Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Afganistane apsilankęs D.Pankevičius: apie pavojingiausias vietas ir talibus

Šiandien pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre – Afganistanas. Ten vykstantys įvykiai, įkalinti žmonės ir nuo lėktuvų krentantys vietiniai primena kino filmą. Deja, tai ne filmas, o 2021-ųjų realybė. Ne kartą Afganistane lankėsi daugiausia šalių apkeliavęs lietuvis Danas Pankevičius, kuris į šiuo metu karščiausią tašką buvo grįžęs prieš pat Afganistano perdavimą talibams.
Danas Pankevičius
Danas Pankevičius / LNK nuotr.

Antradienio vakarą, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK – išskirtinis interviu su Danu, kuris pasakojo ir apie kelionėje lankytas pavojingiausias pasaulio šalis, ir apie talibus, kuriems pakliuvus į rankas scenarijai buvo tik du.

„Jeigu papulsi talibams į rankas, arba tave nužudys, arba bandys prašyti išpirkos milijoninės. Būna, kad valstybės moka. Bet aš netgi savo artimiesiems žmonėms esu pasakęs, kad niekada už mane jokių išpirkų nemokėkit. Nes pats žinau, kur lendu ir tą riziką prisiimu pats“, – aiškino Danas.

Laidoje vyras pasakojo, kaip ruošėsi šiai kelionei ir ką darė, kad išvengtų mirtino pavojaus.

„Tik atvykę į Kabulą mes įsigijome tradicinius afganų rūbus, kad kuo mažiau išsiskirtume. Jeigu ateisi su vakarietiškais marškinėliais ar džinsais, matys, kad esi svetimšalis. Jie nelabai gali suprasti, kad čia atvykai turizmo reikalais, gal tu koks šnipas, o gal iš saugumo organizacijos?”

Afganistane Danas keliavo su palyda, vietine apsauga, su kuria buvo nuvykęs ir į Talibano lizdą, Kandaharo miestą, kuriame dažnas svečias būdavo ir pasaulio teroristas Osama Bin Ladenas.

 „Hiatus“ nuotr./Danas Pankevičius
„Hiatus“ nuotr./Danas Pankevičius

„Mohammedas Omaras, Talibano įkūrėjas, gimė šiame mieste. Man netgi teko galimybė apsilankyti mečetėje, kurioje jis mokėsi nuo pat vaikystės. Pas jį atvažiuodavo Osama Bin Ladenas, jie kartu melsdavosi.

Tiek daug karių, tiek daug pajėgų kaip šiame mieste, niekur pasaulyje nesu matęs. Nuvažiuoti kelių kilometrų atstumą tekdavo apie dvi valandas, nes važiuoji gyvatėle – tankai, kariniai automobiliai, žmonės su ginklais, nuolatos tave stabdo, su šunimis tikrina. Šūviai dieną naktį.“

Laidos metu Danas papasakojo ir apie Sierą Leonę, Pietų Sudano gentis bei Somalį ir atskleidė tokių gyvybei pavojingų kelionių kainą.

LNK nuotr./Danas Pankevičius
LNK nuotr./Danas Pankevičius

„Viena diena gali kainuoti tūkstančius eurų. Kodėl? Todėl, kad reikalingas specialus transportas, ginkluota apsauga. Dažnai reikia visiems mokėti. Nori patekti į šalį – moki kyšius, nori gauti vizą – moki kyšius. Kuo skurdesnė šalis, tuo kelionė brangesnė.

Pats brangiausias regionas man pasirodė ne Karibų salos, o Centrinė Afrika. Ten automobilio parai nuoma gali būti 1000 eurų. Papildomai mokėsi už kurą, litras už keturis eurus, mokėsi už vairuotojo paslaugas.”

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius