Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 18, 11:45

G.Mikalauskas aprodė namus Palangoje: papasakojo apie gyvenimą ir nuomos verslą

Aktorius Gintaras Mikalauskas 15min korespondentams atvėrė savo namų Palangoje duris. Čia jis gyvena pats su žmona ir jau ne vienerius metus užsiima nuomos verslu. Interviu metu vyras papasakojo, kaip kilo mintis nuolatiniam gyvenimui persikelti į kurortą, su kokiais iššūkiais susidūrė, kaip randa bendrą kalbą su žmona ir kokia gyvenimo čia kasdienybė.
Svečiuose pas Gintarą Mikalauską Palangoje
Svečiuose pas Gintarą Mikalauską Palangoje / Juliaus Kalinsko nuotr.

Apie namo statybą galėtų parašyti knygą

Kai 2003 metais Gintaras Mikalauskas nusipirko žemės sklypą Palangoje, o 2004-aisiais pradėjo statybas, kaip pats teigia 15min, ne tik samdė statybininkus, bet prisidėjo ir pats. Aktorius neslepia, kad įdėjo daug darbo – pirmiausiai darė geologinius ir geodezinius tyrimus, prašė statybos leidimo architektūros skyriuje.

„Kai parodėme maketą to meto Palangos miesto vyriausiojo architekto pavaduotojui, jis pasakė – reikėtų pakviesti visus, kurie dabar stato, ir parodyti, kaip reikia prašyti leidimo. Mes paisėme visų reikalavimų“, – pripažįsta Gintaras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Mikalauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Mikalauskas

Jis, kaip pats pasakoja, dėl didelio užimtumo statybų metu beveik gyveno plente, nes važinėdavo tai į Palangą, tai į Vilnių. Tiesa, tuo metu šioje Palangos vietoje dar nebuvo pastatų. „Mūsų namas išdygo čia kaip koks grybas po lietaus“, – juokiasi jis.

Namo statybos oficialiai baigėsi 2008 metais. „Apie statybas galėčiau rašyti knygas, buvo visko. Gavau daug nuolaidų statybinėms medžiagoms, nes turėjau pažįstamų šioje srityje. Na, bet paskolos išvengti vis tiek nepavyko. Mokėdavau po dešimt tūkstančių litų per mėnesį“, – pasakodamas neslepia renginių vedėjas.

Namas pastatytas iš kokybiškų medžiagų, pirmiausiai buvo įrengta nuomojamoji pusė. Įėjus tikrai galima pajusti tvarką ir ramybę – viskas subtiliai apgalvota, išpuoselėta. Interjero jaukumas leidžia pasijusti kaip namuose. Dailiai sutvarkytame kieme, tarp Gintaro žmonos auginamų gėlių, galima sutikti ir besiilsinčius svečius.

Keltis į Palangą žmona iš pradžių nenorėjo

Nuo pavasario iki rudens namuose Palangoje gyvendavo ir Gintaras. Kol smokingas džiūdavo, grįžus po renginių, jis priimdavo poilsiautojus ir pats tvarkydavo patalpas.

„Nebuvo paprasta, bet po truputį įsibėgėjome. Iš pradžių buvo tik bandymai – važiavo draugai, pažįstami, vėliau pradėjome dirbti su „Booking.com“ sistema. Dabar ten turime labai gerą įvertinimą“, – džiaugiasi jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaro Mikalausko namai Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaro Mikalausko namai Palangoje

Kol Gintaras gyvendavo Palangoje, jo žmona dirbdavo ir prižiūrėdavo vaikus Vilniuje. Santykių krizės jiems pavyko išvengti. „Žemaitės negali vesti, už jos gali tik ištekėti“, – juokiasi vyras. „Ji niekada du kartus nekartoja. Mes susitikom jau subrendę žmonės, man buvo 39-eri, jai – 31-eri. Ji viena augino dukrytę – aš irgi vienas auginau savąją.“

G.Mikalauskas neslepia, kad žmona keltis nuolatiniam gyvenimui į Palangą nenorėjo. „Sakė, kad kelsimės tik tada, kai sulauksime pensijos, tačiau aš savo žmoną pažįstu ir žinau, kada pasiūlymą galima pakartoti“, – pasakodamas juokiasi jis.

Visgi, kai jų vaikai užaugo, atsirado palankios aplinkybės pakeisti gyvenamąją vietą. „Prieš porą metų skaičiavau, kiek aš esu užimtas Vilniuje ir Lietuvoje. Vilniuje turėdavau tik valstybines šventes, kurios vyksta vos keletą kartų per mėnesį, o visi kiti renginiai vyko kituose Lietuvos miestuose.

Anksčiau žymiai dažniau garsindavau ir dirbdavau su reklamų gamintojais, kurie jau seniai, pardavę verslus, sėdi Tenerifėje, rūko cigarus, plaukioja jachtomis ir kviečia, viską pardavus, prisijungti. Gal kada nors taip ir pasielgsim“, – svarsto G.Mikalauskas.

Palangoje – daug pliusų

Karantino metu aktorius mėgavosi laiku Palangoje, nes galėjo gamtoje, kur nėra žmonių, vaikščioti be kaukių. „Savo žmonai aš pasakiau, kad man patiko su ja karantinuotis, galėčiau dar“, – pasakodamas šypsojosi Gintaras.

Daugiau nuotraukų – galerijoje:

Renginių vedėjas tikina, kad mėgsta išsimaudyti ne tik jūroje, ką daro nuo pat pavasario, bet ir naujame Palangos baseine. „Turime fantastišką baseiną. Kadangi mano traumuota nugara, plaukimas man yra būtinas, jo labai trūko per karantiną“, – atvirauja jis.

Kretingoje Gintaras susipažino su puikiu garso režisieriumi, kuris padeda, kai reikia įgarsinti reklamas ir nusiųsti jas į Vilnių. Taip, anot jo, daug patogiau, nei kaskart važinėti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Mikalauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Mikalauskas

Pas vyrą mėgsta atvažiuoti draugai iš Vilniaus, todėl persikėlus į Palangą bendravimas su jais nenutrūko. Bičiuliams, anot G.Mikalausko, dabar dar geriau, nes turi pas ką pasisvečiuoti. Tiesa, lankosi ir giminaičiai, o anūkėlė jo namus vadina rojumi, nes čia kambario nereikia su niekuo dalytis – viskas yra jos.

Norinčius apsistoti jaučia iš balso

Šiemet nuomos poreikis labai padidėjo. „Daug kas įsivaizduodavo, kad Palanga yra tik Basanavičiaus gatvė, o dabar suprato, kad miestas yra visoks ir labai gražėjantis.

Žinoma, turime nuolatinių klientų, kurie vis sugrįžta. Labai malonu juos kaskart sutikti. Sezonas paprastai prasidėdavo nuo Joninių, o baigdavosi per Žolinėmis, bet dabar jis žymiai ilgesnis - nuo gegužės rugpjūčio pabaigos, žmonių labai daug“, – sako G.Mikalauskas.

Pas Gintarą apsistojantys nuomininkai dažniausiai būna žmonės su vaikais. Per visą laiką labiausiai pasikeitė Gintaro ir jo žmonos požiūris į šį verslą. „Buvo visko, nenoriu dabar prisiminti blogų patirčių, bet dabar jau jaučiame žmogų iš balso – ar jis atvažiuoja tiesiog prisigerti, ar iš tikrųjų ilsėtis ir mėgautis jūra“, – tikina jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaro Mikalausko namai Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaro Mikalausko namai Palangoje

Svečiams jis nekelia didelių reikalavimų, viskas surašyta atmintinėje: rūkyti tam skirtoje vietoje, atitinkamai naudotis virykle ir kitais prietaisais bei kiti elementarūs dalykai. Vienintelė griežta taisyklė – nepriima žmonių su gyvūnais.

Gintaras viską daro su žmona ir jos tėveliais, tai – šeimos verslas. Aktorius pavyzdį paėmė iš užsienio kurortų, kurių mažuose versluose irgi dirba šeimos. „Man nuo to karūna nenukris“, – juokiasi G.Mikalauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką