Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 19d. 12:02

Kai amžiaus skirtumas meilei – ne kliūtis: atsako žinomos poros ir psichologas

Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė ir Marius Dauna, Daina Bosas ir Antanas Bosas, Bronius Genzelis ir Mėnulė Muldarytė-Genzelė 15MAX
Mariaus Vizbaro, organizatorių nuotr. ir video stop kadras / Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė ir Marius Dauna, Daina Bosas ir Antanas Bosas, Bronius Genzelis ir Mėnulė Muldarytė-Genzelė
Dauguma esame girdėję posakį, kad širdžiai neįsakysi. Matyt, dėl šios priežasties jausmai gimsta dėl protu nepaaiškinamų priežasčių, kartais – žymiai vyresniam ar jaunesniam už save partneriui. Ar porai, kurioje mylimuosius skiria dešimtys metų, reiktų sunerimti? Apskritai, ar amžius yra kliūtis? Ir kodėl į tokius santykius dažnai žiūrima neigiamai? Šiuos klausimus uždavėme žinomoms poroms ir psichologui Gintarui Šmatavičiui.

Gal net niekada nesusimąstėte, bet verslininkus Dainą ir Antaną Bosus skiria 15 metų. Pati Daina šio skirtumo, kaip pasakojo 15min, taip pat nelinkusi sureikšminti, tačiau rimtai pataria merginoms, kurios renkasi vyresnį partnerį, atsakyti sau, kodėl.

Apie amžiaus skirtumą gali papasakoti ir žurnalistė, TV projektų vykdomoji prodiuserė Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė, kuri yra 15 metų vyresnė už savo vyrą Marių Daudą. Pašnekovė pastebėjo, kad ją visą gyvenimą lydėjo jaunesni vyrai, o to priežastis ji nesunkiai paaiškino.

36-eriais metais jaunesnę už save moterį vedęs filosofas ir signataras Bronius Genzelis matė, kaip jo žmona gydytoja Mėnulė Muldarytė-Genzelė užaugo, kadangi pažinojo jos tėvus.

Kad meilei amžius nerūpi, įrodo ir kitos garsios poros – verslininkas Andrius Šedžius ir jo mylimoji Erdvilė Pilvinytė, olimpietė dviratininkė Modesta Vžesniauskaitė ir verslininkas Johnas Caudwellas, renginių organizatorė Rasa Barauskaitė ir Petras Daunys, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su žmona Lina, politikas Aloyzas Sakalas su žmona Daiva.

Vis dėlto amžiaus skirtumas poroje, pasak psichologo Gintaro Šmatavičiaus, nėra toks svarbus, kaip mes linkę įsivaizduoti, todėl nevalia jo sureikšminti.

„Svarbu tai, kad žmonės sutaria. Dažniausiai dėl amžiaus skirtumo būna keista aplinkiniams, o ne pačiai porai“, – aiškino psichologas, pastebintis, kad dažnai į tokias poras žiūrima neigiamai, nes iškart puolama įsivaizduoti, jog tai pinigais paremti santykiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 5 MAX Meilė Santykiai Psichologas
Daugiau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką