Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 17d. 15:13

Mantas Stonkus: geriausios parodijos yra „skanios“

Mantas Stonkus
Butauto Barausko nuotrauka / Mantas Stonkus

Tos pačios melsvos akys, žavios duobutės skruostuose, ta pati kerinti šypsena ir net apgamėliai ant skruostų panašiai išsidėstę! Akyli TV prodiuseriai mikliai pasigavo, kad „Dviračio šou“ įvairius personažus įkūnijantis Mantas Stonkus (23) yra lyg eterio senbuvio Rolando Vilkončiaus dvynys. Na, ne tas, veidrodinis, o kiek šaržuotas.

„Aš toks ilgas, liesas ir apšepęs“, – kai tariamės dėl susitikimo, telefonu save apibūdina Mantas. Lauke siaučiant pūgai, jaukiai įsitaisome picerijoje. Kaip geriausia pristatyti? „...aktorius, – padovanoja drovią šypseną. – Be penkiolikos minučių profesionalas: esu Muzikos ir teatro akademijos pirmo magistrantūros kurso studentas.“ Jo kursas, kuriam vadovauja Vladas Bagdonas, susibūrė į kolektyvą „Trupė liūdi“. Kaip tik prieš jos repeticiją ištaikė laiko susitikti. Net grimo nespėjęs nusivalyti atlėkė tiesiai iš LNK išdūrimų laidos „Pričiupom!“ vinječių filmavimo – tapo naujuoju jos vedėju. Siurbčiojant arbatą, liejasi šneka. Vieną akimirką plastiškai gestikuliuodamas smuikininko rankomis, jis primena man Don Kichotą, kitą – linksmą Pinčiuką. „Kartais toks ir esu!“ – šelmiškai sužybsi akimis.

Kaip Mantas atsirado „Dviratyje“?

„Dviratis“ atrado Mantą: per specializacijos egzaminą buvo atėjęs Haris („Dviračio šou“ idėjinis vadas ir prodiuseris Haroldas Mackevičius – red. past.), pažiūrėjo ir pakvietė į vieną televizinį vasaros projektuką – vaidinau aktoriaus Regimanto Adomaičio sūnų aktorių Gediminą. Taip draugystė su „Dviračiu“ ir prasidėjo. O pats pirmasis žingsnis televizijoje buvo lietuviškasis MTV – tiesioginiame eteryje vedžiau laidą „Most Wanted“. Kanalas užsidarė, bet aš filmavausi „Dviračiui“. Tuo metu dar ir Baltijos TV eteryje pasirodė laida „Ar kiekvienas laimingas“ – su Indre Augustaityte buvome ne tik vedėjai, bet ir žurnalistai: patys važinėjome po Lietuvą, reportažus rengėme, žmones kalbinome.

Kas lengviau – vaidinti šou ar būti laidos vedėju?

Vaidinti šou, vaidinti laidos vedėją lengviau – gali pasislėpti už personažo: personažas veda laidą, ne tu. O būti vedėju – visai kita specifika, su kuria dar nesu gerai susipažinęs. Bet vis tiek naudojuosi aktoriaus įgūdžiais.

Smagiau parodijuoti herojų ar tapti jo antrininku?

Visa tai – vaidyba. Reikia mokėti parodijuoti: geriausios parodijos, kai yra skanios – iš žmogaus ne šaipomasi, o pabrėžiami kokie nors bruožai. Tai tas pat, kas nupiešti gerą šaržą.

Vaidinti šou, vaidinti laidos vedėją lengviau – gali pasislėpti už personažo: personažas veda laidą, ne tu. O būti vedėju – visai kita specifika, su kuria dar nesu gerai susipažinęs.

Į tą savo personažą – gyvenimo būdo žurnalų vedėją – sudėjote visų prototipų, tarp jų ir Rolando, bruožus?

Mano galva, yra tokia specialybė – gyvenimo būdo žurnalistas (staiga kūno plastika, intonacijos tampa kaip jo „Dviračio“ herojaus), jautrus, išklausantis visus. Juk tokie jie ir yra – klausosi pašnekovo ir, svarbiausia, jį girdi. Kaip kitaip priversi herojų atsiverti?

O koks pats gyvenime esate?

...nežinau... geras...

Kiti labai naudojasi tuo gerumu?

Ne... Nes kai pajuntu, kad naudojasi – nesileidžiu. Esu geras. Ir gal kiek isteriškas. Jautis. Toks tipiškas, kaip kad horoskopuose rašo: mėgstu pavalgyti. Stipriai... Nesimato?.. Genai tokie.

Šeimyninė padėtis?

Susižadėjęs.

Sužadėtinė iš aktorių pasaulio?

Ne. Bet iš pramogų: Indrė (Indrė Augustaitytė) – renginių, koncertų organizatorė. Jau sukrimto rimtus mokslus – sociologiją ir politologiją.

Kas įvyko pirma – pasipiršote ar kartu ėmėte vesti laidą?

Viskas įvyko dar MTV laikais: susitikome fotosesijoje, pakviečiau išgerti vyno, ir viskas – pasilikome kartu. Pavasarį bus dveji metai. Susižadėjome pradraugavę mėnesį. O ko čia laukti? Jei supranti, kad yra TAS žmogus, kad tau visą laiką gera su juo būti, nuolatos kalbėtis, jei dirbi panašiose srityse... Pačioj pradžioj sakydavo mums: „Ką jūs čia – visas 24 valandas kartu: kartu dirbate, kartu namuose – atsibosite.“ Kaip gali atsibosti?! Susitikome ir supratome, kad visam laikui. Esame vienodų temperamentų ir puikai sutelpame namuose! Geriausi draugeliai, ne, ne draugeliai, o bičeliai esame!

Pamąstote, kas bus, kai spaudas pase atsiras?

Kas bus? Vaikai!

Dauguma aktorių skundžiasi, kad vaidmenų negauna, darbų nėra, o jūsų dienos užimtos?

Visa savaitė užimta. Kaip gerai! Pastaruoju metu – labai smarkiai: rytais dažniausiai filmuojuosi „Dviratyje“, darbo dienomis nuo vidurdienio iki antros valandos radijo stotyje „Zip FM“ vedu laidą „Mantas pats“, paskui arba repeticijos su „Trupė liūdi“, arba... repeticijos. Pati geriausia savaitė, kaip sakome, – gruodis: renginiai po renginio, visi aktoriai turi daug darbo.

Tenka Kalėdas, Naujuosius aukoti?

Tenka, kaip visiems artistams. Kalėdos – šventas dalykas, jas „paaukoji“ šeimai. O pats geriausias Naujųjų šventimas – dirbant.

Sužadėtinė dėl to neprieštarauja?

Jokių prieštaravimų! Indrė visada su manimi kartu. Net nedirbčiau, jei jos nebūtų šalia.

Tradicinis klausimas aktoriui: svajonių vaidmuo?

Norėčiau suvaidinti tikrame kine. Ne epizodą. Normalią vaidybinę liniją pravesti.

„Žmonės“
Temos: 2 TV Mantas Stonkus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką