Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 13d. 18:58

Justino Jankevičiaus mylimoji Greta Mikalauskytė tapo šokių mokytoja: „Čia atradau save“

Greta Mikalausakytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greta Mikalausakytė

Šokėjai Gretai Mikalauskytei (24) jau dvejus metus galvoje sukosi mintys apie permainas. Mergina jautė, kad vien darbo televizijoje bei pasirodymų su žinomais atlikėjais neužtenka. Todėl pastūmėta artimųjų ji pagaliau pasiryžo rizikuoti ir siekti savo svajonės – tapo šokių mokytoja. „Kada, jei ne dabar?“ – šypsodamasi sako ji.

Greta Mikalauskytė aistrą šokiams pajautė dar būdama maža – iš pradžių šoko gimtuosiuose Šiauliuose, po to tapo Šiaulių arenos palaikymo šokėja, o persikrausčiusi į Vilnių, ji pasirodydavo vis reikšmingesniuose renginiuose. Ne tik šoko įvairiuose televizijos projektuose, bet ir šalia puikiai žinomų dainininkų – šoko „Romeo ir Džiuljetoje“, „X faktoriuje“, „Eurovizijoje“ bei su Egle Jakštyte ir Irena Starošaite.

„Negalėčiau įsivaizduoti savo gyvenimo be šokių, tai visada ėjo koja kojon su mano darbu. Tai yra mano sena svajonė, kurią įgyvendinau ir tuo labai džiaugiuosi. Man tai yra viskas“, – 15min sakė mergina.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė

Tačiau pastaruoju metu Greta nuo savo svajonės buvo kiek atitolusi – didžiąją laiko dalį praleido dirbdama „už kadro“ televizijos laidose. Pastaruosius dvejus metus ji vis brandino idėją apie atsidavimą šokių pasauliui, bet, kaip pati sako, trūko drąsos.

„Aš visada sakydavau, kad norėčiau savo visą darbą sieti tik su šokiais, bet bijojau pradėti. Juk kai šiltai sėdi, puikiai žinai, kaip vyksta darbas, pradėti kažką naujo yra tikrai baisu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Justino Jankevičiaus širdies draugė Greta Mikalauskytė: „Apie vestuves dar nesvajoju“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė

Prieš pusmetį atsisėdau ir rimtai susimąsčiau – arba rizikuoju ir siekiu savo svajonės, arba lieku toje pačioje saugioje vietoje. Nusprendžiau, kad užteks sėdėti“, – šypsodamasi pasakojo Greta Mikalauskytė.

Šokėja neslepia, kad padrąsinimo iš artimųjų jai ypač reikėjo. Sulaukus dar ir mylimojo Justino Jankevičiaus palaikymo, nebeliko priežasčių nesiryžti pabandyti: „Justino palaikymas man priimant šį sprendimą turėjo labai daug įtakos ir ačiū jam už tai. Tai yra ir didelis jo nuopelnas, kad aš ryžausi pagaliau kažką daryti pati.“

Ir visa tai nutiko tinkamu laiku: kaip tik draugė ruošėsi atidaryti žaidimų ir ugdymo erdvę vaikams, kurioje Greta pasisiūlė vesti šokių pamokas.

„Kadangi mokiausi šokio amato, tai man teko praktikuotis ir su vaikais. Niekada negalvojau, kad man patiks su jais dirbti, bet visgi pasirodė, kad būtent čia save atradau. Mane tas tiesiog veža“, – šypsojosi G.Mikalauskytė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė

Taigi nuo šiol ji gali vadinti save „Bambliuko svajonės“ mokytoja. „Dabar didžiąją savo laiko dalį ir širdies atiduosiu šokiams ir vaikams, – džiaugėsi ji. – Kartais dirbti su vaikais yra daug lengviau nei su suaugusiaisiais. Jie visada sako tai, ką galvoja, nemeluoja, visada klauso, jam gali būti pavyzdžiu. Suaugusieji turi principus – jei nepatinka, tai ir nedaro, jie turi savo išankstinę nuomonę, o vaiko ji dar tik po truputį formuojasi. Kita vertus, išlaikyti vaikų dėmesį ir jų užgaidos pareikalauja labai daug jėgų. O ir atsakomybė čia yra labai didelė. Šiek tiek bijau, nes seniai jau dirbau su vaikais, bet aš pasiryžus ir manau, kad tikrai galiu.“

„Bambliuko svajonėse“ šokių pamokas ji ves 1,5–3 metų amžiaus mažyliams ir jų tėveliams. „Čia mes mokysimės ir muzikos, ir ritmo pojūčio, taisyklingos laikysenos, pusiausvyros. Šokis bus kaip pagrindas, bet bus ir daug kitos veiklos: tiek dainavimo, galbūt piešimo ir kitų žaidimų.

Labai daug priklauso ir nuo pačių mažylių, nes orientuosiuosi į juos, kas jiems įdomu, kas sudomina, ir galbūt kartais teks pamokas vesti ekspromtu“, – pasakojo Greta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė

Tad kad pasiruoštų visoms įmanomoms situacijoms, kad vaikai gautų kuo daugiau naudos, ji sako, šiuo metu daug laiko praleidžianti prie knygų: „Labai daug skaitau literatūros, kas susiję su pedagogika, su vaikais, jų ugdymu. Stengiuosi kuo daugiau plėsti savo požiūrį į vaiko auklėjimą, stengiuosi apimti kuo daugiau, kad įtikčiau ir mamoms, ir vaikams, ir visiems palikčiau gerą įspūdį bei duočiau ką nors naujo.“

Tiesa, kol vyksta pasiruošimas darbui su mažyliais, Greta gavo dar vieną kvietimą – šokių studijoje „Džimba“ mergina jau du mėnesius moko judesio subtilybių vyresnes mergaites.

„Mane susirado studijos vadovė Agnė. Turbūt mūsų kažkokie biolaukai sutapo, nes padedu ne tik kaip šokių mokytoja, bet ir organizaciniais kolektyvo klausimais. Pagrindinė grupė yra 9–11 metų mergaitės, tačiau tenka draugauti ir su mažesnėmis, 4–6 metų, grupėmis“, – sakė ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Mikalauskytė

Ir toji nauja patirtis, pasak G.Mikalauskytės, labai maloni. „Pirmas pamokas stebėjau, norėjau, kad vaikai mane pažintų po truputį. Vėliau pradėjau dirbti su jais po pusę pamokos, o dabar jau dirbame ir draugaujame visą pamoką. Bijojau, kad mergaitės manęs nepriims ir prireiks laiko, kol susibendrausim. Jos jau didelės ir buvusiai mokytojai jaučia sentimentus. Bet be reikalo bijojau, kaip dabar matau, – šypsosi Greta. – Kiekviena pamoka skirtinga, stengiuosi matyti visas ir kiekvieną atskirai. Čia noriu suteikti kuo daugiau žinių apie šokių pagrindus bei pasakoju apie pačios sceninę patirtį.“

Nors Greta ir jaučiasi savoje vietoje ir savo naujuoju darbu mėgaujasi, savo senų darbų ji visiškai apleisti nežada. Realizuoti save kaip šokėją Greta vis tiek stengsis.

„Aš jau kurį laiką šoku su Irena Starošaite bei Egle Jakštyte. Ši veikla nesibaigs. Taip pat ateityje manau, kad mokysiu ir vyresnius žmones“, – 15min pasakojo Greta Mikalauskytė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką