Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 sausio 20d. 21:03

„Eurovizijos“ karštinė: į antrąjį atrankos etapą pateko 6 dalyviai, tarp iškritusių – Mia

Paula Valentaitė, Lukas Jonaitis, Mia, „Saulės kliošas“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Paula Valentaitė, Lukas Jonaitis, Mia, „Saulės kliošas“

Šeštadienio vakarą „Eurovizijos“ gerbėjams pasirodymus parengė dar 12 pretendentų, norinčių atstovauti Lietuvai konkurse. Paruošę išskirtinius pasirodymus, jie scenoje kovojo dėl komisijos ir žiūrovų simpatijų. Laidos pabaigoje paaiškėjo, kurie 6 dalyviai toliau tęs kelionę konkurse.

Šių metų gegužę didysis „Eurovizijos“ konkursas vyks Portugalijos sostinėje Lisabonoje. Dėl teisės pasirodyti 63-ojoje dainų šventėje įnirtingą kovą pradeda ir Lietuvos atlikėjai. Ją veda naujas sceninis duetas – Ugnė Skonsmanaitė ir Mantas Stonkus.

Šeštadienio vakarą žiūrovams pasirodė: Juozas Martin, Justina Žukauskaitė, Elvina Milkauskaitė ir Balys Kulikauskas, Lukas Jonaitis, Rūta Kotryna, „Saulės kliošas“, „Twosome“, Paula, Audrius Petrauskas, Elizabeth Olshey, Mia, Emilija Valiukevičiūtė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Juos šį kartą vertino pasikeitusi komisija. Tai – didžiajame dainų konkurse 2015-aisiais pasirodęs Vaidas Baumila, dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, laidų vedėja Gerūta Griniūtė ir muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Pasirodžius visiems dalyviams ir sudėjus komisijos bei žiūrovų balsus paaiškėjo, kurie šeši dalyviai savo eurovizinę kelionę baigia šiame etape.

Viena didžiausių intrigų buvo, ar atlikėja Mia pateks į kitą etapą, tačiau šeštadienį paaiškėjo, kad ji liko septinta, todėl atrankos nebetęs. Po antradienį vykusio šios „Eurovizijos“ atrankos filmavimo Mia pratrūko ir 15min davė išskirtinį interviu apie povandenines „Eurovizijos“ sroves.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mia – apie povandenines „Eurovizijos“ sroves: „Galbūt po šio straipsnio būsiu diskvalifikuota“

Į kitą etapą pateko:

1. „Saulės kliošas“ (12 balų)

2. „Twosome“ (10 balų)

3. Paula (8 balai)

4. Elizabeth Olshey (7 balai)

5. Juozas Martin (6 balai)

6. Audrius Petrauskas (5 balai)

Kovą baigė ir į kitą etapą nepateko:

7. Mia (4 balai)

8. Rūta Kotryna (3 balai)

9. Elvina Milkauskaitė (2 balai)

10. LJ (1 balas)

11. Justina Žukauskaitė (0 balų)

12. Emilija Valiukevičiūtė (0 balų)

Pirmasis į sceną su daina „Give up“ žengė Juozas Martin, kuris melomanams nėra visiškai naujas veidas. Artimai atlikėją pažįsta ir šį kartą komisijoje dalyvius vertinęs Vaidas Baumila.

„Kai dar buvau paauglys ir nedainavau, Juozas priklausė grupei „Made in April“. O dabar kartu dirbame, tad nežinau, kaip čia man išsisukus. Na, tai pirma vieta“, – šmaikštavo V.Baumila.

Pagyręs scenos kolegą, kad „atidaryti“ konkursą pasisekė puikiai, sveikino ir už paties kurtą muziką bei žodžius.

„Tu dainavai puikiai – kvepia kokybe. Atlikimas mielas širdžiai, tik gal pastebėčiau, jog pritrūko kažkokios kulminacinės dalies. Gal su pritariamaisiais vokalais reikėtų kažką pagalvoti“, – patarimus žėrė V.Baumila.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Juozas Martin
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Juozas Martin

Atėjo eilė Justinai Žukauskaitei, kuri atliko kūrinį „Love doesn‘t lie“.

Po jautraus pasirodymo televizijos projektuose ne kartą dalyvavusi mergina neslėpė jaudulio: „Muzika – didelė mano gyvenimo dalis“. Prie dainos prisidėjo atlikėja iš JAV, tačiau pagalba iš už Atlanto nepadėjo sulaukti vien tik pagyrų.

„Negaliu nieko pasakyti. Man labai sunku komentuoti šitą dainą, nes aš nieko nesupratau. Negaliu pasakyti, kad tai labai blogai ar gerai, bet jei jos nebūtų, niekam nieko nenutiktų“, – kalbėjo dizaineris Aleksandras Pogrebnojus.

„Daina labai įdomi, įdomiai išplėtota. Tik pasigedau vokalo ir gero dainos išpildymo“, – kalbėjo Gerūta Griniūtė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justina Žukauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justina Žukauskaitė

Tretieji į sceną žengė Elvina Milkauskaitė ir Balys Kulikauskas. Konkurse duetas atliko dainą „So Long My Love, My Lover“, kuri sulaukė nemažai komentarų.

Ramūnui Zilniui kūrinys patiko, negailėjo komplimentų, kaip pats sakė, pretenzijų neturinčiam atlikėjos E.Milkauskaitės balsui, bet užkliuvo dramatiškumas.

„Elvina bando būti dramatiška, perteikti liūdnus jausmus, o priedainis linksmas. O ir tą laiško rašymą siūlau keisti, nes nelabai aišku, kas vyksta. Arba išryškinkite šį šou elementą, arba išmeskite, nes kitaip – teatras vietoj teatro“, – kalbėjo R.Zilnys.

Išsakytai nuomonei pritarė ir V.Baumila, pastebėjęs, kad daina tikrai tiktų „Eurovizijoje“, tik būtina padirbėti su vizualiniais sprendimais.

„Pasitarkite su profesionalais. Aš ir tarčiausi su jais. Daina gali skambėti „Eurovizijoje“, bet neneškite į sceną šiukšlių“, – komentavo atlikėjas V.Baumila.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elvina Milkauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elvina Milkauskaitė

Skaudžią meilės dramą scenoje lydėjo Luko Jonaičio rokeriškas pasirodymas. Jam atlikus dainą „Over now“, vedėjas Mantas Stonkus jautėsi nusikėlęs į tuos laikus, kai Povilas Meškėla buvo jaunas.

„Ne, nenukėlei. Matosi, kad žmogui be gitaros, būgnų sunku. Gal kokią senovę ir primena, bet ten bent būdavo apsinuoginusios merginos. O čia – neaiški grafika. Video sau, atlikėjas sau“, – nesutiko Aleksandras Pogrebnojus.

Panašios stilistikos muziką mėgstantis V.Baumila gyrė Luko vokalą, nors pripažino, kad „aranžuotė kvepėjo naftalinu.“

„Bet tokio žanro muzika kitaip skambėti negali, o scenoje tikrai pritrūko palaikymo. Tikriausiai palinkėčiau to paties, kaip ir Juozui – kulminacijos. O gal jau kalbu, kaip senas ekspertas. Bet to kieto rokinio momento tikrai siūlau paieškoti “, – sakė V.Baumila.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lukas Jonaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lukas Jonaitis

Šeštoji scenoje – Rūta Kotryna, „Eurovizijos“ gerbėjams pristačiusi dainą „Ghost“.

Televizijos ir radijo laidų vedėja G.Griniūtė kūrinio klausėsi su pasimėgavimu. „Labai stilinga daina, visas vystymas itin gražus. Taip pat graži mylimojo, kaip vaiduoklio, paralelė“, – gyrė G.Griniūtė.

Vaidas Baumila taip pat nepagailėjo komplimentų tiek kūriniui, tačiau paskatino pasistengti vokaline prasme: „Vokalo nuėjimas į švelnesnį registrą parodė, kad buvo norėta garsiai uždainuoti aukštą natą, bet šiek tiek išsigandai. Patobulinus vokaliai, gali važiuoti toliau“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūta Kotryna
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūta Kotryna

Septintu numeriu į sceną žengė puikiai pažįstama grupė „Saulės kliošas“, kurie „Eurovizijoje“ dalyvauja po bene aštuonerių metų pertraukos. Nacionalinėje atrankoje jie atliko lietuvišką dainą „Man gaila“.

Jų pasirinkimas iš karto sulaukė klausimo, kodėl. „Mes galvojame, kad lietuvių kalba yra labai graži, ir mes galime ją parodyti Europai. O priedainis – tarptautinis“, – kalbėjo grupės vokalistė Justė Starinskaitė. Visgi komisijos toks atsakymas neįtikino.

„Visų pirma, labai sveikinu, kad sugrįžote. Tik dėl Lisabonos dar nežinau. Dainos versija man labai patiko, daug elektronikos. Žinote, kad aš jus labai myliu, tačiau manau, kad reikėtų pasiruošti ir anglišką versiją. Ilgesingos dainos „Eurovizijos“ gerbėjams patinka“, – kalbėjo Ramūnas Zilnys.

Aleksandras Pogrebnojus nepagailėjo puikių komplimentų atlikėjai J.Starinskaitei.

„Justė yra tokia seksi dainininkė, kad vyrai gali atrodyti bet kaip, nes į juos niekas nežiūri. Tik baltus sportbačius pakeiskite juodais. Suprantu, kad norisi daugiau dėmesio, bet, vyrukai, atliekate statisto vaidmenį“, – pokštavo A.Pogrebnojus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Saulės kliošas“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Saulės kliošas“

Konkurso viduryje į sceną ėjo žaismingasis duetas „Twosome“, tapęs tikra staigmena komisijos nariams. Kartu su atlikėju Justinu Stanislovaičiu į sceną žengė šokėjas, choreografas Paulius Šinkūnas, pirmą kartą pademonstravęs savo balso galimybes. Visgi komisija mėgautis debiutu ilgai negalėjo – netrukus pasirodymas buvo sustabdytas.

Tiesa, priežastis – tikrai šmaikšti. Pasirodo, žengdami į sceną atlikėjai supainiojo savo mikrofonus. Situacija netrukus buvo ištaisyta, o duetas „Twosome“ už savo šmaikščią idėją ir flamingą scenoje sulaukė tikrai puikių komisijos narių pasisakymų.

„Būtinai palikite flamingą, o kai jis šoka, pasitraukite ir leiskite jam pasireikšti. Jis vis tiek įdomesnis už jus. Tiesą sakant, flamingas man buvo įdomiausias, bet gal toks mano skonis“, – komentavo A.Pogrebnojus.

Kiti komisijos nariai džiaugėsi netikėtu duetu, kurie į pasirodymą pažvelgė su humoru. Pasak Vaido Baumilos, šis pasirodymas tikrai smagus ir tiktų žaismingajai „Eurovizijai“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Twosome
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Twosome

Tuomet į sceną žengė praėjusiai metais atrankoje sužibėjusi Paula su kūriniu „One two three“. Šią dainą jaunoji atlikėja parašė kartu su įspūdinga komanda – Donatu Montvydu ir švedų kompozitoriais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Paulos staigmena „Eurovizijos“ atrankoje: dainuos su D.Montvydu ir Z.Larsson kurtą dainą

Komisijos nariai sveikino su gražiu pasirodymu. „Balkanų šalims labai patiktų, daina tikrai daugelį pakeltų iš kėdžių“, – šypsojosi G.Griniūtė. Tiesa, Vaidas Baumila manė, kad praėjusių metų Paulos pasirodymas buvo įdomesnis.

„Mano nuomone, ta daina buvo labiau tinkanti tau“, – komentavo atlikėjas. Pasak R.Zilnio, Paula per metus spėjo ryškiai patobulėti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paula Valentaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paula Valentaitė

Atėjo eilė pasirodyti Audriui Petrauskui, kuris konkurse pristatė dainą „In my Bones“.

Televiziniuose projektuose išgarsėjusios grupės „Original Copy“ narys sulaukė įvairiapusiškų pastebėjimų. Vaidas Baumila manė, kad panašios stilistikos kūriniai, primenantys atlikėjo Edo Sheerano kūrybą, šiuo metu užvaldę muzikos topų viršūnes.

„Man kūrinys patiko, turi švarų, gerą vokalą. Žinojote, ką darote. Man tai vienas geriausių šio vakaro pasirodymų“, – sakė V. Baumila.

Visgi Ramūnas Zilnys laikėsi priešingos nuomonės. Anot jo, dainoje trūko išskirtinumo, kurio konkurse tikrai reikia.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Audrius Petrauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Audrius Petrauskas

Elizabeth Olshey atliko dainą „Bejausmis“. Nors atlikėja sulaukė daug komplimentų dėl savo vokalo, kūrinio tekstas sukėlė diskusijas.

Gerūta Griniūtė gyrė tiek vokalą, tiek tekstą.

„Labai gražiai dainuojate, tikrai puikus vokalas. Džiugu, kad teksto norėjosi klausytis, į jį įsigilinti“, – kalbėjo G.Griniūtė. Visgi atlikėjas Vaidas Baumila su tokia nuomone sutiko tik iš dalies.

„Tekstas man patiko mažiau nei jūsų vokalas“, – sakė dainininkas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elizabeth Olshey
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elizabeth Olshey

Priešpaskutinė į sceną žengė ketvirtą kartą dėl teisės atstovauti Lietuvai besikaunanti dainininkė Mia. Tiesa, jos dalyvavimas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje buvo ganėtinai netikėtas. Dar 2017-ųjų metų lapkričio mėnesį atlikėja 15min sakė, kad šiais metais konkurse dalyvauti nežada.

Šiais metais su kūriniu „Arrows“ žiūrovų ir komisijos simpatijas bandanti užkariauti atlikėja po pasirodymo sulaukė neblogų komentarų. Tiesa, dizaineris A.Pogrebnojus įgėlė dėl pasirinkto įvaizdžio.

Gerūta Griniūtė pastebėjo, kad angliška daina tikrai stipri, o matyti Mią scenoje – didelis džiaugsmas.

„Gal ir norėjosi dar didesnio sprogimo dainos kulminacijoje, bet vokalas skambėjo stipriai“, – sveikindama atlikėją komentavo G.Griniūtė.

Jai pritarė ir komisijoje „Eurovizijos“ dalyvius vertinęs Vaidas Baumila, pastebėjęs, kad visgi reikėtų padirbėti su tarimu.

„Palyginčiau Mios anglų kalbos tarimą su praėjusių metų dalyvės ir šiuo metu komisijos narės Aistės Pilvelytės tarimu, kai aš negirdėjau žodžio „Arrow“, girdėjau „meadow“. Stiprus kūrinys, tik norėčiau, kad padirbėtum su anglų kalbos artikuliacija“, – komentavo Vaidas.

Tiesa, dizaineris Aleksandras Pogrebnojus pastebėjo, kad Mia scenoje galėjo pasirinkti linksmesnį įvaizdį.

„Aš Mios ir prieš tave dainavusios atlikėjos noriu paklausti: „Ar į laidotuves einat“. Gi čia „Eurovizija“, linksma. Galima būtų blizgesio pridėti, bet sveikinu“, – komentavo Aleksandras Pogrebnojus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mia – apie povandenines „Eurovizijos“ sroves: „Galbūt po šio straipsnio būsiu diskvalifikuota“

Visgi komisijos pastebėjimus atlikėja sutiko tylomis – į diskusijas nesivėlė, o pastabas sutiko teištardama „Ačiū“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilija Pilibaitytė-Mia

Emilija Valiukevičiūtė buvo paskutinioji šios nacionalinės atrankos dalyvė, tačiau pasirodymas ir daina „Bye bye“ sulaukė nemažai kritikos. Pasak Vaido Baumilos, kūrinyje reikėtų modernesnio garso.

„Šis garsas šiek tiek atsilieka nuo 2018-ųjų metų. Nesu tikras, ar tokios muzikos reikia „Eurovizijai“ šiais metais“, – komentavo dainininkas.

Pritarė ir Ramūnas Zilnys, pastebėjęs, kad nors pasirodymas ir yra spalvingas, tačiau daina nenuteikė pozityviai. Visgi bene skaudžiai įgėlė Aleksandras Pogrebnojus, kuriam nepatiko atlikėjos įvaizdis.

„Kai kuriuose didmiesčiuose taip vaikščiojant po miestą jums pasiūlytų pinigų“, – skėlė dizaineris.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Emilija Valiukevičiūtė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Emilija Valiukevičiūtė

Po komisijos balsavimo dalyviai išrikiavo taip:

„Saulės kliošas“ – 12 balų.

„Twosome“ – 10 balų.

Juozas Martin – 8 balai.

Audrius Petrauskas – 7 balai.

Paula – 6 balai.

Rūta Kotryna – 5 balai.

Mia – 4 balai.

Elizabeth Olshey – 3 balai.

Elvina Milkauskaitė ir Balys Kulikauskas – 2 balai.

Lukas Jonaitis – 1 balas.

Justina Žukauskaitė, Emilija Valiukevičiūtė – 0 balų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Lietuvos ašaros Briuselio nesuminkštino: ES nusprendė nebausti „Gazprom“ už aukštas dujų kainas

15min iš Romos Aktualu

Naujas Italijos politikos automobilis: vairuoja naujokas, gazą spaudžia populistai

Aktualu

Bendrovės vadovas apie sunkvežimio ir traukinio avariją Italijoje: vietiniai apšaukė policiją už netvarką pervažoje

Aktualu

Tyrėjai: MH17 lėktuvas buvo numuštas virš Ukrainos rusų kariškių raketa

Verslas

Lietuvos bankas stipriau verš apynasrį bankams – geri laikai amžinai nesitęs

Sportas

Smūgis žemiau juostos dviračių sportui – dopingo šešėlis seka paskui tituluotą trenerį

Paryžiuje Sena prašvilpė virš vandens skriejantis upės taksi „SeaBubble“

Vardai

Atlikėja Paula švenčia 18-ąjį gimtadienį: „Yra vienas dalykas, dėl kurio laukiau šios dienos“

Aktualu

Alisa Miniotaitė: 4-oji pramonės revoliucija. Jie ateis mūsų pasiimti

Aktualu

Paskutinio skambučio šventė Kaune baigėsi liūdnai: 18-metis su BMW partrenkė nepilnametį

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Aktualu

Opoziciniai socialdemokratai inicijuoja interpeliaciją aplinkos ministrui K.Navickui

Aktualu

Skęstanti Laisvės alėja: valdininkė ragina prisiminti vaikystę, kai lakstydavome po balas kaime

24sek

Kevino Pangoso vasaros tikslai – NBA ir vestuvės

Aktualu

Šiaurės Korėja grasina: arba viršūnių susitikimas, arba branduolinių ginklų mūšis

Vardai

Kur dingo Victorios Beckham šypsena per karališkas vestuves?

Gazas

Keturiolikos lietuvių komanda išvyksta šturmuoti Ladogos bekelės: išleistuvės – ketvirtadienį

Idealus variantas Šarūno Jasikevičiaus sistemai: gali žaisti per kelias pozicijas, turi taiklią ranką, yra neblogas kūrėjas, puikiai ginasi. Tik kyla klausimas, vietoj ko: gal ruošiamas atsarginis planas Edgarui Ulanovui?
24sek

Rimti užmojai: „Žalgirio“ radare – dar vienas Lietuvos rinktinės narys

Vardai

Inga Valinskienė uždainavo japoniškai: įvertinkite

Verslas

LNK valdybai vietoje R.Kurlianskio vadovauja V.Lazickas

Naujienos

Verslas

Lietuvos ašaros Briuselio nesuminkštino: ES nusprendė nebausti „Gazprom“ už aukštas dujų kainas

Aktualu

Avarija geležinkelyje: italų prokuroras pareiškė įtarimus lietuviui vairuotojui, vyksta jo apklausa

15min iš Romos Aktualu

Naujas Italijos politikos automobilis: vairuoja naujokas, gazą spaudžia populistai

Aktualu

Tyrėjai: MH17 lėktuvas buvo numuštas virš Ukrainos rusų kariškių raketa

Aktualu

Bendrovės vadovas apie sunkvežimio ir traukinio avariją Italijoje: vietiniai apšaukė policiją už netvarką pervažoje

Verslas

Lietuvos bankas stipriau verš apynasrį bankams – geri laikai amžinai nesitęs

Paryžiuje Sena prašvilpė virš vandens skriejantis upės taksi „SeaBubble“

Sportas

Smūgis žemiau juostos dviračių sportui – dopingo šešėlis seka paskui tituluotą trenerį

Aktualu

Alisa Miniotaitė: 4-oji pramonės revoliucija. Jie ateis mūsų pasiimti

Vardai

Atlikėja Paula švenčia 18-ąjį gimtadienį: „Yra vienas dalykas, dėl kurio laukiau šios dienos“

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Aktualu

Paskutinio skambučio šventė Kaune baigėsi liūdnai: 18-metis su BMW partrenkė nepilnametį

Aktualu

Skęstanti Laisvės alėja: valdininkė ragina prisiminti vaikystę, kai lakstydavome po balas kaime

24sek

Kevino Pangoso vasaros tikslai – NBA ir vestuvės

Aktualu

Šiaurės Korėja grasina: arba viršūnių susitikimas, arba branduolinių ginklų mūšis

Vardai

Kur dingo Victorios Beckham šypsena per karališkas vestuves?

Gazas

Keturiolikos lietuvių komanda išvyksta šturmuoti Ladogos bekelės: išleistuvės – ketvirtadienį

Aktualu

ES jaunuolio gyvenimas – ar žinote visus jo privalumus ir suteikiamas galimybes?

Aktualu

Opoziciniai socialdemokratai inicijuoja interpeliaciją aplinkos ministrui K.Navickui

Kultūra

Tarp labiausiai vagiamų knygų – V.Adamkaus, B.Sruogos ir A.Jagelavičiūtės kūriniai

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką