Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 vasario 24d. 14:40

Jazzu ir L.Somovo susitikimas su gerbėjais: merginos paliktam vaikinui – dueto staigmena

Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Jazzu ir Leono Somovo pokalbis knygų mugėje

Dar praėjusių metų gruodį „Leon Somov ir Jazzu“ pranešė – daugiau nei 12 metų kartu dirbęs duetas skirstosi, Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas suka skirtingais keliais ir ruošia atsisveikinimo koncertų turą „Game Over“.

Trys koncertai jau įvyko, dar du – jau netrukus, iš kurių vienas, bene svarbiausias, laukia jau šeštadienio vakarą, kai „Leon Somov ir Jazzu“ pasirodys Vilniaus publikai. Tačiau prieš repeticijas duetas rado laiko užsukti ir į šį savaitgalį parodų centre „Litexpo“ vykstančią Knygų mugę, kur „Muzikos salėje“ susitiko su gerbėjais.

Paskutiniai koncertai, atsisveikinimo ašaros, naujas startas ir dar didesni užmojai – apie visa tai Jazzu ir L.Somovas kalbėjo šeštadienio popietę, kuri, kaip patys juokėsi, abiems buvo lyg ankstus rytas – po praėjusį vakarą Šiauliuose vykusio koncerto, muzikantai bluostą sudėjo tik apie 4 val. nakties.

Pokalbį su mugės svečiais moderavo muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jazzu ir Leono Somovo pokalbis knygų mugėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jazzu ir Leono Somovo pokalbis knygų mugėje

Ir nors apie dueto išsiskyrimą patys jo nariai ėmė kalbėti prieš penkerius metus, o viešai pranešė paskutinį 2017-ųjų mėnesį, klausimas, kuris čia pirmiausiai nuskambėjo – tai, vis dėlto – kodėl? Kodėl viena sėkmingiausių lietuviškos popmuzikos grupių, turinčius tūkstančius ištikimų gerbėjų, pelniusių daugybę apdovanojimų ir pastaruosius kelerius metus į kiekvieną savo koncertą renkančių pilnas žmonių arenas nusprendė padėti šioje istorijoje tašką?

TAIP PAT SKAITYKITE: Iširo Jazzu ir Leono Somovo duetas: „Žaidimas baigtas“

Dar anksčiau 15min Jazzu buvo sakiusi, kad jau kurį laiką tiek ji pati, tiek L.Somovas nori eiti skirtingais keliais – ji vis labiau nori kurti popmuziką, bendradarbiauti su džiazo projektais, Leonas – nerti į gilesnius elektroninės muzikos vandenis, taip pat daugiau laiko skirti prodiusavimui. Ji bendradarbiauja su profesionalais Didžioje Britanijoje, Leonas turi užmezgęs svarbių kontaktų Švedijoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu

Tačiau kaip ir seniau, taip ir dabar, tiek Jazzu, tiek L.Somovas kartoja – jiedu nesusipyko, dueto skyrybos vyksta ne dėl kokių nors nesutarimų, jie abu tiesiog jaučia, kad abiejų norai ir poreikiai vis labiau ėmė skirtis.

Šią mintį jiedu pakartojo ir Knygų mugėje. „Niekada nenorėjome meluoti. Vienas iš mūsų kertinių bruožų yra atvirumas. Tiesiog supratome, kad nebeturime, ką pasakyti, kad išsisėmėme. Nesame susipykę. Leonas nori eiti savo keliu, aš – savo. Kartais taip turi vykti, čia kaip ir santykiuose“, – sakė Jazzu.

Jai pritarė ir L.Somovas. „Geriau dabar“, – nedaugžodžiavo. Jazzu sako ne kartą sulaukusi klausimo, kodėl dabar, kai duetas – pačiame savo kūrybos pike? Tačiau ji į tai turi paruošusi atsakymą klausimu: „O ką jūs žinot, kaip yra iš tikrųjų su ta kūryba? Mes žinome. Supratome, kad galim geriau po vieną.“

Ir nors apie skyrybas jiedu abu kalba su šypsena, neabejoja, kad anksčiau ar vėliau prasimuš ir emocijos, todėl ašarų gali būti ir koncerte.

„Kai pradėjome repetuoti dainą „Gaila“ – viskas. Man kai būna sunku psichologiškai, kad neapsižliumbčiau, žnybiu sau į koją ar ranką. Jaučiau jau kaip refleksiškai imu tą daryti, tos emocijos yra stiprios. Juk kai nutinka kažkas gero, kai sukuri tiek daug muzikos, tiek daug žmonių aplink, kitaip negali būti – emocijų labai daug“, – prisipažino Jazzu.

Tuo tarpu L.Somovas šį muzikinį etapą su J.Arlauskaite taip pat vadina vienu gražiausių gyvenime. „Tiek prisiminimų!“ – sakė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Leonas Somovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Leonas Somovas

Pokalbio metu R.Zilnys jų paklausė, kurios „Leon Somov ir Jazzu“ dainos jiems abiem – pačios brangiausios. Neva, jei reiktų tris jų pavadinimus iškalti ant antkapio, kokie tie pavadinimai būtų?

„Tūrbūt vis tiek reaguočiau į žmonių pasirinkimą – „Po mano oda“, „Lower Than The Ground“ ir arba „Ką tu su manim darai?“, arba „Tik pasilik“, – sake Jazzu. L.Somovas konkrečių kūrinių neišskyrė, tačiau pažymėjo visą 2010-aisiais pasirodžiusį albumą „Score“.

Ir nors iki vasario pabaigos duetas turi dar du didelius koncertus, po jų muzikantų laukia uždirbtas poilsis – Jazzu ruošiasi ilgoms atostogoms Filipinuose, L.Somovas krausis lagaminus į Šiaurę ir žada vykti prie poliarinio rato.

TAIP PAT SKAITYKITE: Intymų naujametį koncertą surengusi Jazzu – apie rašomą knygą ir gyvenimą pakeitusį mylimąjį

O vėliau grįžę jau iš naujo kibs į darbus – Jazzu jau beveik baigia įrašyti ir solinį albumą, apie kurį L.Somovas jau šiandien atsiliepia tik gerais žodžiais.

„Kalbant apie karjerą – tai mums abiem bus sprogimas. O prieš jį reikia atostogų. Tikiu, kad mano albumas suskambės ne tik namie – to sau ir linkiu“, – sakė Jazzu.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu

Pasak R.Zilnio, muzikos pasaulio užkulisiuose jau kurį laiką sklando kalbos, kad L.Somovas ruošia ir bendrą projektą su Egidijumi Dragūnu ir grupe „Sel“, neva, kad jis žada prisidėti prie naujo „Sel“ albumo. Bendradarbiavimo fakto muzikantas neneigia, nors tikina, apie albumą kalbėti dar anksti. Tačiau kad ten žino, gal laukia nauji įdomūs dalykai?

Susitikime su gerbėjais Knygų mugėje duetas prasitarė ir apie dar kelias intriguojančias idėjas. Viena tokių – dalį savo uždirbtų apdovanojimų ir laimėtų statulėlių išdalinti.. gerbėjams. Pasak jų, tai būtų graži simbolinė dovana ir padėka už visus tuos ilgus metus drauge.

„Tų apdovanojimų – krūva. Galvojame, gal pasikartojančius pasilikti sau, kaip tam tikro etapo įprasminimą, tačiau kitus mes gal net galėtume padovanoti gerbėjams. Nedovanotume jų jaunai grupei – jie turi patys stengtis, kad tokį gautų, bet jei apdovanojimai atitektų gerbėjams – būčiau laiminga“, – sakė Jazzu.

Ir nors tokią idėją „Leon Somov ir Jazzu“ išsakė spontaniškai, jiedu visa ja patikėjo ir net susižavėjo. Todėl šeštadienį „Siemens“ arenoje stovintys pirmose eilėse turėtų suklusti – duetas neatmeta galimybės vieną ar kelis apdovanojimus padovanoti koncerto Vilniuje metu.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jazzu ir Leono Somovo pokalbis knygų mugėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jazzu ir Leono Somovo pokalbis knygų mugėje

Nustebintas buvo ir „Muzikos salėje“ pokalbio klausęs gerbėjas Mindaugas. Uždavęs klausimą apie tai, ar greitu metu bus galima tikėtis geriausių grupės dainų vinilo plokštelės, jis prasitarė, kad šįvakar koncerte nors ir planavo dalyvaut, deja, nedalyvaus.

Dar prieš kurį laiką nupirkęs du bilietus, jis juos padovanojo merginai, tačiau ši jį paliko ir į koncertą atėjus dienai... eis su kitu. „Jūsų muzikos ėmiau klausyti prieš penkerius metus, kai pirmą kartą su dabar jau buvusia mergina apsilankiau koncerte. Dabar irgi ketinau eiti su mergina, bet jau irgi su buvusia, o ji eina su kitu“, – kalbėjo jis.

Mindaugo istorija sujaudino Jazzu ir L.Somovą, todėl jie nusprendė vaikinui padovanoti du bilietus, kurių vieną jis galės padovanoti naujai merginai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jazzu ir Leono Somovo pokalbis knygų mugėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jazzu ir Leono Somovo pokalbis knygų mugėje

Komplimentų ir pagyrų mugės lankytojai duetui negailėjo – pasakojo, kaip jie jau daug metų klausoti „Leon Somov ir Jazzu“ dainų, moka ne tik jų žodžius, bet ir pagroti muziką pianinu.

Po pusvalandį trukusio susitikimo Jazzu ir Leonas įsiamžino nuotraukose, asmenukėse su gerbėjais, dalino autografus ir išskubėjo į jau vakare vyksiančio koncerto repeticiją.

„Leon Somov ir Jazzu“ sostinės „Siemens“ arenoje – šeštadienį, nuo 20 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Šokiravo verslą ir ministrą: 27 proc. GPM be „Sodros“ lubų, didesni mokesčiai kapitalui

Mokesčių reforma Verslas

Pensijų reformai lemta įvykti – komitete pas S.Jakeliūną ištartas „taip“

Verslas

Šveicarijos investuotojai traukiasi iš Lietuvos: „jie nesupranta, kaip gali veikti verslas su tokiu reguliavimu“

24sek

Kalbų apie „Lietuvos rytą“ vengęs D.Adomaitis paskelbė Lietuvos rinktinės tryliktuką

„Vieni vartai“: rusų ekstazė, istorinė bilietų afera ir geriausi turo žaidėjai

Sportas

15min studijoje – UEFA Europos lygos burtų aptarimas su Aurelijumi Skarbaliumi

Vardai

JAV nužudytas dar vienas reperis: 21-erių Jimmy Wopo nušautas iš pravažiuojančios mašinos

Sportas

„Skrieja kamuolys“: arabų kalbos pamokėlė ir S.Čerčesovo „maskirovka“

Sportas

Varžovus daužanti Rusija – gera komanda ar jai tiesiog sekasi?

JAV kalėjimai priversti slaugyti vis daugiau senstančių kalinių

Gyvenimas

Vasaros šukuosenos: pinti plaukai – visoms progoms

24sek

„Žalgirio“ kito sezono komandos dėlionė: kas lieka, kas išvyksta, o kas tapo galvosūkiu?

Maistas

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 21 vieta: analogų neturintis jūrinio maisto bistro – „Selfish“

Sportas

Tokių varžovų Lietuvos futbolas dar nematė – laukia kelionė į egzotišką salą

Vardai

Tai bent sužadėtuvės: sraigtasparnis, stadionas, rožinis „Range Rover“ ir žiedas už 100 tūkst.

Mokslas.IT

Tobuliausias ir atspariausias Žemės gyvūnas, kuris pragyvens žmoniją

Verslas

„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Marakešą Maroke

24sek

Iš „Lietkabelio“ į Eurolygą – Žanis Peineris žais Stambule

Aktualu

Prie vairo užsnūdęs BMW vairuotojas Telšiuose rėžėsi į vilkiką

Aktualu

Chaosu Kybartų pataisos namuose pabandė pasinaudoti narkotikų prekeiviai

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Šokiravo verslą ir ministrą: 27 proc. GPM be „Sodros“ lubų, didesni mokesčiai kapitalui

Mokesčių reforma Verslas

Pensijų reformai lemta įvykti – komitete pas S.Jakeliūną ištartas „taip“

Aktualu

Tyrimas dėl įtariamos korupcijos Panevėžyje: STT atliko kratas judėjimo „Kartu“ būstinėje

24sek

Joną Valančiūną trikdė keistas rinktinės jausmas: „Jie žaidžia, o tu sėdi ant sofkės“

„Vieni vartai“: rusų ekstazė, istorinė bilietų afera ir geriausi turo žaidėjai

Aktualu

Š.Jasikevičiui suteiktas Kauno garbės piliečio vardas: „Tai viena didžiausių garbių mano gyvenime“

Verslas

Šveicarijos investuotojai traukiasi iš Lietuvos: „jie nesupranta, kaip gali veikti verslas su tokiu reguliavimu“

Sportas

„Skrieja kamuolys“: arabų kalbos pamokėlė ir S.Čerčesovo „maskirovka“

Verslas

„Tesla“ atleidimo kaina: mainais už išeitines prašo tylos

JAV kalėjimai priversti slaugyti vis daugiau senstančių kalinių

Sportas

Nerijus Kesminas apie pasaulio čempionato pirmąjį turą: staigmenų ir naujovių metas

Vardai

Tai bent sužadėtuvės: sraigtasparnis, stadionas, rožinis „Range Rover“ ir žiedas už 100 tūkst.

24sek

Kalbų apie „Lietuvos rytą“ vengęs D.Adomaitis paskelbė Lietuvos rinktinės tryliktuką

Sportas

15min studijoje – UEFA Europos lygos burtų aptarimas su Aurelijumi Skarbaliumi

Sportas

Varžovus daužanti Rusija – gera komanda ar jai tiesiog sekasi?

Gyvenimas

Vasaros šukuosenos: pinti plaukai – visoms progoms

24sek

„Žalgirio“ kito sezono komandos dėlionė: kas lieka, kas išvyksta, o kas tapo galvosūkiu?

Pasaulis kišenėje

Filipinai – šalis, kurioje juokauti reikia atsargiai

Aktualu

Parlamentaras A.Matulas pristato 3 tūkst. šaukštelių kolekciją

Aktualu

Vokietija užkirto kelią biologinei atakai

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką