Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 19d. 03:07

Jo svajonė išsipildė! „Eurovizijos“ nugalėtojas iš Nyderlandų dėkojo LGBT už palaikymą

Duncanas Laurence'as
„Scanpix“ nuotr. / Duncanas Laurence'as

Šeštadienio naktį pagaliau paaiškėjo, kas tapo 2019-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtoju. Šiemet pergale gali džiaugtis Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence'as, jis iškart po finalinio pasirodymo atvyko į spaudos konferenciją.

Dvi savaites Tel Avive vykstantis „Eurovizijos“ dainų konkursas pagaliau pasiekė finišo tiesiąją. Šiais metais pergalę išplėšė melancholiškasis Nyderlandų dainininkas Duncanas Laurenc'as, jis atliko dainą „Arcade“. 15min primena, kad Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko į „Eurovizijos“ finalą nepateko.

Finale iš viso susitiko 26 šalys. Tai – Malta, Albanija, Čekija, Vokietija, Rusija, Danija, San Marinas, Šiaurės Makedonija, Švedija, Slovėnija, Kipras, Nyderlandai, Graikija, Izraelis, Norvegija, Jungtinė Karalystė, Islandija, Estija, Baltarusija, Azerbaidžanas, Prancūzija, Italija, Serbija, Šveicarija, Australija, Ispanija.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijoje“ triumfavo Nyderlandai: Europą pakerėjo lyriškasis Duncanas Laurence'as

„Eurovizijoje“ pergalę atnešusį kūrinį „Arcade“ Duncanas parašė remdamasis asmeniniais išgyvenimais apie brangų žmogų, kurio anksti neteko.

Širdį virpinantį kūrinį atlikėjas atliko sėdėdamas prie sintezatoriaus, nemažą dalį laiko atlikėjas praleido tamsoje, vėliau ją pakeitė nakties ir mėnulio motyvas.

Jei esate dideli pasaulinių „Balso“ projektų gerbėjai – Duncano Laurence’o vardą tikrai atsiminsite. Jis šiame konkurse dalyvavo 2014-aisiais.

Finalinis atlikėjo pasirodymas:

VIDEO: WINNER'S PERFORMANCE: Duncan Laurence - Arcade - The Netherlands - Eurovision 2019

Atsiėmęs apdovanojimą D.Laurence'as patraukė į spaudos konferenciją. Susirinkusiems žurnalistams vaikinas sakė besidžiaugiantis, kad ši daina jam atnešė pergalę. Jis taip pat ragino nepamiršti visos kūrybinės grupės – jos indėlis tolygus dainininko įdirbiui.

„Kas čia ką tik nutiko?“ – savęs ir susirinkusiųjų klausė iš užkulisių atskubėjęs Duncanas.

„Scanpix“ nuotr./Duncanas Laurence'as
„Scanpix“ nuotr./Duncanas Laurence'as

Dainininkas teigė, kad labai džiaugėsi ir stebėjosi, kaip jam pavyksta tvardyti emocijas, kurios užplūdo po pergalės.

„Man sunku pasakyti už ką balsavo žmonės. Tikiuosi, kad už dainos istoriją, žodžius ir už mūsų komandos darbą. Ačiū jums“, – visiems susirinkusiems dėkojo D.Laurence'as.

Žurnalisto paklaustas, ką pirmiausia padarė, sužinojęs, kad nugalėjo, D.Laurence'as sakė, kad prieš gaudamas trofėjų pirmiausia stipriai apkabino praėjusių metų nugalėtoją Nettą.

„Pirmiausia apkabinau Nettą, tada gavau šį trofėjų. Negaliu to apibūdinti, nemoku išreikšti to jausmo žodžiais. Neparašyčiau ir apie tai dainos. Aš labai laimingas, išsipildė mano svajonė“, – atviravo Nyderlandų atstovas.

„Scanpix“ nuotr./Duncanas Laurence'as
„Scanpix“ nuotr./Duncanas Laurence'as

Spaudos konferencijos metu atlikėjas sulaukė padėkos ir paramos žodžio iš LGBT internetinio portalo žurnalisto. Jis taip pat Duncanui padėkojo olandų ir belgų vardu. Žurnalistas gyrė atlikėją už tai, kad jis nebijo kalbėti apie savo seksualinę orientaciją (atlikėjas yra prisipažinęs esąs biseksualus red.). Anot jo, Duncanas daugeliui Europos LGBT bendruomenės narių yra pavyzdys. Žurnalistas paprašė, kad atlikėjas juos padrąsintų.

„Manau, kad svarbiausia būtų tuo, kas esi, nebijoti savęs, daryti tai, ką moki geriausiai. Tai neturi nieko bendro su seksualine orientacija. Priimkite visus, nesvarbu kokios jie seksualinės orientacijos ir ką jie myli, mylėkime vieni kitus“, – už paramą LGBT bendruomenei dėkojo „Eurovizijos 2019“ nugalėtojas.

Priimkite visus, nesvarbu kokios jie seksualinės orientacijos ir ką jie myli, mylėkime vieni kitus, – už paramą LGBT bendruomenei dėkojo „Eurovizijos 2019“ nugalėtojas.

„Scanpix“/AP nuotr./Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence'as, nugalėjęs „Eurovizijoje“
„Scanpix“/AP nuotr./Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence'as, nugalėjęs „Eurovizijoje“

Žurnalisto paklaustas, ar tikėjo savo pergale, Duncanas buvo atviras – jis apie pergalę negalvojo: „Aš nesvajojau nei apie pergalę, nei apie šį trofėjų. Tai yra „Eurovizija“, joje gali nutikti visko, šį kartą prognozės išsipildė, bet aš ir toliau manau, kad tai – tik prognozės. Svarbiausia yra tai, ką padarėme kartu su komanda. Be mūsų darbo to nebūtų įvykę.“

Atlikėjas atskleidė, kad per paskutinę generalinę repeticiją labai jaudinosi. Jį slėgė lažybininkų prognozės ir perdėtas aplinkinių žmonių spaudimas. Galiausiai nusiraminti padėjo kūrybinės komandos nariai – jie patarė galvoti tik apie muziką.

Dainininkui taip pat daug streso sukėlė labai ilgai užsitęsęs balsų skelbimas. Duncanas juokaudamas kalbėjo, jog pasirūpins, kad tiek ilgai laukti galutinių rezultatų Nyderlanduose nereikėtų.

D.Laurence'as, paklaustas, kaip jam pavyko taip greitai iš niekam nežinomo olandų atlikėjo virsti „Eurovizijos“ nugalėtoju, liko lakoniškas.

„Prieš metus aš buvau niekam nežinomas dainų kūrėjas, kuris sėdėjo ant sofos ir kūrė dainas. Konkretaus atsakymo nėra. Tiesiog reikia stengtis, rasti savyje jėgų ir nuolatos augti, nebijoti keistis, leisti dainas, ir kopti karjeros laiptais“, – apie savo sėkmę kalbėjo Duncanas.

Žiūrėkite galeriją:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką