Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 20:57

Prieš Jurijaus pasirodymą „Eurovizijoje“ – jaudinantys mamos Svetlanos žodžiai: „Tikiu savo vaiku“

Jurijus Veklenko su mama Svetlana
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Jurijus Veklenko su mama Svetlana

Jau visai netrukus įvyks tai, ko taip nekantriai laukėme – antrajame „Eurovizijos“ konkurso pusfinalyje Tel Avive pasirodys Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko su daina „Run With The Lions“. Tačiau gal net labiau už patį Jurijų jaudinasi jam itin brangus žmogus – mama Svetlana, kuri tvirtai tiki sūnaus sėkme.

Jurijaus pasirodymo išvakarėse su 15min kalbėjusi Svetlana Veklenko prisipažino, kad pusfinalio laukia su nerimu – juk ne kasdien sūnus stovi tokioje didelėje scenoje, kai jį mato visa Europa. Tačiau Svetlana įsitikinusi, kad Jurijus tikrai padarys viską, jog pasiektų kuo geresnį rezultatą.

„Jaudinuosi kaip ir bet kuri mama, bet tikiu savo vaiku. Manau, kad tikriausiai jaudinuosi labiau negu jis – jis labai ramus, pasitiki savimi, o mamos širdis tai išgyvena kitaip“, – sakė Svetlana.

Tiesa, vis dėlto jai pasirodė, kad pastaruoju metu dėl pasiruošimo „Eurovizijai“ Jurijus neteko kokių dešimties kilogramų. „Tačiau ryte mačiau reportažą – jis buvo besišypsantis, žvalus, sveikas, ruošiasi pasirodymui, jam viskas gerai, o kai mano vaikui viskas gerai, ir man ramiau“, – pridūrė Svetlana.

Jurijus Veklenko su mama Svetlana Veklenko
Jurijus Veklenko su mama Svetlana Veklenko

Jurijus neretai apie mamą pagalvoja ir viešnagės Tel Avive metu. Ji Lietuvos atstovui „Eurovizijoje“ be galo brangus žmogus, todėl jiedu susiskambina ar susirašo, Jurijus papasakoja mamai įspūdžius.

„Ne taip dažnai, bet tikrai randa laiko paskambinti. Dabar geros galimybės, tai susisiekiu ir per feisbuką – man, aišku, ramu, kai jį matau. Pamatau, kad sveikas, žvalus, šypsosi, patenkintas, o jeigu jis laimingas – tai ir aš laiminga“, – džiaugėsi Jurijaus pasirodymo „Eurovizijoje“ nekantriai laukianti jo mama.

Svetlana buvo tas žmogus, kuris matė Jurijaus pirmuosius žingsnius muzikos link. Kalbėdama su 15min ji prisiminė, kad apie sėkmingą muzikinę karjerą sūnus ėmė galvoti dar besimokydamas mokykloje, o pasiekti tikslo jam padėjo ne tik talentas, bet ir asmeninės savybės. Svetlana savo sūnumi nepaprastai didžiuojasi.

„Jis pats išsikėlė sau tikslą dainuoti, dainuoti didelėje salėje, kad jo klausytųsi daug žmonių – 10 klasėje jis pareiškė, kad tokia yra jo svajonė. Aš džiaugiuosi, kad Dievo duotas talentas ir tokios jo asmeninės savybės kaip užsispyrimas, valia ir noras siekti savo tikslo atvedė jį iki didžiosios „Eurovizijos“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pirmoji Jurijaus Veklenko generalinė repeticija
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pirmoji Jurijaus Veklenko generalinė repeticija

Aš galiu tiktai tuo pasididžiuoti. O dar didesnis džiaugsmas, kad toji šlovė ir pergalė jo nesugadino, jis nesužvaigždėjo ir liko paprastu vaikinu iš Klaipėdos, nuoširdžiu žmogumi – tokiu, kokį jį ir stengiausi išauginti“, – gerų žodžių sūnui negailėjo Svetlana.

Jurijaus gyvenimas nebuvo iš lengvųjų – jis augo be tėvo, todėl suteikti visą rūpestį jam ir broliui turėjo mama. Svetlana mano, kad tai ir padėjo Jurijui tapti tokiu užsispyrusiu ir kryptingai judančiu link svajonės, koks yra dabar.

„Ko gero, gyvenimo aplinkybės užgrūdino, nes mes buvome trise ir vienas kito labai stipriai laikėmės. Aš dariau tai, ką privalėjau tuo metu daryti, ir vaikai taip pat darė tai, ką turėjo daryti. Jurijus jau paauglystėje atliko visus vyriškus darbus – ir malkas skaldė, ir kanalizaciją valė. Viską, kas reikalinga, tą ir darė, visus darbus.

Tai, ko gero, šitie dalykai ir užgrūdino – kai turi viską daryti, už tave kažkoks dėdė neateis ir nepadarys, pats turi viskuo pasirūpinti. Tikslą išsikėlė ir pats to tikslo siekia – žino, kad jam niekas nepadės, o jeigu pats padarys, tai ir turės tą, ką nori“, – kalbėjo S.Veklenko.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurijus Veklenko su mama Svetlana
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurijus Veklenko su mama Svetlana

Jurijus ne kartą yra užsiminęs, kad mamai yra dėkingas ne tik už suteiktą meilę, bet ir už perduotą muzikalumą. Anot Svetlanos, Jurijus iš tiesų augo muzikalioje aplinkoje – aistrą muzikai turi ne vienas šeimos narys.

„Aš dainuoju Žvejų rūmų moterų chore „Dangė“, bet, aišku, man toli gražu iki Jurijaus lygio. O muzika mūsų namuose skambėjo visą gyvenimą. Mano amžiną atilsį tėvelis grojo armonika, mamos giminė taip pat muzikalūs žmonės. Visi suvažiuodavo ir būdavo liaudies dainos, įvairūs rateliai, skambėjo akordeonas ir pianinas“, – pasakojo S.Veklenko.

Svetlana iš visos širdies tikisi, kad Jurijus pateks į šeštadienį vyksiantį „Eurovizijos“ finalą. O prieš pasirodymą pusfinalyje ji sūnui davė ir tam tikrų patarimų.

„Patariau išlikti savimi, išsaugoti vidinę ramybę, stiprybę, ir palinkėjau sėkmės, kad tikėtų savimi. Nes iš tikrųjų žiūrint ir klausant jo matyti, kad jam patinka tai, ką jis daro. O kai jam patinka, ką jis daro, ir jis jaučiasi laimingas, aš jaučiuosi trigubai laimingesnė už jį kaip mama“, –15min sakė Svetlana.

Kaip „Eurovizijoje“ su daina „Run With The Lions“ seksis mūsų šalies atstovui Jurijui ir ar jis pateks į finalą, sužinosime jau ketvirtadienio vakarą, antrajame konkurso pusfinalyje tiesiogiai iš Tel Avivo. J.Veklenko pasirodymo numeris – 12.

Šiemet Tel Avive vykstančioje „Eurovizijoje“ iš viso dalyvauja 41-os šalies atstovai. Daugiau apie visus „Eurovizijos“ 2019 dalyvius skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką