Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Sočio olimpiadą Rusija investavo 50 mlrd. dolerių, o gavo tik 10 mln. dolerių pelno

Rusų nusivylimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusų nusivylimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lygiai po metų paaiškėjo, kokią naudą iš 2014-ųjų Sočio žiemos olimpinių žaidynių gavo ją organizavusi Rusija. Neoficialiai tikinama, kad šiai olimpiadai buvo išleista daugiausiai pinigų per visą žaidynių rengimo istoriją – apie 50 mlrd. JAV dolerių. Šį skaičių Rusija buvo linkusi mažinti, tačiau tik tam, kad jos gyventojai nereikštų nepasitenkinimo mėtomomis lėšomis. Tuo tarpu Vakarams Rusija gyrėsi savo investicijomis į Krasnodaro krašto infrastruktūrą. Penktadienį Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) pranešė, per jos vykdomas finansines operacijas Sočis užsidirbo iš viso 53,15 mln. JAV dolerių.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

IOC iš šios sumos, kaip organizatorei, Rusijai pervedė 20 procentų pelno – 10,63 mln. JAV dolerių. Apie tai penktadienį Rio de Žaneire pranešė Tarptautinio olimpinio komiteto atstovas Marcas Adamsas. Ten šiomis dienomis vyksta IOC pasitarimas ir 2016-ųjų vasaros žaidynių inspekcija.

Tai visiškai neatitinka informacijos, kurią skleidžia pati Rusija – Sočio olimpiados organizacinio komiteto vadovas Dmitrijus Černyčenka prieš šį IOC pranešimą tikino, kad Sočio žaidynės sulaukė itin didelės komercinės sėkmės.

„Mes užsidirbome 9 milijardus rublių (apie 130 mln. eurų). Tai toks pelnas, kurio nebuvo nei Pekino, nei Londono vasaros žaidynėse. Ir nekalbu apie Vankuverio žiemos olimpiadą“, – aiškino D.Černyčenka.

Jis bandė paneigti, kad Sočio olimpiada buvo pati brangiausia per visą tokių renginių istoriją.

„Reikia žinoti, kad buvo trys skirtingi olimpiados Rusijoje biudžetai: vienas buvo skirtas surengti šias varžybas. Jis siekė 2 mlrd. dolerių. Jis niekuo nesiskyrė nuo kitų žaidynių organizatorių sąmatos. Antrasis – tai pinigai, skirti statyboms, infrastruktūrai, be kurių negali vykti olimpiada. Tam mes skyrėme apie 4 mlrd. dolerių.

Didžiąją šių pinigų dalį skyrė rėmėjai – tai ne valstybės pinigai. Žinoma, kai valstybė pamatė, kad kartu su Sočio žaidynėmis galima sutvarkyti visą regioną ir taip, kad viskas būtų padaryta iki tam tikro laiko, buvo mesti pinigai, kurie ateityje atsipirks. Bet juos nereikėtų priskirti olimpiados rengimui“, – aiškino Sočio žaidynių organizacinio komiteto vadovas.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką