Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 8d. 23:00

„Eurovizijos“ pusfinalį užvaldė Monikos: viena labiau patiko komisijai, kita – žiūrovams

Monika Marija, Monique
15min nuotr. / Monika Marija, Monique

Kovoje dėl kelialapio į didžiąją „Euroviziją“ jau beveik matosi finišo tiesioji – šeštadienio vakarą paaiškėjo, kurie dar keturi dalyviai papildys finalininkų gretas.

Kol Aistė Pilvelytė, „The Roop“, Rūta Loop ir KaYra jau džiaugiasi saugia vieta „Eurovizijos“ nacionalinių finale, šeštadienio vakarą virė kovos tarp kitų atlikėjų, taip pat svajojančių apie konkurso finalą.

Nuomonę dėl šio pusfinalio favorito galite išreikšti čia:

Susumavus komisijos ir žiūrovų rezultatus, paaiškėjo, kad į atrankų finalą iškeliavo Monika Marija, Monique, Meandi ir „The Backs“. Deja, bet galimybę varžytis dėl kelialapio į didžiąją „Euroviziją“ prarado Germanas Skoris, Petunija, Rokas Povilius ir Andy Vaic.

Rodos, ir vėl įvyko labai panašus scenarijus kaip ir praeito pusfinalio metu – komisijai suteikus pirmą vietą Monikai Marijai, antrąją – Monique, o žiūrovams padarius atvirkščiai, į pirmąją vietą iškilo Monika Marija. 15min primena, kad, remiantis konkurso taisyklėmis, dalyviams surinkus vienodą eurovizinių balų skaičių, aukščiau pakyla tas, kurį komisija įvertino palankiau.

PLAČIAU APIE TAI GALITE SKAITYTI ČIA:

Eurovizinių balų – tiek pat, bet vietos skiriasi: kodėl pusfinalį laimėjo A.Pilvelytė?

Kieno balsas turėtų būti lemiamas – komisijos ar žiūrovų? Atsako „Eurovizijos“ dalyviai

KOMISIJOS BALAI:

12 – Monika Marija

10 – Monique

8 – Meandi

7 – Germanas Skoris

6 – „The Backs“

5 – Rokas Povilius

4 – Petunija

3 – Andy Vaic

ŽIŪROVŲ BALAI:

12 – Monique

10 – Monika Marija

8 – „The Backs“

7 – Rokas Povilius

6 – Meandi

5 – Germanas Skoris

4 – Andy Vaic

3 – Petunija

BENDRI BALAI:

12 – Monika Marija

10 – Monique

8 – Meandi

7 – „The Backs“

6 – Germanas Skoris

5 – Rokas Povilius

4 – Petunija

3 – Andy Vaic

Aiškios dvi lyderės

Ant scenos vakaro metu žengė jau per atrankas matyti veidai – Saulius Šemiotas-Meandi, Agnė Šiaulytė-Petunija, Germanas Skoris, Monika Pundziūtė-Monique, Rokas Povilius, Monika Marija, Andy Vaic ir „The Backs“.

Komisiją šįkart sudarė 14 kartų didžiojoje „Eurovizijoje“ lankęsis LRT muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, atlikėja, vokalo dėstytoja, grupės „Pieno lazeriai“ narė Giedrė Kilčiauskienė, „žmogus-orkestras“, muzikos kūrėjas Jievaras Jesinskis, elektroninės muzikos kūrėjas, asociacijos LATGA atstovas Leonas Somovas bei pianistė, neabejinga klasikai ir hiphopui, Gerūta Griniūtė.

Pirmasis scenoje pasirodė atlikėjas Meandi (Saulius Šemiotas). Jis rimtos savo muzikinės veiklos pradžios atskaitos tašku laiko pilnametystę, kurioje savarankiškai pina „new school hip hop / RnB“ ir „hardcore/experimental hip hop“ muzikines gijas – prodiusuoja muziką, kuria dainų tekstus ir kompozicijas, repuoja bei dainuoja. Atlikėjas sudainavo dainą „Drip“, o šįkart pasirodyme tikrai nebuvo apsieita be pokyčių – vokalo gretas papildė mergina.

Žaliajame kambarėlyje užkalbintas atlikėjas teigė, jog greitu metu pasirodys dainos klipas, kurį jis su savo komanda ruošė net metus. Anot Meandi, vien montavimas užtruko du mėnesius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./MEANDI
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./MEANDI

„Bus labai geras produktas, labai laukiu“, – neslėpė dainininkas. Jis pridūrė iš dalies pakeitęs pasirodymą. „Jeigu pakliūsime į finalą, bandysime padaryti dar geriau. Nors nesu tas atlikėjas, kuris mėgsta kaskart pakeisti visą pasirodymą“, – komentavo jis.

Anot komisijos nario R.Zilnio, Meandi pasirodymas buvo geras, net išjungus garsą atrodytų gerai. „Kūrinys man patinka, tai yra šių metu hiphopo mažulė. Vienintelė hiphopo daina, kuri atėjo taip arti finalo“, – pastebėjo jis.

Jam antrino ir G.Griniūtė. „Labai gera klausytis, daina puiki“, – teigė moteris. L.Somovas atlikėjui taip pat negailėjo komplimetų, užsiminė, jog tokia muzika yra drąsesnė, bei pabrėžė, jog jį žavi pats „urban“ stilius.

VIDEO: Meandi - „Drip“ | Pabandom iš naujo! 2020

Po to ant scenos lipo atlikėja Petunija (Agnė Šiaulytė), konkurse dalyvaujanti jau ne pirmą kartą. Šįkart scenoje dainininkė pasirodė su pakeitusi įvaizdį. Petunija atliko dainą „Show Ya“.

Po pasirodymo atlikėja neslėpė, jog jai yra džiugu, kad jai kompaniją papildė komanda, ir ne šiaip kokia, o geriausių draugių būrys. Iš vedėjos I.Zasimauskaitės dainininkė sulaukė komplimentų už gražų balso tembrą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petunija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petunija

Komisijos narys R.Zilnys užsiminė, jog Petunija, deja, šiais metais Lietuvos „Eurovizijoje“ turbūt dar negarsins. Anot jo, scenoje pasirodžiusios merginos buvo tarsi „kelios draugės, kurios per mergvakarį nuėjo pašaudyt lazeriais ir prieblandoje pasiklydo“.

G.Griniūtė atlikėją suskubo lyginti su komiksų veikėja, bet drauge pastebėjo, jog jai šiek tiek pritrūko gero intonavimo. L.Somovui užkliuvo pritariantieji vokalistai – kaip jis teigė, šie galėjo šiek tiek kliudyti. Vis dėlto jis užsiminė, jog iš šios dainos būtų geras įrašas.

VIDEO: Petunija - „Show Ya“ | Pabandom iš naujo! 2020

Netrukus pasirodė prodiuseris ir atlikėjas Germanas Skoris, beje, prodiusavęs dainą ne tik sau, bet ir kai kuriems kitiems atrankos dalyviams. Gėlėtais drabužiais pasipuošęs atlikėjas drauge su kompanija scenoje atliko dainą tokią pat ryškią roko dainą „Chemistry“.

I.Zasimauskaitės kalbintas atlikėjas neslėpė, jog daugiausia dirba vienas. Šis darbas turi ir teigiamų, ir neigiamų pusių. „Darai tai, ką pats nori, niekas negalės ginčytis, kad čia nesi tikras tu“, – teigiamus aspektus vardijo jis. „Blogai, nes negali nieko pasiklausti“, – pridūrė G.Skoris.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Germanas Skoris
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Germanas Skoris

Paklaustas, koks jausmas stebėti kitus atlikėjus, kuriems pats kūrė dainas, dainininkas sakė, jog tai panašu, kaip ir stebėti save. „Tai iš dalies mano kūdikis“, – apie kitiems kurtas dainas atsiliepė jis ir užsiminė kartais parašantis atlikėjams žinutes, ką dar būtų galima patobulinti.

Komisijai pradėjus komentuoti atlikėjo pasirodymą, paaiškėjo, jog šis ant scenos lipo su milžinišku nugaros skausmu. Vėliau ir 15min pats atlikėjas apie tai papasakojo išsamiau. Apie tai plačiau galite skaityti čia:

„Eurovizijos“ nesklandumų virtinė tęsiasi: Germanas Skoris dėl sveikatos problemų vos užlipo į sceną

L.Somovui G.Skorio pasirodymas patiko, komisijos narys užsiminė, jog dainoje geros yra tos vietos, kur užakcentuotos gitaros. Taip pat jis džiaugėsi dėl pasirinkto žanro, kuris nėra pats dažniausias pasirinkimas „Eurovizijos“ scenoje.

J.Jesinskiui užkliuvo kiek kita, gan juokinga klaida – kadangi „Eurovizijoje“ gyvai groti neleidžiama, o G.Skoris scenoje stovėjo su gitara, vietomis jo imituotas grojimas nesutapo su įrašo garsu.

Vis dėlto vėliau 15min pakalbintas atlikėjas atviravo, jog dėl skausmo jam buvo sunku daugelis kitiems paprastų dalykų, netgi nulaikyti gitarą.

VIDEO: Germanas Skoris – „Chemistry (Breaking Free)“ | Pabandom iš naujo! 2020

Netrukus sekė favorite laikomos atlikėjos Monikos Pundziūrės-Monique pasirodymas. „Make me human“ – tai daina, kurioje ne tik atlikėjos vokalas nuskambėjo naujai, bet ir netrūko technologijų pojūčio.

Monique savo pasirodymo pernelyg nekeitė, tik šiek tiek pratęsė dainos pabaigą. „Man atrodo, kad svarbu, kad gyvenant bet kokią dieną iš jos pasiimti kuo daugiau, visus principus mesti į šoną, negalvoti, kad esi tobulas“, – nužengusi nuo scenos komentavo „Eurovizijos“ dalyvė.

Atlikėjai komisijai tikrai negailėjo komplimentų. „Nesu šitos dainos gerbėjas, bet tai yra labiausiai išbaigtas pasirodymas“, – sakė R.Zilnys ir pridūrė, jog vis dėlto būta vokalinių netikslumų. Vis dėlto vyras teigė šią dainą puikiai matantis didžiojoje „Eurovizijoje“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Monique
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Monique

G.Griniūtė antrino R.Zilniui: „Šitas pasirodymas yra toks, į kurį norisi žiūrėti nuo pradžios iki pabaigos, ir klausyti.“ Atlikėjai G.Kilčiauskienei pasirodė, jog Monique yra pėda aukščiau už prieš ją dainavusius konkurentus. L.Somovas tam pritarė ir teigė, kad atlikėjos dainą matytų finale.

„Labai patiko daina, atlikimas, gal užkliuvo, kad pradžioje jautėsi stresas. Dainuoti nuo pat pradžių nepavyko labai sklandžiai“, – užsiminė J.Jesinskis ir pridūrė, kad tai yra labai stipri atrankų daina.

VIDEO: Moniqué - Make Me Human

Po Monique pasirodymo sekė išskirtinio atlikėjo daina. Rokas Povilius, anksčiau buvęs grupėje „Islandijos plento moteris“, į sceną žengė sakydamas, jog įkvėpimą dainai „Vilnius Calling“ jis gavo ne iš ko kito, o iš originaliojo kunigaikščio Gedimino.

„Kunigaikštis Gediminas darė savo „Vilnius Calling“ versiją“, – sakė atlikėjas. Ant scenos užlipęs jis atliko šmaikščią dainą apie eurovizinius balus, jam pritarė jo senoji grupė. Ar tai reiškia, jog grupė bus vėl kartu? Po pasirodymo atlikėjas sakė, kad visko gali būti ir dėkojo savo grupei, kad ji pakenčia jo „visus dalykėlius“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rokas Povilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rokas Povilius

Komisijos narys L.Somovas pagyrė pačią dainą – ši jam patinkanti. Kiti komisijos nariai gyrė dainos originalumą, vis dėlto, užsiminė, jog nežinia, ar ši daina neįžeisianti užsienio žiūrovų.

VIDEO: Rokas Povilius – „Vilnius Calling“ | Pabandom iš naujo! 2020

Netrukus pasirodė dar viena favorite laikoma Monika Marija su daina „If I leave“. Atlikėja pripažino, jog po praeito karto „Eurovizijoje“ ji sulaukė daugybės pasiūlymų iš užsienio prodiuserių, o tai jai drauge atvėrė ir daugybę durų.

Scenoje mergina lyriškai ir, kaip visada, tvirtu vokalu sudainavo savo eurovizinę dainą, kurią išsirinko koncertų metu, kai suprato, kad tam tikri dainos momentai yra labai įsimintini publikai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Monika Marija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Monika Marija

I.Zasimauskaitės paklausta, kas jai padeda nepalūžti, Monika Marija prašė neišsigąsti atsakymo. „Gal labai banaliai nuskambės, bet pati kūryba. Bet šita daina yra būtent apie tai. Kai sunku, kai norisi išeiti, labai padeda kūryba, muzika ir tokių žmonių, kaip tu, šypsena“, – sakė dainininkė.

Ji pridūrė, jog su šia daina jau apvažiavo 16 miestų. „Kiekviename mieste šią dainą publika dainavo kartu“, – pasidžiaugė mergina.

L.Somovas užsiminė, jog dėl Monikos Marijos vokalo yra itin ramus. G.Griniūtė palygino dainininkę su Monique ir pasidžiaugė, jog šiais metais abi Monikos yra stiprios. Jai antrino ir kiti komisijos nariai. Tiesa, komisijos narys R.Zilnys užsiminė, jog Monikos pasirodymas priminė „Grammy“ pasirodymus, kur dažnai randasi pop-country žanro mikstūra.

VIDEO: Monika Marija - If I Leave

Anglijoje sparčiai populiarėjantis atlikėjas Andrius Vaicenavičius-Andy Vaic, kai kuriems geriau žinomas iš grupės „Kūjeliai“, šiemet taip pat bandė laimę pakliūti į didžiąją „Euroviziją“. Informatikos teorijos doktorantas Oksforde visad randa laiko muzikai ir būtent dėl to jis nepabijojo naujos scenos ir atliko dainą „Why why why“.

Vėliau atlikėjas pasakojo, kad šiuo metu daro koncertinį turą Oksforde. Tiesa, drauge su juo ant scenos pasirodė ir jam itin artimas žmogus – brolis. „Man buvo labai nedrąsu eiti į sceną, „Eurovizijai“ buvau išsiuntęs dainą pats, bet paskutinę sekundę atsiėmiau“, – įdomybių pažėrė atlikėjo brolis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andy Vaic
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Andy Vaic

Komisijai šiek tiek užkliuvo atlikėjo intonacinės bėdos, anot J.Jesinskio, vokališkai ne viskas buvo išdirbta iki galo. „Kažkur jautėsi įtampa, gal ir tekstas pasimetė, pasidarė šiek tiek nejauku“, – kalbėjo komisijos narys.

VIDEO: Andy Vaic - Why Why Why (Official Music Video)

Paskutinės pasirodė buvę pritariantieji vokalai „The Backs“ ir įnešė tikro gospelo jausmo. Grupę sudaro Silvija Pankūnaitė, Eglė Gadeikytė, Berta Timinskaitė ir Algė Matekūnaitė. Merginos scenoje atliko dainą „Fully“ ir visus užhipnotizavo puikiu vokalu.

„Visos turime skirtingas veiklas, bet muzika mus vienija“, – I.Zasimauskaitei pasakojo grupė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./The Backs
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./The Backs

Komisijos komplimentų merginoms tikrai nebuvo pagailėta, po praeitų laidų komisijos nariai net nebenorėjo kartoti tuos pačius gražius žodžius. Vis dėlto R.Zilnys patarė nesijaudinti, jei šiemet į didžiąją „Euroviziją“ iškeliauti nepavyktų, nes būtent šiame konkurse visada labai trūksta gerų pritariančiųjų vokalų, tad vienaip ar kitaip merginos ten galėtų pakliūti.

VIDEO: The BACKS - Fully (ESC 2020)

Visos laidos filmavimo akimirkos – galerijoje:

Komentarai: 23

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką