu yra žmogus iš Lietuvos, kurio klausau, kuris gali man patarti, kuris gali būti ekspertas – tai yra Žilvinas. Plaukimo federaciją man atstovauja jis.

VIDEO: Po skaudaus pralaimėjimo nusiraminusi R.Meilutytė: apie ašaras, trenerį ir ateitį

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius