15min be reklamos
2017 07 22, 13:04

Šiek tiek beprotiškos paplūdimio malonumų kainos Italijoje ir keisti būdai užsidirbti baudą

Vasaros atostogos Italijoje – Adrijos arba Tirėnų pajūryje – smagus dalykas. Jeigu, žinoma, neužsidirbsite 7000 eurų baudos. Bet protokolą jums surašys ne greitkelyje, o tiesiog paplūdimyje – ant smėlio arba šalia gulto. Itališko paplūdimio ypatumai – ne visada suprantami užsieniečiams, tačiau įsigilinti į juos verta.
Privatus paplūdimys ties Roma
Privatus paplūdimys ties Roma / Pauliaus Jurkevičiaus nuotr.

Žiūrint į Italijos kontūrą žemėlapyje atrodo, kad ši šalis – ištisas paplūdimys. Ištiesinus krantą išeitų 7456 kilometrų linija, o tai beveik dvigubai daugiau nei plačiausia Atlanto vandenyno vieta.

Paplūdimių įvairovė Italijoje – stulbinanti: yra balto smėlio kopos (Sabaudija, netoli Romos) ir juodo smėlio (Ladispolis, netoli Romos) paplūdimiai, yra vaizdingi skardžiai (Garganas, Apulija) ir smėlėtos lygumos (ties Venecija), nuostabios įlankėlės (Sardinija) ir neįtikėtino grožio kriauklės formos įlankos (Lampedūzos sala).

Tačiau pasiduoti atostogų Italijoje euforijai ir pernelyg užsižiopsoti į pajūrio grožį nevertėtų. Nes paplūdimys šioje šalyje yra verslas, kuriame kasmet dalyvauja 20 milijonų klientų. Jų elgesį reguliuoja, stebi ir solidžiomis baudomis vertina įvairios institucijos. Viskas priklausys nuo to, kokiame paplūdimyje atsidūrėte: spiaggia libera (liet. laisvas, nemokamas paplūdimys) ar spiaggia privata (privatus, mokamas paplūdimys). Pastarųjų plotai yra gerokai didesni, nes iš privataus paplūdimio uždirba valstybė, suteikdama privačiai pliažo įmonei koncesiją.

Paplūdimių įvairovė Italijoje – stulbinanti: yra balto smėlio kopos (Sabaudija, netoli Romos) ir juodo smėlio (Ladispolis, netoli Romos) paplūdimiai, yra vaizdingi skardžiai (Garganas, Apulija) ir smėlėtos lygumos (ties Venecija), nuostabios įlankėlės (Sardinija) ir neįtikėtino grožio kriauklės formos įlankos (Lampedūzos sala)

Bet uždirba ir tos koncesijos gavėjai. Paplūdimio koncesija – kaip alkoholio licencija, už kiek noriu, už tiek ir parduodu – taip galvoja koncesijų gavėjai. Šiaurės Italijos – Veneto, Ligūrijos, Toskanos privatūs paplūdimiai kainuoja kosminius pinigus.

Spręskite patys, ar tai jūsų kišenei: brangiausias Italijos paplūdimys Venecijoje „Des Bains“ kainuoja 355 eurus vienai dienai (persirengimo kabina, gultas, 2 šezlongai, staliukas, 4 sulankstomos kėdės).

Antroje vietoje – „Forte dei Marmi“ kurortas Toskanoje: palapinė su seifu 4 asmenims, stalas, kėdės, 2 šezlongai ir tiek pat gultų – 290 eurų.

Sardinijoje, Porto Červo kurorte, už vieną dieną po skėčiu, 2 gultus ir vietą automobiliui stovėjimo aikštelėje teks pakloti 250 eurų.

Tai čia patys brangiausi. Yra, žinoma, ir pigesnių – rytinėje šalies pakrantėje prie Adrijos jūros arba pietiniuose regionuose. Bet kuriuo atveju savaitės abonementas rugpjūčio mėnesį kukliame Italijos paplūdimyje nekainuos mažiau kaip 250–300 eurų dviem. Į šią kainą įeina tam tikros paslaugos: galima naudotis tualetu, mokamu dušu, įvairiomis paplūdimyje organizuojamomis pramogomis – konkursais, šokių pamokėlėmis. Be to, jus nuolat ir labai atidžiai stebės keletas gelbėtojų. Galėsite naudotis baru, kavine, sporto įrenginiais.

Pauliaus Jurkevičiaus nuotr./Privatus paplūdimys Riminyje
Pauliaus Jurkevičiaus nuotr./Privatus paplūdimys Riminyje

Tačiau privatūs paplūdimiai Italijoje, be tam tikrų nenuneigiamų privalumų, turi ir keistų minusų.

Spiaggia privata – privatus paplūdimys yra valstybė valstybėje ir tvarkosi pagal savo susikurtus įstatymus, kurių nepaisantys paprasčiausiai ištrenkiami lauk.

Tarkime, daugelyje privačių paplūdimių negalima atsinešti savo maisto ir gėrimų. Draudžiama krepšyje turėti netgi vandens buteliuką. Kai kuriuose paplūdimiuose prie įėjimo saugos tarnyba tikrina klientų krepšius.

Privačiame pliaže taip pat draudžiama: žaisti kamuoliu ir raketėmis ties kranto linija, klausytis savo atsinešto radijo, rūkyti. Lošti kortomis galima beveik visur.

Tarkime, daugelyje privačių paplūdimių negalima atsinešti savo maisto ir gėrimų. Draudžiama krepšyje turėti netgi vandens buteliuką. Kai kuriuose paplūdimiuose prie įėjimo saugos tarnyba tikrina klientų krepšius.

Bendras arba laisvas pliažas (spiaggia libera) yra savivaldybės pažymėta paplūdimio teritorija, kurioje nereikia mokėti.

Tačiau tai nereiškia, kad čia nėra keistų draudimų ir juos prižiūrinčių prievaizdų. Tvarka ir baudomis laisvame paplūdimyje rūpinasi municipalinė policija ir ji tai daro labai kruopščiai.

Kodėl? Baudos keliauja į savivaldybės biudžetą ir perskirstomos algų bei premijų forma municipalinei policijai.

Štai keletas esminių draudimų:

  • Draudžiama įžengti į privataus paplūdimio teritoriją tiems, kurie nesusimokėjo. Ją galima išilgai pereiti kranto linija, bet jeigu sustosite – bus nemalonumų;

  • Draudžiama valgyti ir gerti savo atsineštus gėrimus (Romos apylinkių paplūdimiuose);

  • Draudžiama žaisti kamuoliu, sportuoti, bėgti kranto linija;

  • Draudžiama statyti smėlio pilis (kai kuriuose Veneto regiono paplūdimiuose);

  • Draudžiama gesinti nuorūkas į smėlį;

  • Draudžiama vaikščioti pakrante po 20 valandos (kai kuriuose Markės regiono paplūdimiuose);

  • Draudžiama miegoti (kai kuriuose Toskanos kurortuose);

Na, bet didžiausi nemalonumai laukia tų, kurie nutaria įsigyti pigių ir netikrų „Louis Vuitton“ krepšių iš nelegalių prekeivių.

Pauliaus Jurkevičiaus nuotr./Nelegalas pardavėjas, kurio prekėmis Italijoje geriau nesusigundyti
Pauliaus Jurkevičiaus nuotr./Nelegalas pardavėjas, kurio prekėmis Italijoje geriau nesusigundyti

Kai kuriuose Šiaurės Italijos paplūdimiuose šis veiksmas gali užtraukti baudą iki 7000 eurų.

Didžiausi nemalonumai laukia tų, kurie nutaria įsigyti pigių ir netikrų „Louis Vuitton“ krepšių iš nelegalių prekeivių. Kai kuriuose Šiaurės Italijos paplūdimiuose šis veiksmas gali užtraukti baudą iki 7000 eurų

Nelegalūs prekeiviai šmirinėja beveik visuose Italijos paplūdimiuose, ypač daug jų Romos pajūrio pliažuose.

Tačiau bausti jų policija neskuba, nes juk gerokai didesnė tikimybė išreikalauti baudą iš pirkėjo, o ne iš pardavėjo.

Ruošiatės pajūrio malonumams Italijoje? Puiku, nepamirškite apsauginių kremų nuo labai stiprios saulės. Ir grynųjų – baudoms mokėti už keistus, ne visada suprantamus pažeidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą