Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 4d. 21:08

Atidarytas filmų festivalis „Šeršėliafam“: pagerbti kine pasižymėjusių moterų atvyko ir garsūs svečiai

Liana Ruokytė-Jonsson, Donatas Paulauskas ir Rasa Jusionytė, Živilė Kropaitė su vyru teisininku Liudu Basiuliu
15min nuotr. / Liana Ruokytė-Jonsson, Donatas Paulauskas ir Rasa Jusionytė, Živilė Kropaitė su vyru teisininku Liudu Basiuliu

Trečiadienio vakarą kino teatre „Pasaka“ įvyko jau 13-asis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Renginių ciklo atidarymas įvyko Maryam Touzani filmu „Adomas“, kurio įvertinti atvyko ir žinomi žmonės.

Kaip ir kasmet tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ atidarymas pritraukė ne vieną smalsuolį, kuris nepraleido progos ne tik pagerbti kine pasižymėjusių moterų, bet ir įvertinti renginį atidariusio filmo.

Šiemet svečiai galėjo išvysti Maryam Touzani filmą „Adomas“, kurio pasižiūrėti atvyko buvusi kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertas Donatas Paulauskas su drauge Rasa Jusionyte, televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė su vyru teisininku Liudu Basiuliu.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Živilė Kropaitė su vyru teisininku Liudu Basiuliu
Arno Strumilos / 15min nuotr./Živilė Kropaitė su vyru teisininku Liudu Basiuliu

„Kalbėjimas apie moterų režisierių kūrybą ir jų padėtį visuomenėje nėra mada, kuri kažkada praeis. Neužtenka apie moterų režisierių kūrybą, apie moterims aktualias temas kalbėti tik kartą metuose vykstančiame festivalyje, todėl ciklo renginius organizuosime visus metus“, – sako „Šeršėliafam“ vadovė Andrė Balžekienė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./„Šeršėliafam“ festivalio viešnios
Arno Strumilos / 15min nuotr./„Šeršėliafam“ festivalio viešnios

Metų kino moterimis tapo duetas – Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė ir Gabrielė Cegialytė, agentūros „Lithuanian Shorts“ direktorė bei projektų vadovė. Jas galima vadinti trumpametražio kino ambasadorėmis Lietuvoje, kurios jį populiarina visose srityse.

Žiūrovai Metų Publikos simpatija išrinko filmų platintoją ir kino prodiuserio asistentę Justę Michailinaitę. Ji dirba su daugybe lietuviškų filmų, o šiuo metu yra susitelkusi į du animacijos projektus. Metų kino moterį slaptu balsavimu tradiciškai renka kino industrijos profesionalai, o žiūrovai kviečiami atiduoti savo balsus bei išrinkti Publikos simpatijų prizo laimėtoją.

Aštuntąjį kartą „Šeršėliafam“ pagerbia aktyviai kino kūrimo ir sklaidos procese dalyvaujančias kino moteris. Šiemet Metų kino moterimi pretendavo tapti aktorė Aistė Diržiūtė, agentūros „Lithuanian Shorts“ direktorė bei projektų vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė ir Gabrielė Cegialytė, filmų platintoja ir kino prodiuserio asistentė Justė Michailinaitė.

Metų kino moters prizą 1000 Eur piniginį prizą įsteigė LATGA, o Metų Publikos simpatijos – „SPA Vilnius“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką