Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną

Žodžiai „dantų implantacija“ daugeliui vis dar asocijuojasi su itin sudėtinga ir daug laiko reikalaujančia procedūra. Tačiau medicinai sparčiai tobulėjant, o pasaulyje atsirandant vis inovatyvesniems metodams, šiandien pacientai šypseną gali susigrąžinti vos per vieną parą. Vienas pažangiausių būdų, leidžiančių tai padaryti – „All-on-4“ („Visi ant keturių“) implantacijos metodas. Apie jį ir tai, kaip atrodo naujoji implantologija, pasakoja CLINIC | DPC odontologijos klinikų tinklo įkūrėjas Simonas Bankauskas.
PAGRINDINE
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną / CLINIC | DPC nuotr.

Svarbu ilgai nedelsti

Netekus dantų susiduriama su įvairiais nepatogumais. Dažnai tokius pacientus kankina ne tik sutrikusi kramtymo funkcija, tačiau ir prasta emocinė būklė. Dantų trūkumas neretai priveda prie nepasitikėjimo savimi ir daugybės kompleksų, kurie vėliau smarkiai pakenkia psichologinei sveikatai. Kaip teigia vyr. gydytojas odontologas S.Bankauskas, ilgą laiką neatkūrus prarastų dantų naujais, grėsmė kyla ir sveikiems dantims.

CLINIC | DPC nuotr./CLINIC I DPC odontologijos klinikų tinklo įkūrėjas Simonas Bankauskas
CLINIC | DPC nuotr./CLINIC I DPC odontologijos klinikų tinklo įkūrėjas Simonas Bankauskas

„Taisyklingas sąkandis ir sklandi kramtymo funkcija gali būti užtikrinama tik turint visus dantis. Net ir kelių dantų netekimas gali privesti prie rimtų odontologinių problemų. Jeigu prarasti dantys nebūna atkuriami, laikui bėgant gretimi dantys ima pamažu slinktis atsiradusios tuščios ertmės link. Taip gali atsirasti įvairių sąkandžio problemų, o kai kuriais atvejais gali būti prarandami net ir kiti dantys. Be to, kyla pavojus ir žandikaulio kaului. Jis nuolatos turi būti aprūpinamas reikiama apkrova, kuri atsiranda kramtant. Tačiau kai trūksta dalies dantų, tose vietose žandikaulis nėra stimuliuojamas. Todėl laikui bėgant, toje dalyje, kur nėra dantų, kaulas ima pamažu atrofuotis. Svarbu nepamiršti ir emocinės pusės – dantų netekusius pacientus dažnai vargina šveplavimas, dėl kurio jie ima gėdytis kalbėti, megzti naujas pažintis. Jie vengia šypsotis, juoktis, dėl ko smarkiai suprastėja gyvenimo kokybė“, – pasakoja S.Bankauskas.

Dantys atkuriami per parą

Laimei, susidūrus su šia problema, ilgai kentėti nereikia. Pirmasis Lietuvoje pradėjęs taikyti „visi ant keturių“ implantacijos metodą S. Bankauskas teigia, kad šis būdas leidžia atkurti prarastus dantis vos per vieną parą. Pacientai, ryte atvykę į operaciją, vakare kliniką palieka jau su „dantimis“ – laikinu protezu, kuris išvaizda nė kiek nesiskiria nuo natūralių dantų.

„Taikant „visi ant keturių“ implantacijos metodą, dantis galima atkurti, kai pacientas būna netekęs absoliučiai visų dantų ar kai esančius reikia pašalinti. Šis metodas – tai tikras mokslo laimėjimas, kurio dėka vienos procedūros metu pacientui galime sugrąžinti dantis. Dantų lanko atkūrimui užtenka 4 implantų, ant kurių jau tą pačią dieną būna pritvirtinamas laikinas fiksuotas protezas. Tai – patogus ir išvaizdus sprendimas, leidžiantis pacientui akimirksniu džiaugtis nauja šypsena. Implantams visiškai prigijus, maždaug po pusės metų, ant jų uždedami nuolatiniai dantys“, – teigia gydytojas.

Pasak specialisto, šis metodas ne tik leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų, bet ir suteikia galimybę atsisakyti tradicinių išimamų protezų. Juos dėvint gali būti jaučiamas spaudimas, nepatogumas kramtant, jie neapsaugo žandikaulio nuo jo nykimo, negarantuoja pakankamai geros kramtymo funkcijos ir reikalauja nemažai priežiūros. Tačiau taikant metodą „visi ant keturių“, ant implantų būna fiksuojamas neišimamas dantų protezas, kuris yra stabilus, nejuda kramtant, kalbant ar juokiantis, todėl pacientai visų šių nepatogumų išvengia.

Suteikiama viso gyvenimo garantija

Kaip teigia odontologas, „visi ant keturių“ metodu sudėti implantai funkcionuoja kaip natūralios dantų šaknys. Anot jo, implantai palaiko žandikaulio kaulą, jį stimuliuoja ir taip apsaugo nuo tolesnio nykimo.

„CLINIC | DPC jau nuo pat 2009 metų, kai buvo atidaryta pirmoji klinika, bendradarbiauja su „Nobel Biocare“ – dantų implantacijos pradininke, pasaulio implantavimo ir estetinės odontologijos rinkos lydere. Šios kompanijos patirtis implantavimo srityje siekia beveik 50 metų, o jos pagamintais implantais šiandien džiaugiasi jau daugiau nei milijonas žmonių visame pasaulyje. Todėl mūsų klinikos pacientai gali būti užtikrinti, kad dėvės pačios aukščiausios kokybės implantus. Negana to, „Nobel Biocare“ savo gaminamiems dantų implantams suteikia ir viso gyvenimo garantiją, tad dėl jų ilgaamžiškumo nekyla jokių dvejonių“, – tvirtina S.Bankauskas.

Viskas pacientų patogumui

Pasirinkę CLINIC | DPC, pacientai gali būti užtikrinti ne tik dėl aukščiausios kokybės gydymo, bet ir dėl maksimalaus patogumo bei išskirtinio dėmesio jiems. Klinika teikia transportavimo paslaugas, kurių sąlygos aptariamos individualiai su kiekvienu pacientu. Todėl jeigu pacientas gyvena kitame mieste, jo pasiimti atvykstama nuo pat namų. Tuomet jis būna atvežamas į kliniką, o po procedūrų parvežamas atgal namo. Pacientai, atvykę į operaciją, gali ilsėtis patogiai įrengtose palatose, jiems suteikiamas ir maitinimas.

Tam, kad pacientai savo išlaidomis galėtų rūpintis jiems patogiausiu būdu, CLINIC | DPC suteikia galimybę už paslaugas atsiskaityti išsimokėtinai ar pasinaudojant Teritorinių ligonių kasų (TLK) kompensacija. Ši leidžia dalį sumos už protezavimą padengti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Tokia kompensacija gali pasinaudoti asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikai iki 18 metų, asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais bei tie, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinių ligų.

Nemokama pirminė gydytojo odontologo konsultacija

CLINIC | DPC nuotr./Nemokama konsultacija
CLINIC | DPC nuotr./Nemokama konsultacija

Nieko nelaukite ir registruokitės nemokamai pirminei gydytojo odontologo konsultacijai jau dabar! Registruotis vizitui galite telefonu +370 632 00 005 arba internetinėje svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius