Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 27d. 08:41

„Euroviziją“ purto dar vienas skandalas: dėl italų klaidos Jurijus Veklenko nepateko į finalą

Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko

„Eurovizijoje“ – dar vienas neaiškus balsavimas. Italijos transliuotojo RAI paviešinti šalies žiūrovų balsavimo duomenys rodo, kad įsivėlė klaida ir Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko turėjo pasirodyti „Eurovizijos“ finale.

Portalas „ESC Extra“ pastebėjo, kad „Eurovizijos“ antrojo pusfinalio žiūrovų balsavimo rezultatai, kuriuos paskelbė Italijos nacionalinis transliuotojas RAI, nesutampa su tais, kuriuos oficialiai paskelbė Europos transliuotojų sąjunga (EBU).

EBU skelbia, kad antrajame pusfinalyje balsavę Italijos žiūrovai 12 balų atidavė Albanijai, 10 – Rumunijai, 8 – Norvegijai, 7 – Rusijai, 6 – Šveicarijai, 5 – Moldovai, 4 – Azerbaidžanui, 3 – Nyderlandams, 2 – Maltai ir 1 – Šiaurės Makedonijai.

Tačiau RAI paskelbtas balsavimas rodo kiek kitokius rezultatus ir pateikia procentinį žiūrovų balsavimą: Albanija – 16,08 proc., Rumunija – 10,09 proc., Rusija – 9,92 proc., Moldova – 8,66 proc., Norvegija – 8,58 proc., Šveicarija – 5,93 proc., Šiaurės Makedonija – 5,47 proc., Azerbaidžanas – 5,40 proc., Malta – 4,42 proc. ir Lietuva 4,13 proc.

Tai reikštų, kad Lietuva iš Italijos būtų gavusi vieną balą ir būtų pasivijusi 10-oje vietoje pusfinalyje likusią Danijos atstovę. Abi šalys turėtų vienodą balų skaičių – 94. Pagal konkurso taisykles, į „Eurovizijos“ finalą būtų patekęs atlikėjas, surinkęs daugiau žiūrovų balsų. Šiuo atveju tai turėtų būti Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko.

Italijos delegacijos narys portalui „ESC Extra“ patvirtino, kad RAI paskelbti rezultatai – teisingi. Jei tai pasitvirtins, tai turės įtakos ir kitų šalių rezultatams, tačiau labiausiai dėl to keistųsi Lietuvos rezultatas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Audrius Giržadas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Audrius Giržadas

15min Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas patvirtino, kad LRT pirmadienį ketina oficialiai kreiptis į „Euroviziją“ rengiančią Europos transliuotojų sąjungą, prašydamas paaiškinti neaiškumus dėl Italijos žiūrovų balsavimo.

„Kreipsimės, nes norime, kad EBU paaiškintų susidariusią situaciją. Jei šie faktai pasitvirtins, lauksime tolimesnių EBU veiksmų. Pirmiausia jie turi išsiaiškinti, ar tikrai ta internete pateikta informacija yra tikra“, – sakė A.Giržadas.

Delegacijos vadovas neskuba spėlioti, kokį sprendimą pasitvirtinus informacijai galėtų priimti EBU.

„Apie patirtą žalą galėtų kalbėti atlikėjas ir kūrinio autorius. Nes autorinių suma, kurią jie gauną už dainos transliavimą būtų buvusi žymiai didesnė, jei kūrinys būtų skambėjęs du kartus“, – kalbėjo A.Giržadas.

15min primena, kad tai jau ne pirmas kartas šiais metais, kai konkurso gerbėjams kyla abejonių dėl balsavimo rezultatų. Manoma, kad Rusijos ir Švedijos eurovizinės komisijos nariai antrajame pusfinalyje galėjo supainioti reitingavimo eigą.

Praėjusią savaitę Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad dėl Baltarusijos žiuri diskvalifikavimo iš konkurso įvyko pasikeitimų, kurie turėjo įtakos galutiniams rezultatams. Įsivėlus klaidai pasikeitė kai kurių šalių vieta lentelėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką