Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 24d. 15:00

Bilietą į pusfinalį išplėšęs A.Šidlauskas: „Gal net truputį per lengvai“

Andrius Šidlauskas Iš Tokijo
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr. / Andrius Šidlauskas
Danui Rapšiui nepatekus į Tokijo olimpinių žaidynių finalą, o Giedriui Titeniui – į pusfinalį, Lietuvos plaukikų nuotaikas pataisė Andrius Šidlauskas. Lietuvis prasibrovė į 100 metrų krūtine plaukimo pusfinalį, kuriame startuos rytoj.

A.Šidlauskas penktajame plaukime buvo ketvirtas su 59.46 sek. laiku.

Galutinėje rikiuotėje jis užėmė 13-ąją vietą ir prasibrovė tarp 16 pajėgiausių plaukikų.

„Visai patenkintas. Norėjosi truputį geresnio rezultato, – dar nežinodamas, ar pateko į pusfinalį, LRT žurnalistei Dovilei Šeduikytei kalbėjo panevėžietis. – Turbūt padariau kelias klaideles, kurių neapgalvojau prieš startą. Bet yra kaip yra, tik nežinau, ar pakliuvau į pusfinalį, ar ne. Jei ištaisysiu tas klaidas, kurias padariau, manau, kad išnaudočiau savo potencialą pusfinalyje.“

Paklaustas, ar gerai jautėsi pirmą kartą įšokęs į olimpinį baseiną varžybų metu, A.Šidlauskas išgyrė Tokijo vandenį ir prognozavo rekordų gausą.

„Labai lengvai jaučiausi. Gal net truputį per lengvai, nes tas vanduo labai lengvai „kabinosi“, trūko sunkumo. Baseinas tikrai geras, šviesus. Manyčiau, kad tikrai bus daug rekordų šiame baseine“, – spėjo A.Šidlauskas.

Atsakydamas į antrąjį klausimą jis sužinojo, kad galiausiai pateko į pusfinalį.

„Aišku, smagu, turėsiu dar vieną šansą, – šypsojosi plaukikas. – Galėsiu pašnekėti su trenere, apgalvoti, kokias padariau klaidas ir ištaisyti jas rytoj ryte.

Smagu dėl artimųjų, dėl visų, kurie serga. Plaukiu ne tik dėl savęs, bet dėl jų visų – dėl visos Lietuvos, draugų, šeimos, merginos. Tikrai labai džiugu ir dėl jų stengiausi plaukti.“

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Andrius Šidlauskas
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Andrius Šidlauskas

Pusfinalyje A.Šidlauskas startuos ankstyvą sekmadienio rytą – 5.33 arba 5.39 val. Lietuvos laiku.

100 m krūtine atrankoje startavo ir Lietuvos vėliavnešys olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje – Giedrius Titenis.

Jis ketvirtajame atrankos plaukime užfiksavo 1:01.22 min. laiką. Įveikęs pusę distancijos jis dar buvo antras, tačiau finiše praleido į priekį penkis varžovus ir finišavo septintas.

Bendroje įskaitoje anykštėnas liko 36-as.

„Ne taip sekėsi, kaip norėjau, buvo padaryta klaidų, truputį perdegiau. Bendroje sumoje – nelabai geras rezultatas“, – savo pasirodymą apibendrino G.Titenis.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Giedrius Titenis
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Giedrius Titenis

Paklaustas, ar galėjo jo pasirodymui įtakos padaryti vėlyvas atrankos laikas (G.Titenis startavo prieš pat 21 val. Japonijos laiku), lietuvis vijo tokias mintis šalin.

„Visiems sąlygos vienodos. Ir man reikia vakare plaukti, ir mano konkurentams, o aš varžausi su jais. Dėl to man nei šilta, nei šalta. Tai negali daryti didelės įtakos“, – pabrėžė plaukikas.

Nepaisant to, jog į pusfinalį prasibrauti nepavyko, G.Titenis dėl to nekaltino ir malonios procedūros, kurią turėjo atlikti penktadienį, kai nešė vėliavą olimpinių žaidynių atidaryme.

Patikinęs, kad nuovargio po to nejautė, 32-ejų sportininkas pasidalino savo emocijomis iš didžiausios sporto šventės inauguracinio renginio.

„Nuovargio po to tikrai nesijautė. Vos praėjęs su vėliava iš karto išvažiavau, tad tai nesukėlė jokių pasekmių. O nešti vėliavą buvo įspūdinga – tik geros emocijos. Paliko didelį įspūdį. Žinoma trūko žiūrovų, nes stadionas labai didelis. Jei būtų pilnas stadionas, būtų dar nuostabiau, bet, deja, yra pandemija“, – sakė G.Titenis.

Iš viso dėl 16 kelialapių į 100 m krūtine rungties pusfinalį grūmėsi 49 plaukikai.

Adamas Peaty laimėjo atranką, jo laikas – 57.56 sek.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

41:07
04:43
07:19

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką