Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„24 valandos“: globojami našlaičiai gali žirklėmis nukirpti žolę, nes jų darbo jėga labai pigi

„24 valandos“: globojami našlaičiai gali žirklėmis nukirpti žolę, nes jų darbo jėga labai pigi.
LNK nuotr. / „24 valandos“: globojami našlaičiai gali žirklėmis nukirpti žolę, nes jų darbo jėga labai pigi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nežinote, kaip prasimanyti pinigų? Ar pigios darbo jėgos? Jei gyvenate vienkiemyje, tolėliau nuo kaimynų akių – turime puikų pasiūlymą. Globokite našlaičius iš vaikų namų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tokie vaikai ypač paklausūs pavasarį, kai prasideda žemės ūkio darbai. Krizė ar ne, valstybė tokiems globėjams nešykšti – atseikėja net po 520 litų. Jeigu jums ši suma atrodo nedidelė, globokite kelis vaikus. Mūsų istorijoje moteris, beje, buvusi mokyklos direktorė, globojo tris našlaičius – brolį ir dvi jo seseris. Taigi per mėnesį už jų globą gaudavo 1560.

Ponia Janina, toks LNK laidos „24 valandos“ herojės vardas, prisipažino, kad našlaičius pasiėmė ne iš didelės meilės vaikams, o todėl, kad, kaip pati sakė – baisu miegoti naktį vienkiemyje. Garbaus amžiaus moteriškė pasakojo visą gyvenimą vaikus mokiusi matematikos, vėliau ne vieną dešimtmetį direktoriavo mokykloje. Ir matyt niekam nė į galvą nešovė, kad buvusi nusipelniusi pedagogė blogai elgtųsi su globotiniais.

Tačiau ir šiandien matosi randai ant Mindaugo galvos – nuo karšto žarsteklio ir metalinio grėblio dantų. Tuomet jam buvo vos 9-eri. Šiandien jau pilnametis vaikinas puikiai atsimena ir labai keistą mokymą plaukti, arba bandymą nuskandinti – taip jis suprato globėjos žento veiksmus, kuomet surištomis kojomis buvo nešamas į kūdrą. Tokia bausmė berniukui buvo skirta už bandymą pabėgti.

Mindaugas gimė kalėjime. Nežinoma netgi jo gimimo data. Kaip pats pasakoja – save prisimena nuo 5 metukų, kažkokiame drėgname rūsyje, pilname žiurkių. Iš ten buvo išvežtas į kūdikių namus. Savo mamą 21 metų vaikinas pamatė tik pernai, pavargusią ne nuo metų naštos, nors ji sūnų pagimdė būdama vos 16-ikos. Moteris net 26-erius metus – daugiau kaip pusę savo gyvenimo – praleido kalėjime.

Tačiau šioje istorijoje įspūdingiausi ne nežmoniški išgyvenimai, kuriuos teko patirti Mindaugui. Įspūdingiausia tai, kad dabar kelias užsienio kalbas mokantis vaikinas, puikiai susitvarkęs savo asmeninį gyvenimą, puoselėja planus, kaip padėti kitiems našlaičiams. Kartu su juo aplankėme ir globėją, ir biologinę mamą. Vaikinui tai buvo tarsi taškas žiauriame pasakojime apie jo kupiną košmarų vaikystę ir paauglystę. Dabar atėjo laikas kitam gyvenimo etapui. Nepalyginamai šviesesniam ir prasmingesniam, negu žolės kirpimas žirklėmis – tai dar vienas jo prisiminimas iš gyvenimo pas globėją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką