Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2020 10 29, 20:48

Koronavirusu sergantis Š.Mazalas siūlo likti namie: „Geriau su plonesne kišene nei po žeme“

Ketvirtadienį žurnalistas, komunikacijos specialistas Šarūnas Mazalas ne tik pripažino sergantis koronavirusu, bet ir pasidalijo patirtimis, kaip liga paveikė jo sveikatą. Vyras taip pat tikino, jog susirgęs į virusą pradėjo žiūrėti visai kitaip – dabar į akis jam dažniau krinta kai kurie vieši pasisakymai ir visuotinis skepsis.
Šarūnas Mazalas
Šarūnas Mazalas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Taip, aš susirgau koronavirusu. Bet čia ne apie save, o apie pasidalinusią Lietuvą ir visus, žiūrinčius tik savo š*knas“, – socialiniuose tinkluose įžanginė kalbą pradėjo žurnalistas.

Gavęs teigiamą testo atsakymą, jis tikino pradėjęs atkreipti dėmesį ne tik į detales (pvz., kaip buvęs SAM ministras Andriukaitis ne iki galo užsideda kaukę), bet ir į tai, kiek daug „verkšlenimų viešojoje erdvėje ar žiniasklaidoje“.

„Barų savininkas, naudodamasis žiniasklaida, daro spaudimą valdžiai, kad barai priversti užsidaryti, nes nebus pelningi. Restoranų savininkas kalba apie 50 proc. kritusias apyvartas, darbuotojų prastovas ar uždaromus restoranus. Krepšinio klubo vadovas apie galimą žaidimą be žiūrovų vadina žiauria kančia. Būrelių ir neformaliojo ugdymo atstovai piktinasi dviejų savaičių pauze, nes gi viruso pas juos nėra.

Žinot, aš geriau dvi savaites pasėdėčiau namie nei kentėčiau nuo viruso. Sakau tai turėdamas virusą, kurio formą dar vadinu lengva. Be perstojo skaudantys raumenys, kaulų laužymas, prarasta uoslė ir skonis (ir tai yra baisu, nes nežinai, kada grįš, Duok Die, kad grįžtų be komplikacijų), galvos skausmas ir nuolatinis silpnumas. Na neskaitant vieno ryto ant klozeto, kai per nežmonišką skausmą žiūriu į savo baltas kojas ir galvoju, kad taip atrodo mirusysis. Ir čia lengva forma, kai į gydymo įstaigą dar nesiruošiu“, – rašė Š.Mazalas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Mazalas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Mazalas

Nepaisant to, kad ligoninės pildosi kiekvieną dieną, mirusiųjų statistika auga ir viruso traukinys važiuoja, žurnalistas teigė prieš tai girdėdavęs populiariuosius gandus.

„Girdėjau, kad mirusiesiems „pripaišo“ koroną, nes taip gauna ligoninės ES pinigų, taip pat vasarą girdėjau, kad Vyriausybėje jau paruošti dokumentai paskelbti karantiną nuo spalio 16 d. iki kitų metų kovo 14 d., dar girdėjau, kad kaukės nesaugo nuo viruso ir kad moka pinigus „influenceriams“, kad jie „susirgtų“ virusu. <...>

Visi viešojoje erdvėje teisingi ir protingi, kol visa tai nepaliečia jų. Vietoje skundimosi žiniasklaidoje ieškok būdų, kaip išsaugoti savo verslą, kaip prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, kaip būti atsakingam prieš savo vartotojus. Esi lyderis? Rodyk pavyzdį“, – siūlė vyras.

Visus, su kuo turėjo artimą kontaktą iki ligos patvirtinimo, kartu su šeima Š.Mazalas teigė informavavęs apie ligą, nusiuntęs NVSC registracijos formą, liepęs izoliuotis. Per ikisimptominį laikotarpį savo restorane artimą kontaktą jiems teko turėti tik su vadovu – anot Šarūno, jis lieka saviizoliacijoje net su neigiamu Covid-19 tyrimo atsakymu. Maža to, profilaktiškai jie patikrino ir darbuotojus, tačiau nė vieno teigiamo atsakymo negavo.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Šarūnas Mazalas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Šarūnas Mazalas

„Taip, laikotarpis paslaugų ir aptarnavimo sektoriui labai sunkus. Jau dabar restorano apyvartos smukusios apie 50 proc., bet turi susitaikyti – dabar tokia situacija ir visa tai dėl visuomenės gerovės.

Taip, visi pavargome nuo ribojimų, nuo draudimų, nuo varžymų. Bet jei specialistų raginimų klausys tik pusė mūsų, o kita pusė kaip užsispyrę laikysis savo, kad viruso nėra arba manęs tai neliečia – situacija nepagerės. Taip, visi suvaržymai kirs per ekonomiką, kai kam mažės pajamos, bet geriau su plonesne kišene nei po žeme“, – nuomone pasidalijo vyras.

Kartu jis nepraleido progos pasidžiaugti, kad šią savaitę jo dukrų būreliai grįžo į „Zoom“ platformą, kad jų šeima vėl sukasi virtuvėje ar užsisakinėja maistą į namus, darbus dirba iš namų, kiek leidžia sveikata. Žurnalistas netgi teigė laikantis kumščius, kad vėliau užtektų lovos ligoninėje, nes šios jau greitai bus perpildytos.

Taip, aš susirgau Covidu. Bet čia ne apie save, o apie pasidalinusią Lietuvą ir visus, žiūrinčius tik savo...

Posted by Šarūnas Mazalas on 2020 m. spalio 29 d., ketvirtadienis

„Virusas yra, galiu patvirtinti. Kas netikite – kviečiu į svečius, manau, nuo visų mūsų penkių nesunkiai pereitų bacilos. Ir kadangi artimame rate jau pasidalijome, faktas, kad keliauja iš žmogaus žmogui.

Tad linkiu truputį sustoti dėl visų aplinkinių sveikatos. Nes kuo labiau pristosime dabar, tuo greičiau vėl galėsime sugrįžti į vasarą“, – užbaigė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką