Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 30d. 14:17

Roma skelbia karą „gladiatoriams“

Ilgą laiką neatskiriami nuo Koliziejaus buvę centurionai nuo šiol nebegalės terorizuoti turistų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prie Koliziejaus dirbantys centurionai nuo šiol nebegalės terorizuoti turistų.

Paskutinį kartą prie Koliziejaus su bičiuliais iš Lietuvos vaikščiojome maždaug prieš savaitę. Kalbėjomės, fotografavomės. Ir staiga girdžiu: „Vėns du tris, gražus Lėtuva“. Atsigręžiu link Flavijų amfiteatro – matau žvilgančius šarvus, įdegusias nuogas rankas ir kojas, kardą ir viltingą šypseną. Romos legiono karys toliau varo itališka greitakalbe: „Vėns du tris, gražus Lėtuva“.

Mano bičiuliai apstulbę. Iš pradžių nieko nesako, paskui juokiasi. Galiausiai apdovanoja legionierių – poliglotą lietuviškais eurais, nusifotografuoja, bando kalbinti.

Tačiau iš Antikos išniręs vaikinas mintinai moka tik vieną mūsų vestuvinio popso frazę. Ir dar „laba dėna, mergynos“. Viskas. Gavęs honorarą, legionierius nusisuka ir jau kalbina šviesiaplaukes merginas. Čekiškai.

Kai kam toks Antikos cirkas patikdavo. Kitus siutindavo. Tačiau tai – jau praeitis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Centurionai prie koliziejaus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Centurionai prie Koliziejaus

„Legionieriai“ – už įstatymų ribos

Patarimas: jeigu kompiuteryje turite nuotrauką, kurioje įdegęs karys laiko įrėmęs jums į kaklą trumpą kardą – gladijų, pasilaikykite ją, nes šią savaitę Romos imperijos karių nebeliko.

Nebėra jų prie Koliziejaus, Konstantino arkos, nesimato ir Imperijos forumų gatvėje. Legionieriai, centurionai, gladiatoriai dingo staiga, tarsi būtų pralaimėję žaibišką karą nežinomam priešui.

Karą jie iš tiesų pralaimėjo. Bet legionierių priešas – labai gerai žinomas. Tai ypatingasis Romos komisaras Francesco Paolo Tronca.

Jis atvyko iš Milano ir po korupcijos skandalo atsistatydinusio mero vardu valdo Romą iki kitų savivaldos rinkimų.

Milaniečiui antikinės Romos maskaradas kelia šleikštulį. Netikri legionų kareiviai, papuošę šalmus šluotų ašutais, angliškai ir rusiškai kalbantys markai antonijai, vienas kitas senatoriaus mantija apsisiautęs pseudocezaris ir žemyn nukreiptais nykščiais japonų turistus gąsdinantys prakaituoti gladiatoriai. Visa ši kariuomenė paskelbta už įstatymo ribos.

Raumeningiems centurionams nebaisūs jokie priešai. Jie sugebėdavo prakalbinti turistus bet kokia kalba. Pakakdavo – tyčia arba netyčia – nukreipti į šiuos vyrus išmanųjį telefoną ar fotoaparatą ir jie jau čia pat.

Galima derėtis. Bet pabėgti nuo eurus, dolerius, šveicariškus frankus medžiojančių gladiatorių – sunku. Jeigu tik pastebi, kad turistas slapta filmuoja, tada grobis didėdavo penkeriopai, dešimteriopai.

Penki eurai arbatpinigių išsyk tampa solidžiu honoraru, kurio galbūt užtektų porąsyk pavakarieniauti Italijos sostinės picerijoje.

Turistams pozuojantys maskarado meistrai – anaiptol ne milijonieriai, bet kas mėnesį užsidirba nuo 1500 iki 2500 eurų. Mokesčiai? Pabandykite jų paklausti, kokius jie moka mokesčius – pamatysite grėsmingai pakeltą gladiatoriaus kardą.

Turistams pozuojantys maskarado meistrai – anaiptol ne milijonieriai, bet kas mėnesį užsidirba nuo 1500 iki 2500 eurų.

XXI amžiaus centurionai nemoka jokių mokesčių. Romoje iki šiol darbavosi maždaug 50 netikrų legionierių.

Pastaruoju metu šie pozuotojai – nelegalai pasirodė ir kitose sostinės vietose – prie Panteono, Trevi fontano.

Ypatingasis komisaras iš Milano netikrus Romos cezarius nuginklavo baudomis.

Nuo šiol bus taip: už pamosavimą plastikiniu gladijumi prie Koliziejaus – 400 eurų bauda. Plius – visos legionieriaus amunicijos konfiskacija, įskaitant sandalus ir šaltųjų ginklų imitacijas.

Komisaro nuomone, persirengę pinigų kaulytojai sujaukia Amžinojo miesto ir jo simbolio – Koliziejaus įvaizdį. 80 metais po Kristaus gimimo pastatytas amfiteatras įtrauktas į naujųjų septynių pasaulio stebuklų sąrašą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Centurionai prie koliziejaus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Centurionai prie Koliziejaus

Laikinasis Romos meras paskelbė karą ne tik „legionieriams“, bet ir rikšoms, kurie savadarbiais vežimėliais vežiodavo turistus po svarbiausius Antikos objektus.

Romos gyventojai susidomėję svarsto, ar užteks komisarui ryžto įvesti tvarką sostinėje.

Šventieji metai prasideda gruodžio 8 –ąją, o Romoje toliau šeimininkauja įvairių suvenyrų, skėčių, kepuraičių, šalikėlių pardavėjai, mimai, muzikantai, fakyrai ir daugybų kitų nelegalių gatvės verslininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas