Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 6d. 18:56

„Kino pavasario“ uždarymo šventė: iškilminga ceremonija ir šimtai svečių

Ernis Jankauskas ir Gabija Siurbytė, Beata Tiškevič ir Saulius Baradinskas,  Vaida Kazakauskytė ir Ignas Krupavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ernis Jankauskas ir Gabija Siurbytė, Beata Tiškevič ir Saulius Baradinskas, Ignas Krupavičius ir Vaida Kazakauskytė

22-asis „Kino pavasaris“ pasiekė finišo tiesiąją. Net dvi savaites gero kino mylėtojus džiuginęs tarptautinis festivalis, ketvirtadienio vakarą sukvietė šimtus svečių į uždarymo ceremoniją.

Vienas didžiausių kino festivalių šiemet turi kuo didžiuotis: Lietuvoje parodė filmų iš 70-ies šalių. Iš viso programoje buvo 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių filmų, kuriuos atrinko „Kino pavasario“ atstovai, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių.

Po dviejų savaičių, kupinų pažinčių su geru kinu, ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyko iškilminga „Kino pavasario“ uždarymo ceremonija, kurioje aptarti šių metų festivalio pasiekimai, įteikti apdovanojimai bei paskelbti Metų kino aktorė ir aktorius. Jais tapo Gabija Jaraminaitė ir Marius Repšys.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Kino pavasaryje“ nugalėjo A.Stonio „Moteris ir ledynas“ bei J.P.Matuszyńskio „Paskutinė šeima“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Iškilminga „Kino pavasario“ ceremonija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Iškilminga „Kino pavasario“ ceremonija

„Šiandien ypatingas vakaras kino kūrėjams. Norėčiau padėkoti žiuri nariams už didelį darbą, o būsimus laureatus pasveikinti ir palinkėti geriausios kloties. Dvi savaites siautėję nauji kino vėjai mums suteikė išskirtinę galimybę sugrįžti ir permąstyti istoriją, pamatyti arčiau ir giliau šiandienos problemas, ir kartu su kino herojais pasvajoti apie ateitį. Kino filmai, jų aktoriai pritraukė daugybę žiūrovų, kurie atvėrė širdis naujiems vėjams – didžiulis ačiū jiems. Noriu visiems palinkėti, kad tie vėjai nenustotų mūsų džiuginti, kad kino magija tęstųsi toliau“, – uždarymo ceremonijoje kalbėjo „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Į ceremoniją rinkosi šimtai kviestinių svečių. Dauguma jų paisė kvietime nurodyto aprangos kodo „Black Tie Optional“. Tad raudonu kilimu žengė pasipuošę vyrai ir moterys: kino kūrėjai ir jo gerbėjai.

Su širdies draugu, režisieriumi Sauliumi Baradinsku ceremonijoje pasirodžiusi Beata Tiškevič sakė, kad yra didelė „Kino pavasario“ gerbėja, tačiau šiemet dėl darbų gausos nepavyko aplankyti daug filmų.

„Manau, kad šis festivalis yra viena svarbiausių Lietuvos kultūros švenčių, ir tai man yra labai gražu. Šiemet visur teko girdėti apie jį, tikrai užkariavo visą Vilnių. Man labai patiko filmas „Mėnesiena“, kuris laimėjo ir „Oskarą“. Jis atskleidžia labai svarbias vaikystės problemas, be to, tai – ir LGBT filmas, kurį jei galėčiau, rodyčiau mokyklose“, – 15min kalbėjo Beata.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Beata Tiškevič ir Saulius Baradinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Beata Tiškevič ir Saulius Baradinskas

Aktorė Ieva Andrejevaitė teigė, kad pastaruosius ketverius metus stengiasi aplankyti kiek įmanoma daugiau filmų, rodomų „Kino pavasaryje“.

„Turiu tradiciją ir jau ketvirtus metus iš eilės specialiai į Lietuvą grįžtu dėl „Kino pavasario“, bet šiemet mačiau nedaug filmų, nes sirgau... Žiūrėjau tik kokius aštuonis, man net baisu prisipažinti. Labiausiai patiko „Tobuli melagiai“ – ruošiausi komedijai, bet šiaip tai yra gana liūdnas filmas“, – sakė aktorė.

Roberto Daskevičiaus nuotr./Ieva Andrejevaitė
Roberto Daskevičiaus nuotr./Ieva Andrejevaitė

Larisa Kalpokaitė prisipažino negalinti pasigirti daugybe aplankytų filmų. Tačiau tuos, kuriuos kolegos ir bičiuliai rekomendavo, pamatė.

„Man labiausiai patiko filmas „Tarnaitė“. Šia kino juosta dar po to gyvenau keletą dienų. Man patiko čia tvyranti estetika, mįslingumas, paslaptis. Ten tobuli vaizdai – nei pridėčiau, nei atimčiau“, – 15min sakė aktorė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Larisa Kalpokaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Larisa Kalpokaitė

Livija Gradauskienė į ceremoniją atėjusi su vyru Marijumi sakė, kad taip pat dėl didelio užimtumo negalėjo vykti į kino teatrą taip dažnai, kaip norėjo.

„Mes su vyru turim tokią sistemą: kadangi festivalis vyksta trumpai, nusižiūrime tas juostas, kurios sulaukia daugiausia susidomėjimo, ir pasižiūrime vėliau. Tas „Kino pavasaris“ mums vyksta visus metus“, – šypsojosi ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Livija Gradauskienė su vyru Mariju Gradausku
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Livija Gradauskienė su vyru Mariju Gradausku

Erica Jennings sako, kad nors festivalyje matė tik vieną filmą, juo liko labai sužavėta. Tai – kino juosta „Baleto šokėjas“.

„Aš apskritai labiausiai mėgstu dokumentinius filmus. Visgi „Kino pavasaryje“ daugiau apsilankyti nespėjau, turiu labai daug darbų – repetuoju paskutiniams koncertams“, – kalbėjo dainininkė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Erica Jennings
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Erica Jennings

Uždarymo ceremonijos svečiai – fotogalerijoje:

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką