Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 17:57

Prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl E.Dragūno pasisakymo apie karą Ukrainoje

Dėl dainininko Egidijaus Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbto vaizdo įrašo karo Ukrainoje tema Vilniaus apylinkės prokuratūroje prieš porą mėnesių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau jis subliuško. Toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusižengimo požymių, praneša 15min.
SEL koncertas Kalnų parke
Egidijus Dragūnas / Koncerto organizatorių nuotr.

Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Egidijaus Dragūno teiginių, neva agresyvūs Rusijos veiksmai Ukrainoje yra „natūralus planetos išvalymas“, Vilniaus apylinkės prokuratūra paskelbė šių metų kovo 1 dieną.

Tyrimas buvo pradėtas siekiant įvertinti, ar nepadaryta nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d. Jame teigiama, kad tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Egidijus Dragūnas SEL
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Egidijus Dragūnas SEL

Ikiteisminį tyrimą organizavo Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, jį buvo pavesta atlikti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Galiausiai paaiškėjo tyrimo atomazga – Lietuvos Respublikos generalinės prokoratūros komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė portalui 15min patvirtino, kad minėtas ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

„Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, išnagrinėjęs ir įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, specialisto išvadą, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl atlikėjo Egidijaus Dragūno pasisakymų karo Ukrainoje tema (pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d.). Toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 3 d. Remiantis ikiteisminio tyrimo metu gauta kalbos specialisto išvada, kitais duomenimis, konstatuota, kad internetinėje erdvėje paskelbtas E.Dragūno pasisakymas yra žeminantis Ukrainoje karinius veiksmus vykdančius asmenis, vertintinas kaip nekorektiškas, prasilenkiantis su etišku savo nuomonės sklaidos laisvės įgyvendinimu, tačiau savo pavojingumo laipsniu neatitinkantis būtent nusikalstamų veiksmų pobūdžio.

Savo aktyviais veiksmais jis nekurstė kitų visuomenės narių prieš tam tikrai asmenų grupei priklausančius asmenis, neskatino neapykantos ar diskriminacijos“, – teigiama portalo 15min gautame prokuratūros atstovės komentare.

15min primena, kad Egidijaus Dragūno pasisakymas sukėlė nemažą sujudimą.

„Daug žmonių manęs klausia nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau. Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va ten vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b... šaudosi, aš už taiką“, – savo vaizdo įraše sakė E.Dragūnas, tačiau netrukus jį ištrynė.

SEL lyderio komentarais pasipiktino ne vienas žinomas Lietuvos žmogus ir grupės nariai. Pirmadienį jie pareiškė paliekantys grupę.

Į nejautrius atlikėjo pasisakymus sureagavo nuomonės formuotoja Indrė Stonkuvienė, dainininkas Justinas Jarutis. Po to Egidijus Dragūnas pasidalijo kitais vaizdo įrašais, kuriuose minėjo, kad jam paskambino buvęs prodiuseris Martynas Tyla ir patarė nesivelti į skandalą. Vis tik pats atlikėjas savo poziciją bandė paaiškinti plačiau ir iškeikė jį sukritikavusius žmones.

„Nebūkit idiotai, jus skatina būti idiotais. Jūs remiat maistu žmones, kurie dabar susipykę? Skatinkit taiką šią minutę. Daug žmonių nesupranta, kas yra karas. Jūs galvojat, kad paprasti rusai ir ukrainiečiai nekenčia? Tie rusai nei kalti, nei ką. Jūs matytumėt tą Rusiją, aš pervažiavęs ją visą, matęs ir Ukrainą“, – kalbėjo jis.

Į kilusį pasipiktinimą ir grupės pareiškimą pats Egidijus sureagavo ir pirmadienį. Savo instagramo paskyroje jis šįkart pasisakė švelniau nei sekmadienio vakarą.

„Mieli tikri žmonės! Aš esu šoke nuo to, kas vyksta jau eilę dienų! Aš myliu Ukrainą, mano daug draugų šią minutę ten. Aš toks pat kaip ir jūs, Dievas mato, kaip aš išgyvenu. Aš pergyvenu už mus visus. Aš pergyvenu už Lietuvą kaip ir jūs visi. Tai, kas vyksta, yra tragedija“, – rašė SEL lyderis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką