Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 14d. 11:40

Romos Aukštosios mados savaitė – nepakartojamas reginys, pilnas staigmenų

Romos aukštosios mados savaitė
Tavoroma.lt / Romos aukštosios mados savaitė

Kad pasaulyje nėra labiau kvapą gniaužiančio miesto už Romą šią liepą dar kartą įrodė Amžinojo miesto Aukštosios mados savaitė. Ją atidarė legendiniai mados namai „Fendi“, šį kartą tikrai pralenkę savo amžiną konkurentą Valentino. „Fendi“ mados namų 90-asis gimtadienis nustebino ir akredituotus žurnalistus ir atsitiktinai į Trevi fontano skersgatvius užklydusius miesto svečius.

Mados namų dizaineris Karlas Lagerfeldas tiesiai iš Pitti Uomo vyrų mados savaitės Florencijoje išvyko ne į Paryžių, o į Romą. Ant stiklo paviršiumi uždengto Trevi fontano buvo pademonstruota 2016-2017-ųjų metų rudens – žiemos Haute Fourure „Fendi“ aukštosios mados kolekcija.

Vėlyvą popietę vieni garsiausių Romos mados namų „Fendi“ aukštosios mados savaitę pradėjo Carpegna rūmuose „San Luca“ akademijoje pristatę naują knygą „Fendi Roma“. Šioje knygoje atsispindi visa mados namų, įprasminusių Amžinojo miesto žavesį istorija.

Vos prieš kelis mėnesius mados namai „Fendi“ miestui padovanojo restauruotą vieną ryškiausių miesto Trevi fontaną. Šiandien balto travertino Okeano skulptūra ir už jos namų stūksančios Menų akademijos fasadas žavi akinančiu baltumu.

Kvapą gniaužianti Paul Cocksedge studijos „Gust of Wind“ sukurta fontano instaliacija atrodė stulbinamai. Ant stiklo paviršiaus žengė mini surdutais vilkinčios „Fendi“ manekenės,kurių tarpe – topmodelis Kendall Jenner.

Netikėtas italo Giorgio Moroder performansas žavėjo kitokiu sfilata (it. prezentacija) pateikimu.Tačiau niekas negalėjo tikėtis dar vieno „Fendi“ mados namų siurprizo – Aukštosios mados pristatymo tiesiog ant paties fontano.

Kiti Romos Aukštosios mados kūrėjai savo kolekcijas pristatė miesto bohemos San Lorenzo rajone, senojoje miesto muitinėje. Ant sename pastate įrengtų podiumų prabangias spindinčias suknias parodė legendinis italų kūrėjas Renato Balestra. Kiekvienai sukniai buvo išaustas specialus medžiagos gabalas. Kiekviena suknelė – siuvinėta ir dekoruota spindinčiais kristalais rankomis.

Tavoroma.lt nuotr./Rani Zakhem kolekcijos modeliai
Tavoroma.lt nuotr./Rani Zakhem kolekcijos modeliai

Prabanga italams nenusileido Libano dizaineris Rani Zakhem, sukūręs erotika žavinčių suknelių kolekciją arabų princesėms ir italų televizijos žvaigždėms.

Tavoroma.lt nuotr./Rani Zakhem kolekcijos modeliai
Tavoroma.lt nuotr./Rani Zakhem kolekcijos modeliai

Žvelgiant į trapias žemę siekiančias sukneles, tokias kaip pasakoje „Tūkstantis ir viena naktis“, susidarė įspūdis, kad Swarovskio kristalai pabiro tiesiog ant nuogo manekenių kūno. Tik arabai kolekcijose šiandien naudoja tikrus brangakmenius, todėl kiekvienąkart pažvelgti į jais dekoruotas sukneles yra didelė šventė.

Tačiau Aukštosios mados savaitė – ne vien deimantų spindesys ir besaikė prabanga. Tai – ir jaunų žmonių fantazija. Garsus Romos mados veteranas dizaineris Sandro Ferrone žurnalistus ir svečius nustebino projektu, kurį įgyvendino kartu su Romos Meno akademija Coefia. Šios akademijos studentai pristatė 39 Aukštosios mados modelius, įsivaizduodami, jog jie dirba kaip profesionalūs kūrėjai „Sandro Ferrone“ mados namams.

Kad mados savaitė – ir edukacija, ir galimybė jaunimui pradėti savo karjerą, įrodė dizainerio sprendimas: trys išrinktieji laureatai jau nuo rudens darbuosis „Sandro Ferrone“ mados namuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:04
01:03
01:11

Esports namai