Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos Kurhauze Donato Montvydo matytą smurtą pagaliau įvertino ir teismas

Vygantas Rėkašius ir Žilvinas Kažys
J.Vanagės nuotr. / Vygantas Rekašius ir Žilvinas Kažys
Šaltinis: 15min
2
A A

Likus kelioms valandoms iki Naujų 2015-ųjų metų sutiktuvių Palangos kultūros židinys – kurhauzas, buvo tapęs kovos arena. Šventinę dieną Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas ir Palangos pučiamųjų orkestro vadovas Vygantas Rekašius kumščiais užsipuolė Palangos kultūros centro direktorių Žilviną Kažį. Išpuolis įvyko atlikėjo Donato Montvydo ir muzikos prodiuserio Martyno Tylos akivaizdoje. Kolegų konfliktą narpliojusi teisėsauga vėliau pasiūlė jiems išsiaiškinti patiems, o privataus kaltinimo bylos nagrinėjamas kurorto teisme užtruko kelerius metus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pagaliau paskelbtu verdiktu vienam iš kultūros veikėjų priteista solidi kompensacija.

15min primena, kad Kurhauzo administratore dirbanti V.Rekašiaus žmona Diana Rekašienė privalėjo suderinti atlikėjų – Donato Montvydo ir smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio, repeticijų laiką. Paaiškėjus, kad abu atlikėjai repetuoti pakviesti tuo pačiu metu, įsiplieskė konfliktas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Donatas Montvydas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Donatas Montvydas

Be to, administratorė nesutiko atlikėjams kitą dieną kurhauze surengti papildomo koncerto.

Po incidento abu jo dalyviai suskubo kreiptis į policiją, kad ši išsiaiškintų, kuris iš jų teisus, o kuris – ne.

V.Rekašius neneigė apsistumdęs su Ž.Kažiu, kuris, esą, užsipuolė garsiems atlikėjams neįtikusią jo žmoną.

V.Rekašius neneigė apsistumdęs su Ž.Kažiu, kuris, esą, užsipuolė garsiems atlikėjams neįtikusią jo žmoną.

Tuo metu Ž.Kažys po muštynių Kurhauze skundėsi, kad labai suprastėjo sveikata – sustreikavo klausa, ir regėjimas. Kuriam laikui Ž.Kažys dėl smegenų sukrėtimo netgi buvo paguldytas į ligoninę.

Teisėsauga vykdė ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 284-ąjį straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tačiau dar 2015-ųjų metų rudenį

Klaipėdos apylinkės prokuratūra baudžiamąją bylą nutraukė.

Todėl nukentėjusysis kultūros centro direktorius kreipėsi į teismą privataus kaltinimo tvarka, nurodydamas, kad kolega V.Rekašius smurtavo ir sukėlė jam fizinį skausmą bei nežymiai sutrikdė sveikatą.

Kaip 15min informavo Palangos miesto apylinkės teismas, nukentėjusiajam ir nusikaltimo padarymu kaltinamam asmeniui nepavykus susitaikyti, byla išnagrinėta viešame teisiamajame posėdyje.

Teismas V.Rekašių pripažino agresoriumi ir skyrė 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Nors kaltinamasis bylos nagrinėjimo metu savo kaltės nepripažino, tačiau teismas, įvertinęs bylos medžiagą bei liudytojų parodymus, konstatavo, kad kaltinamasis dėl organizacinių nesklandumų įstaigoje kilusį konfliktą spręsdamas fiziniu smurtu, elgėsi neadekvačiai ir tam pasirinko nusikalstamą būdą. Teismas V.Rekašių pripažino kaltu ir skyrė 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas bausmės atlikimo laikotarpiu nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu.

Taip pat teismas iš dalies tenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį, priteisdamas Ž.Kažiui 1 752,4 euro turtinės ir neturtinės žalos bei proceso išlaidų atlyginimą, pranešė Palangos teismo atstovai.

Šį apylinkės teismo nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką