Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 12d. 10:33

M.Rainys su mylimąja M.Jašinskyte 5 metus nevalgo mėsos: lūžis įvyko per Kalėdas

Mindaugas Rainys
tomasfoto.lt / Tomo Petrovskio nuotr. / Mindaugas Rainys
Žinomo televizijos veido Mindaugo Rainio kasdienybė yra itin įtempta ir kupina darbų, tad ramybės ir galimybės atitrūkti nuo rūpesčių jis ieško ne tik sporte, bet ir maisto gamyboje. Pastaroji veikla – didžiulė vyro aistra. Tiesa, Mindaugas jau penkerius metus nevalgo mėsos.

Laidoje „Virtuvės istorijos“ šįkart apsilankęs Mindaugas pats yra vedęs kulinarinę laidą, tad į maistą žiūri su didele aistra. Televizijos laidų vedėjas ne tik propaguoja sveiką mitybą, bet ir labai mėgsta gaminti.

„Būna tam tikri periodai, kai tai darau aktyviau, ir kai tai darau rečiau, bet maistą aš labai smarkiai gerbiu. Esu ir valgantis, ir gaminantis“, – apie savo santykį su maistu pasakoja televizijos laidų vedėjas M.Rainys.

tomasfoto.lt / Tomo Petrovskio nuotr./Mindaugas Rainys
tomasfoto.lt / Tomo Petrovskio nuotr./Mindaugas Rainys

M.Rainys jau 5 metus nevalgo mėsos. Prieš vienas Kalėdas Mindaugas su savo širdies drauge Milana nusprendė pirmą kartą pasilaikyti pasninko, nors, kaip sako pats, jiedu nėra labai religingi.

„Kelioms savaitėms atsisakėme mėsos, o tada atėjo Kalėdos, buvo iškeptas kalakutas. Žvelgdami į tą kalakutą pagalvojome, ar mes tikrai jo norime? Pagalvojau, kad nelabai – be mėsos pabūsiu dar dvi savaites. Taip viskas peraugo iki penkių metų. Nors kepama mėsa man kvepia ir net sužadina apetitą, aš pats renkuosi jos nevalgyti“, – šeštadienį 10 val. per TV3 pasirodysiančioje laidoje pasakoja Mindaugas.

Žinomas vyras atskleidžia, kad nebuvo paprasta rasti alternatyvų mėsos patiekalams. Pasak M.Rainio, daugelis pradedančiųjų vegetarų iš pradžių nusivilia ir greitai grįžta prie įprastos mitybos, nes pasiilgsta mėgstamo maisto skonio ir kvapo. Paklaustas, ką šiuo metu dažniausiai valgo, Mindaugas prisipažįsta, kad jam vis dar sunku atsakyti į šį klausimą.

„Kiekviena diena yra nauja istorija. Turi vis sukti galvą. Šaltuoju periodu vis dar grįžtu prie miltinių ir bulvinių patiekalų, nes norisi sunkesnio maisto. Pavasarį ar vasarą darosi lengviau, nes tai yra daržovių ir vaisių metas. Nesu atsisakęs žuvies, bet ją valgau vieną kartą per savaitę, nes nesinori padauginti“, – apie savo dabartinę mitybą pasakoja televizijos laidų veidas M.Rainys.

Mindaugas laidoje prisipažįsta, jog yra pakankamai uždaras žmogus – tikrai ne iš tų, kurie gamina ir kviečiasi draugus vakarienei. Tačiau šeimai jis gamina dažnai. Televizijos laidų prodiuseris atskleidžia ir savo firminius patiekalus.

„Labai mėgstu kepti olandiškus blynus. Taip pat mėgstu ruošti specialius dubenėlius, kuriuos atradau būdamas Azijoje. Jų pagrindas yra ryžiai, o po to, ką konstruoji ant viršaus, yra visiškai tavo reikalas. Mano atveju tai būna agurkai ir avokadas, kartais – žalia žuvis. Dubenėlio gamyboje pagrindinis faktorius yra padažas. Man patinka valgyti patiekalus, kai matau produktus, o skaniausia būna tada, kai jie dar yra ne iki galo pervirti, perkepti“, – apie savo mėgstamą maistą sako jis.

Paklaustas apie aistrą sportui, M.Rainys teigia, kad tai jam yra tarsi pabėgimas nuo rūpesčių, kaip ir maisto gaminimas. Sportuodamas ir gamindamas jis susifokusuoja ir pamiršta viską, kas vyksta aplinkui.

„Pjaustydamas svogūną arba mėsą tu tikrai negali galvoti apie nesumokėtus mokesčius arba nelaimingą meilę, nes tu tiesiog susižalosi. Susifokusavimas į vykstantį procesą maisto gamyboje yra lygiai tas pats, kas vyksta sporte. Ten tu pailsi nuo visko. Būna tokių periodų, kai sportuoju ir 7-8 kartus per savaitę“, – pasakoja M.Rainys.

Mindaugas laidoje prisiminė ir tai, kaip prasidėjo jo karjera. Žinomas vyras teigia, kad viskas įvyko atsitiktinai. Vos 18 metų jaunuolį priėmė dirbti į krepšinio klubą „Žalgiris“, kuriame jis rengė radijo laidas apie žalgiriečius. Taip sutapo, kad TV3 televizija tuo pat metu ieškojo reporterio, kuris vyktų su krepšininkais į rungtynes užsienyje. Taip Mindaugas pradėjo dirbti televizijoje.

„Tai buvo visiškas atsitiktinumas. O kokių tik nuotykių nebūta karjeros pradžioje...“ – pasakoja M.Rainys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:31
01:42
45:27

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką