2026-02-06 16:43

Pagrindinį partnerį pristatę plaukikai – apie planus, tikslus ir tęsiamą tyrimą

„Patvirtinome Lietuvos plaukimo elito tikslus, pasirengimo planus, ciklus bei varžybų tvarkaraštį. Ko gero, pirmą sykį Lietuvos plaukimo istorijoje planas yra subalansuotas“, – po 4 valandas užtrukusio „LTU Aquatics“ Vykdomojo komiteto posėdžio penktadienį Kaune teigė šalies plaukikų prezidentas Saulius Binevičius.

Lietuvos plaukimo elitas šiuo metu jau yra išvykęs ir sezonui ruošiasi Tenerifėje. Dėl džiugių žinių gimtinėje likęs rinktinės vyr. treneris Paulius Povilionis išdėstė komandos planus ir aiškiai iškeltus tikslus.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Paulius Povilionis
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Paulius Povilionis

„Aukšto lygio rezultatai nebėra tik sunkus darbas ar talentas – tai yra sistema, kurioje treneriai, sportininkai, sporto medicinos specialistai ir visa federacijos administracija dirba kartu tam, kad kiekvienas plaukikas žinotų savo kelią iki 2028 m. olimpiados, – pabrėžė treneris.

VIDEO: Spaudos konferencija po „LTU Aquatics“ vykdomojo komiteto posėdžio

– Šių metų prioritetai yra Europos ir pasaulio trumpojo vandens čempionatai. Šiais metais elitas treniruosis Lietuvoje, namų bazėje Kaune – „Žalgirio“ baseine. Taip pat Ispanijoje, Siera Nevados aukštikalnėse, bei Turkijoje, Antalijoje.

Europos čempionate Paryžiuje tikimės matyti savo lyderius: Danį Rapšį, Rūtą Meilutytę, Andrių Šidlauską, Kotryną Teterevkovą, Tajų Jušką, Tomą Navikonį ir Tomą Lukminą. Minimalus planas – 9 dalyviai, 5 pusfinaliai, 3 finalai ir R.Meilutytės medalis. Optimaliau būtų 11 dalyvių, 8 pusfinaliai, 8 finalai ir 2 medaliai, prie Rūtos prisijungiant vaikinų 4 po 200 m laisvuoju stiliumi estafetei.

„LTU-Aquatics"/Dariaus Kibirkščio nuotr./Rūta Meilutytė Europos čempionate pelnė sidabrą.
„LTU-Aquatics"/Dariaus Kibirkščio nuotr./Rūta Meilutytė Europos čempionate pelnė sidabrą.

Metų pabaigoje Pekine, Kinijoje, vyksiantis pasaulio trumpojo vandens čempionatas mums nėra dėkingas ir finansiškai, ir dėl logistikos, ir dėl to, kad varžybos vyks ne olimpiniame (50 m ilgio, – past.) baseine. Planuojame 4 plaukikų komandą, 4 pusfinalius, 2 finalus ir 1 medalį. Tikimės, kad Rūta plauks Kinijoje, bet tiksliai pasakyti dar negaliu, nes jos planas dar yra individualizuojamas.“

„Taip pat šiemet laukiame ir jaunimo integracijos į elitą. Iš tokių sportininkų kaip Smiltė Plytnykaitė, Mantas Kaušpėdas, Kristupas Trepočka ar Mykolas Tuskenis“, – papildė P.Povilionis.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./„LTU Aquatics“ spaudos konferencija
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./„LTU Aquatics“ spaudos konferencija

„LTU Aquatics“ siekia ne tik rezultatų tarptautinėje arenoje, tačiau ir geriausių įmanomų treniruočių bei varžybų sąlygų pagal mūsų turimą biudžetą aukšto meistriškumo sportininkams“, – teigė S.Binevičius.

Plaukimo skandalas – vis dar be atsakymų

S.Binevičius atskleidė, kad užsitęsusiame posėdyje buvo „įgyvendintos ir papildomos drausminių pažeidimų prevencijos priemonės, siekiant saugios, skaidrios ir profesionalios sporto aplinkos“.

15min pasiteiravus, ar tokių priemonių imtasi po gruodžio pradžioje kilusio skandalo, kai rinktinės narė Smiltė Plytnykaitė nederamu elgesiu apkaltino trenerį Paulių Andrijauską ir kada tikėtis „LTU Aquatics“ inicijuoto tyrimo išvadų, S.Binevičius prašė kantrybės.

Suprasti akimirksniu

  • Skandalo tyrimui „LTU Aquatics“ sudarė specialią trijų asmenų komisiją, į kurią pateko advokatas Ramūnas Širvys, Vykdomojo komiteto narė Edita Pažereckaitė ir sostinės sporto centro plaukimo vadovas Gintautas Bartkus.
  • Kaip aiškino federacija, komisijos sudėtis buvo patvirtinta vadovaujantis objektyvumo, lyčių lygybės ir nešališkumo principais.
  • Komisijai pavesta ištirti visus klausimus ir kaltinimus, pasirodžiusius viešoje erdvėje, bei, savo kompetencijų ribose, priimti atitinkamus sprendimus, apie juos nedelsiant informuojant visuomenę.

„Pasitvirtinome tvarkas ir jas patobuliname. Atsiranda raudonasis mygtukas – galimybė parašyti anoniminį el. laišką, – atsakymą pradėjo S.Binevičius. – O pats tyrimas šiuo metu vyksta. Žinau, kad tikrai persirito į antrą pusę. Manau, kad per ateinančias savaites paskelbsime. Aš jau esu sakęs, kad mes palaikome ir visada esame už teisybę, bet leiskime į šiuos klausimus atsakyti komisijai.“

„Komisija užduoda klausimus vienai ir kitai pusei, stebi visas pasirodžiusias situacijas ir, manau, dviejų savaičių bėgyje turime išspręsti šią problemą, – pildė „LTU Aquatics“ prezidentas. – Šiuo metu Smiltė yra Tenerifės stovykloje drauge su visais rinktinės nariais. Tiesiog kantrybės. Negaliu spekuliuoti, bet, kiek žinau, netrukus turėsime atsakymus.“

Pristatė pagrindinį partnerį

Pagrindine Lietuvos plaukimo rinktinės partnere tapo lietuvių sukurta tarptautinė žiniasklaidos grupė „Mediatech“.

„Esame viena sparčiausiai augančių specializuotos žiniasklaidos grupių. Mūsų portalai „Cybernews“, „WellnessPulse“ ar „InvestorsObserver“ sėkmingai konkuruoja su tarptautiniais gigantais ir pasiekia šimtus milijonų skaitytojų visame pasaulyje. Su mūsų plaukikais mus sieja tai, kad būdami iš mažos šalies sugebame stebinti pasaulį savo pasiekimais ir būti tarp lyderių. Taip pat, norėdami būti tarp geriausių tiek versle, tiek sporte, ko gero, turime būti greičiausi“, – teigė „Mediatech“ verslo plėtros vadovas Gediminas Galkauskas, tikslios finansinės paramos sumos neįvardinęs.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Gediminas Galkauskas
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Gediminas Galkauskas

„Unikalus partneris. Sakau unikalus, nes neprisimenu atvejo, kad Lietuvos sportą remtų tarptautinė žiniasklaidos kompanija“, – teigė S.Binevičius.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą