Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pianistė Mūza Rubackytė-Golay paskelbta Lietuvos meno pasaulio moterimi

Mūza Rubackytė-Golay
Viganto Ovadnevo nuotr. / Muza Rubackytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vakarą Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje pagerbti menininkai, kurie 2013-aisiais metais savo kūryba – muzika, paveikslais, fotografijomis, vaidyba, šokiais – originaliausiai atskleidė moters portretą. Ceremonijos metu apdovanota ir metų moterimi išrinkta pianistė Mūza Rubackytė-Golay (54).

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šiais metais „Moters portreto“ apdovanojimuose nominuota 11 kūrėjų, iš viso įvertinti keturių meno krypčių atstovai – muzikos, teatro, dailės ir šokio.

Nominantus „Moters portreto“ apdovanojimams atrinko autoritetinga komisija, kiekvienas jų pagerbtas dėkojant už nuopelnus ir įteikiant gėlių puokštę. 

Pagerbti nominantai

Choreografinės veiklos kategorijoje už keistos ir nestereotipinės moters portreto atskleidimą teatro „Airos“ spektaklyje „Chimeros karoliai“ nominuota Aira Naginevičiūtė, už atskleistą moters nerimą, nusistovėjusių vertybių naštą „Airos“ spektaklyje „Chimeros karoliai“ – Goda Laurinavičiūtė.

Šokio kategorijoje už atskleistą stiprios moters portretą spektaklyje „Atžalynas“ pagerbta Viktorija Kuodytė, už stiprios moters portretą Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje „Žuvėdra“ įvertinta Nelė Savičenko. 

Dailės kategorijoje už nuopelnus įvertintas vienintelis apdovanojimuose nominuotas vyras – už subtiliai ironišką ir kartu elegantiškai pagarbų požiūrį į moterį ir jos kūną įvertintas Aleksandras Vozbinas. Jūratė Kazakevičiūtė pagerbta už įvairiapusį požiūrį į moterį, skirtingų pradų atskleidimą joje, karžygiškos dvasios atspindėjimą ir skatinimą, Laisvydė Šalčiūtė – už autentišką ir individualų, subtiliai jautrų moters pasaulio atskleidimą kuriant savo originalų stilių, Karina Lukauskaitė - už moters vidinio gyvenimo, jo trapumo, dramos, poezijos atskleidimą tradicinėmis, tačiau šiuolaikiškai traktuotomis priemonėmis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Viktorija Kuodytė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Viktorija Kuodytė

Muzikos kategorijoje nominuotos trys menininkės: už žymių pasaulio moterų – pianisčių, atlikėjų - pristatymą III-jame Vilniaus fortepijono festivalyje pagerbta pianistė Mūza Rubackytė-Golay, už operos „Geros dienos!” sukūrimą, atskleidžiantį neįprastą moters pardavėjos paveikslą, moters mintis pagerbta Lina Lapelytė, už sakralinės muzikos ir poezijos festivalio „Ave Maria“ organizavimą – Asta Krikščiūnaitė.

Metų moteris – Mūza Rubackytė-Golay

Autoritetingos komisijos sprendimu, pagrindinį prizą „Moters portreto“ apdovanojimuose laimėjo ir Metų moters titulą pelnė menininkė, pianistė Mūza Rubackytė-Golay. Prizą laimėtojai įsteigė žinoma menininkė, grafikė Jūratė Rekevičiūtė – skyrė nugalėtojai savo grafikos darbą iš naujausios parodos „Graži suknelė“. 

Tiesa, pati Mūza Rubackytė-Golay į ceremoniją neatvyko, mat vieši Prancūzijoje. Prizas jai bus įteiktas vėliau.

„Moters portretų“ apdovanojimų ceremoniją vedė muzikologas Viktoras Gerulaitis. Vakaro svečiams parodyta ypatinga meninė programa: arijas dainavo sopranas Joana Gedmintaitė, fortepijonu skambino Eglė Kasteckaitė, giedojo Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ merginų choras, eiles skaitė Nelė Savičenko. 

Pasveikinti nugalėtojų ir pagerbti moteris į rotušę susirinko keliasdešimt kultūros ir meno pasaulio atstovų. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nelė Savičenko
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nelė Savičenko
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką