Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 15d. 17:34

Proteste prie Seimo „gėda!“ skandavę žinomi žmonės: „Reikia gelbėti Lietuvą“

Jurgis Didžiulis, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Donatas Montvydas, Rafailas Karpis, Haroldas Mackevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Jurgis Didžiulis, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Donatas Montvydas, Rafailas Karpis, Haroldas Mackevičius

Jau senokai Lietuvoje buvo galima pamatyti tokią didelę susivienijusią minią. Ketvirtadienio popietę prie Seimo būrėsi tūkstančiai bendraminčių, norinčių išreikšti nepasitenkinimą ten dirbančiais politikais. Tarp jų – ir žinomi veidai.

Antradienį Lietuvoje kilo itin didelė nepasitenkinimo banga. Seimui nusprendus neatimti mandato iš Konstituciją pažeidusio ir priesaiką sulaužiusio Seimo nario Mindaugo Basčio, piliečiai nusprendė su tuo nesitaikstyti.

Pareikšti garsiai nepasitenkinimą minia žmonių nusprendė net ir tuomet, kai kitą dieną M.Bastys pranešė, kad dėl kilusio ažiotažo atsisako Seimo nario mandato.

Veiksmų ėmėsi žurnalisto Andriaus Tapino įsteigta interneto televizija „Laisvės TV“, feisbuke paskelbusi apie rengiamą protestą „Mes kaltinam!“.

Manto Judriaus nuotr./Protestas. Mes kaltinam!
Manto Judriaus nuotr./Protestas. Mes kaltinam!

„Mūsų išrinktas Seimas peržengia vieną ribą po kitos. Bet ši diena ypatingai gėdinga. Pamynęs Konstitucinio Teismo sprendimą, bailiai pasislėpęs po slaptu balsavimu Seimas galutinai diskreditavo save kaip instituciją, galinčią valdyti šitą valstybę.

Mes, laisvos Lietuvos valstybės piliečiai, šiandien sakome: „Mes kaltinam!“ Nenuleiskime galvų, nenudurkime akių ir nedūlinkime į šešėlį!

Iškėlę galvas, garsiai ir drąsiai pasakykime šitam Seimui – jūs davėte priesaiką tarnauti Tėvynei, demokratijai ir žmonių gerovei. Mes kaltinam, kad jūs ją pamiršote!

Visi, kuriems svarbu, kokioje Lietuvoje gyvensime mes, mūsų vaikai ir anūkai. Visi, nepriklausomai nuo to, kokią religiją išpažįstate, kokiai partijai priklausote, kur dirbate ar studijuojate. Visi, kurie nori ir gali pasakyti #ValstybėEsuAš.

Ateikite prie Parlamento! Ateina metas dėl jo kovoti dar kartą!“ – buvo rašoma kvietime feisbuke.

Palaikyti protesto stojo tūkstančiai žmonių – jau seniai socialiniuose tinkluose buvo galima matyti tiek susivienijusių piliečių, raginančių ateiti, palaikyti ir pakovoti dėl ateities.

Ketvirtadienį daugiau nei 9 tūkst. žmonių buvo nurodę, kad dalyvaus Nepriklausomybės aikštėje vykstančiame renginyje. Čia iškilo ir scena, kur muzikantai būrėsi palaikymą išreikšti savo dainomis. Prie Seimo koncertavo grupės „Skamp“, „The Roop“, „Žalvarinis“, dainininkai Jurgis Didžiulis ir Bjelle.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žygimantas Stakėnas su žmona Dovile, Jurgis Didžiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žygimantas Stakėnas su žmona Dovile, Jurgis Didžiulis

Minioje buvo galima sutikti ir žinomų žmonių. Tarp jų – Haroldą Mackevičių, Donatą Montvydą, Vytautą Rumšą jaunesnįjį, Tadą Gryną, Rafailą Karpį, Germantę Vaitkutę, Dovilę Filmanavičiūtę, Donatą Katkų, Kristijoną Bartoševičių, Žygimantą Stakėną su žmona Dovile, Tadą Juodsnukį, Algį Ramanauską-Greitai ir daugelį kitų.

Žiūrėkite žinomų žmonių nuomonę vaizdo įraše:

Čia lankėsi ir dainininkas Vaidotas Baumila. „O vaikyti! Tauta susibūrus“, – rašė jis iš Nepriklausomybės aikštės.

Dainininkė, reklamos agentūros skaitmeninių sprendimų ir turinio skyriaus vadovė Dovilė Filmanavičiūtės 15min sakė, kad labai džiaugiasi, jog tiek daug žmonių išėjo į gatves.

„Reikia gelbėti Lietuvą! Man atrodo, kad mes labai daug laiko leidžiame piktindamiesi savo artimoje aplinkoje. Kartais reiktų pakelti užpakalį nuo kompiuterio ir išeiti pasakyti savo nuomonę garsiai, ir priminti, kad mes esame už ateitį Lietuvoje. O toks jausmas, kad kai kam ten atrodo, kad grįžome į tuos laikus, kurių tikrai nė vienas čia esantis žmogus nenorėtų nei patirti, nei prisiminti“, – kalbėjo ji.

Dovilė sako nežinanti, ar šią protesto žinutę politikai išgirs. Bet svarbiausia, kad piliečiai nori savo nuomonę išsakyti garsiai.

„Man atrodo, kad jie yra pripratę, kad niekas apskritai jiems nieko nesako. Šis išėjimas į gatvę yra vienas mažas žingsnis, simbolis to, kad mes turime nuomonę ir ją reiškiame“, – teigė D.Filmanavičiūtė.

Ugnės Henriko nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė
Ugnės Henriko nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė

Į mitingą atvyko ir Seimo nario Arvydo Anušausko žmona Lina Anušauskienė. „Žmonių jūra jau prie Seimo“, – feisbuke rašė ji, pasidalinusi kadru iš minios.

Grupės „Mannazz“ narė Kamilė Sienkievič prie Seimo atvyko su Lietuvos vėliava.

Socialiniuose tinkluose žinomi žmonės dar iki protesto ragino nelikti abejingiems ir garsiai išsakyti savo poziciją.

Aktyviai savo nuomonę reiškiantis komikas Olegas Šurajevas skatino parlamentarams dar sykį įrodyti, kad mums iš tiesų rūpi valstybė.

„Ketvirtadienį visi ateikite prie Seimo apginti savo laisvę, savigarbą ir parodyti, kad valdžia – tai mes. Mes mokam mokesčius, mes generuojam BVP ir kitus skaičiukus, ir būtent MES renkam Seimą, kuris tuos skaičius vėliau pateikia kaip savo nuopelnus.

Tai unikali galimybė prasmingai ir sąmoningai pabūti prie Seimo be akmenų, populizmo, rėkimo ar agresijos. Bet laisvė – tai pirmiausiai atsakomybė. Eikime prie Seimo sąmoningai, apmąstykime, kodėl ten reikia eiti. Jei nerandate priežasčių – neikite, tai ne jums, neleiskite, kad jumis manipuliuotų, jei kažko nesuprantate. Bet jei protas ir sąžinė sako, kad reikia parodyti savo balsą – būtinai eikite“, – rašė Olegas Šurajevas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje — Olegas Šurajevas
Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje — Olegas Šurajevas

„Lofto“ bendraturtė Živilė Diawara šia proga pacitavo Lietuvos himną.

„Nu čia tai jau visiškai #houseofcards. Melagiai melavo per tiltą važiavo... Norėtųsi priminti mūsų himną: “...Tegul Tavo vaikai eina vien takais dorybės,
Tegul dirba Tavo naudai ir žmonių gėrybei.
Tegul saulė Lietuvoj Tamsumas prašalina,
Ir šviesa, ir tiesa Mūs žingsnius telydi...„ Eime!“, – feisbuke rašė Živilė Diawara.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktoras ir Živilė Diawaros
Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktoras ir Živilė Diawaros

Tūkstantinę sekėjų minią ragino prie Seimo atvykti ir Saugirdas Vaitulionis.

„Nu ką, puspročiai fanatikai, prisidirbot tiek, kad žmonės į gatves eina! Užteks tylėti, laikas eiti ir parodyti idiotams, kad GANA YRA GANA!“, – feisbuke rašė Saugirdas Vaitulionis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saugirdas Vaitulionis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saugirdas Vaitulionis

Dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle prisiminė savo kūrinį „Brolužis“ ir jo prasmę pritaikė pastaruoju metu vykstantiems įvykiams.

„Kai jaučiamės skaldomi, tai geriausias metas parodyti, kokie vieningi esame. Būsiu prie Seimo ir dalinsiuosi garsais, kuriais tikiu.

Kaip tyčia daina, kurią sukūriau prieš dešimt metų, visai neseniai įgavo naują spalvą. Taip jaučiuosi ir taip pasikeičiau per tą laikotarpį. Nebegaliu atlikti dainos kaip seniau, nebetinka. Turbūt žinutė, kurią išgirsta besiklausantys dainos „Brolužis“ aktuali bus dar ilgai. Šiandien noriu pasidalinti savo interpretacijomis:
kai rašiau dainą, ji buvo skirta draugams, kurie vartoja narkotikus, išeina į karą su savimi ir negrįžta. Tokie tie broleliai buvo prieš dešimtmetį. Šiomis dienomis, kai kurios personos non gratos keliauja į karą su savo sąžinės jausmu ir moralinėmis vertybėmis. Jiems ir linkiu išgirsti save iš naujo, sugrįžti. O dar labiau linkiu ir jiems ir jums ir visam pasauliui… tiesiog Meilės. ir šviesa ir tiesa mus žingsnius juk lydi“, – rašė Bjelle.

VIDEO: Bjelle - Brolužis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką