2015 04 16 /21:32

Lietuvos ledo ritulininkai sutriuškino Estiją net 6:1

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio ledo ritulio čempionate Nyderlanduose trečiąją I B diviziono dieną išmėgino jėgas su Estijos rinktine. Nesunkią pergalę, sužaidusi du gerus kėlinius, iškovojo Lietuvos rinktinė – 6:1 (2:0, 0:1, 4:0).
Lietuva – Estija mačo akimirka
Lietuva – Estija mačo akimirka / Hockey.lt nuotr.

Abi komandos šiose rungtynėse viena kitos neturėjo kuo nustebinti. Lietuvos komandos štabas prieš pirmąjį estų penketuką rungtynių pradžioje išleido jaunimą – Danielių Nomanovą, Ugnių Čižą ir Edgarą Rybakovą. Pastarieji gavo gynybinę užduotį varginti estų lyderius Andrejų Makrovą, Robertą Roobą.

Su užduotimi susitvarkyta – pirmajame kėlinyje lyderių matyti nebuvo, tik R.Rooba epizodiškai bandė sukurti pavojingas situacijas, tačiau nesisekė ir jam.

Drausmingai žaidę gynyboje lietuviai buvo aktyvūs puolime. Rungtynėse su Kroatija pusę dvikovos ilsėjęsis trečiasis penketas pasireiškė šįkart. Iš pradžių vienu pirmųjų prisilietimų prie ritulio Aivaras Bendžius (04:58) po Dovydo Kulevičiaus perdavimo pelnė įvartį, vėliau jau pats D.Kulevičius galėjo įmušti. Progų turėjo ir Darius Pliskauskas, Egidijus Bauba, Danielius Bogdziulis.

Kantriai gynyboje dirbę lietuviai sulaukė antrojo šanso kėlinio pabaigoje, kai Ilja Uruševas nukirto Donatą Kumeliauską ir gavo 2 baudos minutes. Po 30 sekundžių D.Pliskauskas (19:02, Nerijus Ališauskas) užbaigė gražią lietuvių kombinaciją ir padvigubino rezultatą. Per pirmąsias 20 minučių lietuviai metimais gerokai pranoko varžovus: 15-7.

Antrąjį kėlinį Lietuvos komanda pradėjo lyg jau laimėjusi rungtynes ir už per didelį pasitikėjimą buvo nubausta. Aleksejus Sibircevas išnaudojo lietuvių klaidą gynyboje ir sušvelnino skirtumą 1:2 (25:16).

Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi susikaupti per antrąsias 20 minučių, tad estams atsirado galimybės vis dažniau atakuoti Manto Armalio ginamus vartus.

Kėlinio pabaigoje jau lietuviai surengė keletą pavojingų reidų, tačiau pasižymėti nepavyko. Po dviejų kėlinių lietuviai suprastino statistiką, tačiau ir toliau dažniau atakavo varžovų vartus: 20-17.

Trečiajame kėlinyje buvo galima matyti kitą Lietuvos komandą. Sportininkai susikaupė ir pademonstravo visus savo sugebėjimus. A.Bendžius (43:30) kalė dar vieną įvartį, o Mindaugas Kieras (49:26, N.Ališauskas, Arnoldas Bosas) išnaudojo kiekybinę persvarą ir Lietuva pabėgo 4:1.

Estija nepasidavė. Po komandos pasitarimo prasižengus Artūrui Visockui estai žaidė šešiese prieš keturis. Net ir pasibaigus pašalinimo laikui, varžovai negrąžino vartininko ant ledo ir buvo nubausti – į tuščius vartus ritulį pasiuntė Danielius Nomanovas (53:29, D.Bogdziulis). Tašką rungtynėse padėjo D.Pliskauskas išnaudojęs varžovų klaidą – 6:1 (56:48).

Lietuvos rinktinė metė daugiau kartų į varžovų vartus: 30-26.

Geriausiu Lietuvos komandoje pripažintas 2 įvarčius įmušęs Aivaras Bendžius.

Lietuvos rinktinė užsitikrino teisę žaisti grupėje ir kitais metais, o čempionate turi šansų iškovoti apdovanojimus.

Didžiosios Britanijos ledo ritulio rinktinė 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) įveikė į antrąją poziciją smuktelėjusią Pietų Korėjos (6 tšk.) ekipą, su kuria po poilsio dienos šeštadienį žais trečiojoje pozicijoje atsidūrusi Lietuva (6 tšk.).

I diviziono B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai, po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Didžioji Britanija 3 2 1 0 0 8:5 8
2. Pietų Korėja 3 2 0 0 1 16:7 6
3. Lietuva 3 2 0 0 1 8:5 6
4. Kroatija 2 1 0 1 0 6:4 4
5. Nyderlandai 2 0 0 0 2 1:8 0
6. Estija 3 0 0 0 3 5:15 0