Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 13d. 16:07 , Atnaujinta: 2020 gegužės 13d. 19:21

Konservatoriai ir Susisiekimo ministerija prašo VSD įvertinti ministerijos sutartį su Rusijos piliečio įmone

Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai, konservatoriai Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas pranešė, kad reaguodami į 15min informaciją, jog Susisiekimo ministerija jau artimiausiu metu pasirašys sutartį dėl „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narių atrankos su Rusijos piliečio valdoma įmone, kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD). Susisiekimo ministerija po 15min publikacijos taip pat pranešė, kad kreipėsi į VSD.

VSD prašoma įvertinti ir pateikti atsakymą, ar nekyla grėsmė nacionaliniam saugumui, jeigu vienos svarbiausios Lietuvos strateginės įmonės vadovybę atrinkinės kompanija, kurios didžiausias akcininkas yra Rusijos pilietis.

„Susisiekimo ministerijos atsainus požiūris į grėsmes nacionaliniam saugumui yra šokiruojantis. „Lietuvos geležinkeliai“ yra strateginė įmonė, kuri yra nuolatinis nedraugiškų valstybių taikinys. Akivaizdu, kad ministras Jaroslavas Narkevičius nesugeba arba nenori suvokti, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria šis sektorius. Todėl skubiai prašome VSD vertinimo“, – konservatorių pranešime spaudai cituojami Seimo NSGK nariai G.Landsbergis, L.Kasčiūnas ir A.Anušauskas.

Susisiekimo ministerija taip pat informavo, kad po 15min publikacijos kreipėsi į VSD, kad departamentas įvertintų galimas rizikas nacionaliniam saugumui. Kol kas sutartis dėl „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narių atrankos nebus pasirašoma.

15min skelbė, kad Susisiekimo ministerija planuoja pasirašyti sutartį dėl „Lietuvos‌ ‌geležinkelių“ valdybos narių atrankos su įmone „Pharmanet“. Ši bendrovė per 2019-ųjų rinkimus teikė paslaugas kandidatui į prezidentus ir premjerui Sauliui Skverneliui – įmonėje buvo įdarbinta jo rinkimų komanda. Šį verslą daug metų valdė žinomas fotografas Marius Jovaiša, tačiau dabar bendrovės savininkai pasikeitė ir jos kontrolę perėmė Rusijos pilietis Sergejus Salikovas. Jis yra Rusijos įdarbinimo ir konsultavimo koncerno „Ancor“ vadovas.

„Ancor“, kaip skelbiasi, veikia Rusijoje, Kazachstane, Tailande, Ukrainoje, Uzbekistane, Baltarusijoje. Ir dabar, perėmus M.Jovaišos verslą, veiklą vysto Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Skelbiama, kad įvairiuose šių šalių miestuose koncernas turi 40 biurų tinklą.

‌„Atsižvelgiant‌ ‌į‌ ‌tai,‌ ‌jog‌ ‌2020‌ ‌metų ‌gruodžio‌ ‌mėnesį‌ ‌baigiasi‌ ‌„Lietuvos‌ ‌geležinkelių“‌ ‌valdybos‌ ‌kadencija,‌ ‌ministerijai‌ ‌yra‌ ‌kilęs‌ ‌poreikis‌ ‌įsigyti‌ ‌tokias‌ ‌paslaugas,‌ ‌kad‌ ‌būtų‌ ‌organizuojama‌ nepriklausomų‌ ‌valdybos‌ ‌narių‌ ‌atranka‌ ‌naujai‌ ‌valdybos‌ ‌kadencijai“,‌ ‌–‌ ‌15min komentavo‌ ‌Susisiekimo‌ ‌ministerijos‌ ‌atstovė‌ ‌Dalia‌ ‌Perednienė.‌ ‌

Konservatorių kreipimesi prašoma pateikti Valstybės saugumo departamento (VSD) įvertinimą, ar organizuojant nacionaliniam saugumui strateginę reikšmę turinčios įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos atrankos procesą yra tinkamai įvertintos visos Lietuvos nacionaliniam saugumui svarbios aplinkybės, taip pat pateikti turimą informaciją apie įmonės „Pharmanet“ galutinio naudos gavėjo Rusijos piliečio S.Salikovo veiklą Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse ir įvertinimą, ar jo veikla gali kelti potencialias grėsmes Lietuvos nacionalinio saugumo interesų užtikrinimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:32
01:23
18:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min