Publikuota: 2015 gegužės 16d. 22:35

Rusija atsirevanšavo amerikiečiams ir pasiekė pasaulio ledo ritulio čempionato finalą

Aleksandras Ovečkinas įmušė antrąjį rusų įvartį
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksandras Ovečkinas įmušė antrąjį rusų įvartį

Trumpa sėkminga atkarpa trečiajame kėlinyje atvėrė Rusijos ledo ritulio rinktinei kelią į pasaulio čempionato Čekijoje finalą. Rusijos rinktinė atsirevanšavo JAV ledo ritulininkams už nesėkmę grupėje 4:0 (0:0, 0:0, 4:0) ir finale sekmadienį mes iššūkį Kanadai.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Labai atkakliose ir permainingose rungtynėse du kėlinius amerikiečiai ne tik niekuo nenusileido savo varžovams, bet ir surengė ne vieną labai pavojingą ataką.

Rusijos rinktinę ne kartą gelbėjo puikus vartininko Sergejaus Bobrovskio žaidimas ir amerikiečių nesugebėjimas įmušti iš patogių situacijų.

Visi mačo įvarčiai krito trečiajame kėlinyje, kai rusai per tris minutes išnaudojo dvi progas.

8-ąją kėlinio minutę (47:17) po JAV rinktinės atakos rusų vartininkas Sergejus Bobrovskis puikiai išvedė puolėją į priekį ir Sergejus Mozyakinas kontratakoje meistrišku smūgiu „po skersiniu“ įmušė įvartį.

Beveik lygiai po trijų minučių (50:19) amerikiečiai labai apmaudžiai suklydo savoje zonoje atlikdami perdavimą atgal, rusai perėmė ritulį ir Aleksandras Ovečkinas įmušė antrąjį įvartį.

Galutinai visus JAV rinktinės šansus nubraukė Vadimas Šipačiovas, įmušęs gražų įvartį po apgaulingo iššokimo iš už kitos vartų pusės. Likusias 4 minutes JAV rinktinė bandė žaisti be vartininko ir Jevgenijus Malkinas įmušė ketvirtąjį įvartį.

Sekmadienį finale 21:45 val. Lietuvos laiku Rusijos rinktinė susirems su visas rungtynes šiame čempionate laimėjusia Kanada. Planetos čempione Rusijos rinktinė yra tapusi penkis kartus (22 kartus čempionatą laimėjo Sovietų Sąjunga) ir gina prieš metu iškovotą auksą.

Rusija ir Kanada pasaulio čempionatų finaluose tarpusavyje žaidė du kartus ir abusyk – 2008 metais Kanadoje bei po metų Šveicarijoje – laimėjo Rusijos komanda.

15min iš Argentinos Pasaulis kišenėje

Užrašai iš Lietuvos Argentinoje (II): transliacija iš pasaulio krašto, perspėjimas dėl lenkų ir karas dėl Kavarsko

Aktualu

Išgelbėk draugą: jaunieji medikai pajūryje poilsiautojus moko pirminio gaivinimo

Tiesiogiai Gazas

Palangos lenktynėse užsidegė latvių komandos automobilis, „Flash Racing Latvia“ komandai varžybos baigtos

Gyvenimas

Lietuvių šeimoje – kaip seriale: pagimdė vieną, o namo iškeliavo su trim kūdikiais

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: velsietiški pyragėliai

Verslas

Lietuviško nedarbo grimasos: ėmė paskolą, kad galėtų susirasti darbą

Palangos lenktynėse – variklių gausmui neabejingos garsenybės: tarp jų – Eglė ir Jonas Valančiūnai

Sportas

Pasaulio rekordą nesėkmingai besivaikanti C.Semenya: „Kūnas reikalauja poilsio“

Verslas

Karščio banga į Palangą sutraukė minias poilsiautojų: šis savaitgalis – išskirtinis

Gazas

„Formulės 1“ kvalifikacija Vokietijoje: L.Hamiltonas apmaudžiai pasitraukė, S.Vettelis mynė iki paskutinio rato

Aktualu

Savanoriais per popiežiaus vizitą pasisiūlė dvigubai daugiau žmonių nei reikia

Į Palangos lenktynes D.Matijošaitis atvyko su 2 mėn. sūnumi: „Tėvystė veža labiau nei automobiliai“

Sportas

Stebėkite tiesiogiai: vandenlenčių varžybos „Red Bull Wake2el“

Sportas

Grubiu žaidimu „sąskaitas suvedinėjusį“ varžovą A.Novikovas pasiūlė spirti lauk iš komandos

Prieš mėnesį ištekėjusi Vasha jau parduoda vestuvinę suknelę: „Maniau, tikrai ją pasiliksiu“