Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 11d. 21:51

Palangoje – šokio spektaklis „Karmen“: operos interpretacija sudomino ir žinomus žmones

Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, Beata Molytė, Vladimiras Prudnikovas su dukra Ieva Prudnikovaite ir anūke, Aurelija Tamulytė, Jonas Sakalauskas su žmona Agne Sabulyte
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, Beata Molytė, Vladimiras Prudnikovas su dukra Ieva Prudnikovaite ir anūke, Aurelija Tamulytė, Jonas Sakalauskas su žmona Agne Sabulyte

Penktadienio vakarą į Palangos koncertų salę rinkosi šokio ir klasikinės muzikos mėgėjai. Čia pristatytas vienas pagrindinių festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ akcentų – choreografės Aušros Krasauskaitės šokio spektaklis „Karmen“ pagal D.Bizė-R.Ščedrino „Karmen siuitą“.

„Karmen“ yra viena dažniausiai pasaulyje statomų operų, tačiau Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sumanė pristatyti šiuolaikinę šios istorijos interpretaciją šokio forma.

Nauju šokio teatru susidomėjo ir žinomi žmonės. Tarp jų – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas, operos solistai Vladimiras Prudnikovas ir Ieva Prudnikovaitė, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis, choreografai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, aktorė Aurelija Tamulytė, verslininkai Daina ir Antanas Bosai, šokėja Kristina Tarasevičiūtė su aktoriumi Martynu Vaidotu ir daugelis kitų.

Pagrindinį Karmen vaidmenį spektaklyje atliko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėja Beata Molytė-Kulikauskienė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Beata Molytė-Kulikauskienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Beata Molytė-Kulikauskienė

„Šis vaidmuo man yra iššūkis, priverčiantis ieškoti savyje naujų spalvų. Tenka daug domėtis, dirbti prieš veidrodį, ieškoti išraiškos formų. Stengsiuosi, kad spektaklio metu žiūrovas perskaitytų istoriją“, – sako Karmen vaidmenį atlikusi Beata Molytė-Kulikauskienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Beata Molytė – „Karmen“ premjerai artėjant: „Balete visuomet tenka lipti per „negaliu“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Šokio spektaklio „Karmen“ akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Šokio spektaklio „Karmen“ akimirka

Spektaklio sumanytoja ir choreografė A.Krasauskaitė „Karmen“ žadėjo pristatyti kitokią, be rožių ir raudonų sijonų. Žiūrovams patarė per daug nesusitelkti į siužetą, o prasmės atodangų ieškoti gaivališkoje jo energijoje.

„Ši muzika man be galo patinka – ji gyva, momentais sunki, su tragizmo, melancholijos, aistros prieskoniais. Taip pat perskaičiau istoriją apie kompozitoriaus G.Bizet meilę vyresnei moteriai, kuri jį paniekino ir atstūmė. Daroma prielaida, kad taip atsirado opera „Karmen“ – destruktyvi meilė be atsako įkvėpė kompozitorių. Tai mane labai sudomino – pati kančios tema, kai ji transformuojasi į materiją, šiuo atveju, muziką“, – pristatydama spektaklio idėją pasakojo choreografė A.Krasauskaitė.

Spektaklio dirigentas Modestas Pitrėnas, kalbėdamas apie muzikinę šokio spektaklio medžiagą, Džordžo Bizė ir Rodiono Ščedrino „Karmen siuitą“, įvardino ją kaip unikalų subtilaus perkūrimo atvejį. Rusų kompozitorius R.Ščedrinas garsią D.Bizė operą „Karmen“ sėkmingai papildė įtaigiomis muzikinės raiškos priemonėmis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Šokio spektaklio „Karmen“ akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Šokio spektaklio „Karmen“ akimirka

„Tai unikalus atvejis, kai tokio lygio muzikos šedevras kaip Georges Bizet „Karmen“ perkuriamas taip sėkmingai, jog įgauna, rodos, naują impulsą gyventi. R.Ščedrinas paprastomis, bet itin įtaigiomis priemonėmis papildo muzikinę drobę. Įtraukdamas galingą mušamųjų instrumentų arsenalą jis sukuria itin kokybišką, pažįstamą, bet sykiu visiškai naują kūrinį. Kyla pojūtis, kad ši muzika tarsi sugeba „prakalbinti“ šiuolaikinį žmogų. Svarstau, gal šis pojūtis kyla todėl, kad kūrinį autorius dedikavo savo gyvenimo mūzai – žmonai Majai Pliseckajai“, – pasakojo šokio spektaklio „Karmen“ dirigentas M.Pitrėnas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Palangoje – „Pajacų“ premjera: J.Statkevičiaus kostiumai, piruetai ore ir garsūs svečiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką