Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2016 08 05 /2016 08 06

Oficialu: Julija Jefimova dalyvaus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pranešė, kad Julija Jefimova plauks Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Pati plaukikė dar nepaskelbus galutiniam verdiktui buvo įsitikinusi, kad kova laimėta. Tai paskelbė ir Rusijos delegacijos atstovas Igoris Kazikas.
Julija Jefimova
Julija Jefimova / facebook nuotr.

Anot jo, dviratininkė Olga Zabelinskaya ir penki plaukikai galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Tarp jų ir Julija Jefimova. Nors TOK dar neišplatino oficialaus pranešimo, rusai jau gavo specialų raštą, kuriame patvirtinamas rusės dalyvavimas.

„Reuters“ kreipėsi komentaro apie rusės situaciją į FINA, tačiau jos atstovas atsisakė pateikti atsakymą. Plaukimo federacijos atstovas teigė, kad pranešimas bus išplatintas penktadienį arba šeštadienį.

Neaišku, kur šiuo metu yra ir pati J.Jefimova. 100 metrų krūtine plaukimo atranka numatyta jau sekmadienį. Joje varžysis Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

TOK komisiją, kuri priėmė verdiktą, sudarė Pasaulinės šaudymo federacijos prezidentas ir TOK medicininės komisijos vadovas Uguras Erdeneris, TOK atletų komisijos vadovė Claudia Bokel ir Ispanijos atstovas TOK Juanas Antonio Samaranchas.

Ketvirtadienį J.Jefimova laimėjo svarbų mūšį. Sporto arbitražo teismas Lozanoje, Šveicarijoje, paskelbė, kad sprendimas neleisti keturis kartus pasaulio čempionei dalyvauti olimpinėse žaidynėse buvo diskriminacinis.

Pasak teismo atstovų, dėl dopingo vartojimo 2013 metais nubausta rusė jau atliko savo bausmę ir papildomai baudžiama negali būti.

„Rusijos olimpinis komitetas suteiks galimybę Jefimovai sugrįžti į dalyvių sąrašą, iš kurio ji buvo išbraukta“, – teigė plaukikės agentas A.Mitkovas.

Pati sportininkė paskelbė nuotrauką su prierašu: „Aš vykstu į olimpines žaidynes! Labai savimi didžiuojuosi ir man labai palengvėjo.“

Priminsime, kad J.Jefimova bei dar du šios šalies plaukikai Nikita Lobincevas ir Vladimiras Morozovas buvo įtraukti į Richardo McLareno parengtą ataskaitą apie Rusijos dopingo skandalą, tačiau V.Morozovas ir N.Lobincevas, skirtingai nei J.Jefimova, anksčiau nebuvo pagauti vartojantys dopingą. Abiejų jų skundus ketvirtadienį patenkinęs CAS, leido rusams dalyvauti olimpiadoje

Tuo tarpu J.Jefimovos dopingo mėginiai buvo teigiami net dukart.

Teismo procesas prasidėjo dar pirmadienį, bet CAS ieškinių svarstymą vis nukeldavo net kelis kartus, kadangi norėjo suformuoti bendrą poziciją visų ieškinius pateikusių rusų plaukikų atžvilgiu.

Teismo malonės J.Jefimovai beliko tikėtis po to, kai 24-erių metų plaukikei startuoti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse uždraudė FINA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius