Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2015 vasario 9d. 19:56

Psichologė pataria: tik vyrai gali užmegzti santykius vien dėl sekso? Tai mitas

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė

Labas, Ramune. Rašau šį laišką, nes nežinau, ką ir daryti. Nesuprantu žmogaus, pasirodo. Taigi, esu 20 m. vaikinas, prieš du mėnesius susipažinau internete su mergina. Ji labai graži ir man labai patinka, jaučiu jai begalinę simpatiją. Taigi, kur mano problema: kai susitikome pirmą kartą, iš jos lūpų, mūsų pasimatymo metu, išgirdau frazę „Jeigu įsimylėsi mane, aš dingsiu“. Pradžioje to labai nesureikšminau. Galvojau, kad pajuokavo. Ir šiaip, kai susipažįsti su mergina internetu ir aiškiai jai įvardini, jog ieškai antrosios pusės, ji tai ir turėtų suprasti tiesiogiai. Todėl, manau, ir susitikome...

Dabar jau bendraujame du mėnesius, ir aš jai pasakiau, kad jaučiu simpatiją. Jos reakcija manęs nesužavėjo, kadangi ji pasakė, kad galime būti tik draugais. Aš tai supratau.    

Problema tame, kad mes vis dar bendraujame kaip draugai, bet nuolatos tarp mūsų tvyro įtampa seksualinė, mes flirtuojame, bučiuojamės, užsiimame ... (suprantate, tikriausiai, apie ką šneku). Ir tai mane dar labiau verčia ja žavėtis. 

Taip aš dar labiau prie jos linkstu. Dabar dažnai paliečiu santykių temą ir visada dėl to kyla konfliktai. Ji pasakė, jog nenori santykių, nes nenori būti suvaržyta, nenori įsipareigoti. Tą suprantu taipogi, bet kodėl ji tada sako viena, o daro kita? Ji nori, kad bendraučiau su kitomis merginomis, o aš to nedarau, ir jai tai nepatinka. 

Jos paskutinis sms į mano sms: „Bučkis, apkabinu, labanakt“ buvo: „Aš suprantu, kad patinku, bet turi visai atmesti visas mintis, kad galėtume draugauti. Tu ieškok sau merginos ir mane paleisk! Aš jaučiu tau seksualinį potraukį, simpatiją, bet ne meilę. Ir nenoriu tavęs įžeisti, man tu patinki, bet ne tiek kad jausčiau Meilę. Nors esi SUPER žmogus...“

Aš jos visiškai nebesuprantu, ką man daryti tokiu atveju? Gauti tokias žinutes labai skaudu, bet susitikus mes turime patį geriausią laiką kartu. Nenoriu, kad ji dingtų iš mano gyvenimo, bet ir nenoriu, kad būčiau jai tik dėl flirtavimo, bučinių ir sekso reikalingas. Ką man daryti? Kaip jūs paaiškintumėte tokį jos elgesį? Tad labai lauksiu jūsų atsakymo. Donatas

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt

Sveikas, Donatai. Suprantu, kad esi pasimetęs, gerai, kad parašei. Vienas svarbiausių dalykų santykiuose  – aiškiai suprasti tai, ką komunikuoja kita pusė. Komunikacija gali būti tiesioginė – žodinė ir netiesioginė – veiksmais, kūno kalba. Neretai taip nutinka, kad kitų siunčiami mums pranešimai yra prieštaraujantys vienas kitam. Kita galimybė, kad jie tiesiog neatitinka to, ką mes tikėjomės ar norėjome išgirsti. 

Tavuoju atveju būtent taip ir yra. Mergina nesielgia dviprasmiškai ir nedaro kažko kita nei sako, tad nereikėtų čia ieškoti kažko paslėpta. Ji sako: „jaučiu tau seksualinį potraukį, simpatiją, bet ne meilę“. Tuo tarpu tu darai prielaidą, jog bučiniai ir intymus bendravimas reiškia, kad merginai tu rūpi daugiau negu sekso partneris. Iš ko sprendi, kad yra kitaip? Ar mergina siūlytų vaikinui ieškoti kitų, jei norėtų būti kartu su juo, jei rimtai žvelgtų į jų bendravimą? 

Vien tai, kad ji susitinka, flirtuoja ir bučiuojasi su tavimi tikrai nereiškia, kad yra kažkaip kitaip. Senas ir visiškai klaidingas mitas, jog tik vyrai gali užmegzti santykius vien sekso poreikiams patenkinti. Merginos, moterys neretai elgiasi taip pat. 

Kita vertus, mergina visai nebūtinai turėtų suprasti santykius taip kaip supranti tu. Toks įspūdis, kad ji nuo pat pradžių neturėjo tokio tikslo kaip tu: susirasti antrą pusę. Taigi, tu negali primesti jai visos atsakomybės, kad ji tęsia santykius, žinodama, kad ieškai antrosios pusės. Žinoma, mergina galėtų labiau įsiklausyti į tave, o supratusi, kad nenori būti tavo mergina, atsitraukti ir nebekankinti tavęs daugiau. Bet ir tu pats gali nebetęsti santykių su mergina, kuri nemato santykių perspektyvos.

Manau, kad didžiausia problema yra ta, kad labai norėdamas, kad ji būtų tavo mergina, tu ignoruoji tą jos komunikacijos dalį, kurioje ji aiškiai sako: „ne, aš nenoriu būti su tavimi“, „nejaučiu tau meilės“, „galime būti tik draugais“. Juk ignoravimas nekeičia realybės, Donatai.

Ji nenori rimtų įsipareigojančių santykių, tokių, kokių nori tu pats. Tai, jog ignoruosi jos nenorą, nepakeis judviejų ryšio, ji vis tiek rimtų santykių greičiausiai nepanorės. Realybės neatitinkantys įsitikinimai yra tik mūsų fantazijos. Taigi, didžiulis tavo noras, kad fantazija taptų realybe stipriai klaidina tave ir verčia laikytis įsikibus beviltiškų santykių.

Pagalvok, ar tu nusipelnai tokios draugystės, kurioje tau reikia bėgioti paskui merginą, kuri sako: „Jei įsimylėsi, dingsiu“.

Pagalvok, ar tu nusipelnai tokios draugystės, kurioje tau reikia bėgioti paskui merginą, kuri sako: „Jei įsimylėsi, dingsiu“. Ar tikrai nori tokios draugystės? Galima sakyti, kad jos net nėra – tik seksualinis bendravimas ir tavo fantazija, kad galėtumėte būti pora. 

Kodėl gi ji taip elgiasi?

Galbūt mergina tiesiog yra žaidėja, o žaidimas paprastai slepia artimų santykių baimę, nenorą įsileisti į savo vidų, o už to dažniausiai yra didžiulis nepilnavertiškumo jausmas, manymas, kad nesi verta tikrų, nuoširdžių santykių. 

Kita galimybė, galbūt ji yra labai nudegusi nuo savo buvusių santykių ir dabar tiesiog norėjo laisvų santykių, t.y. tokiu būdu „gydosi“. Galų gale, net jei žinotum priežastį, ką tai pakeistų? Juk pakeisti jos negalėsi – nepriversi kito būti šalia, kai jis pats to nenori. Prisimink merginos žodžius: „Turi atmesti visas mintis, kad galėtume draugauti.“ Save gerbiančiam vyrui turėtų būti visiškai aišku – šis santykis neveda niekur. 

Rašai, kad nenori būti vien dėl sekso, bet ir ją paprasti skaudu – gyvenime taip nebūna, kad ir vilkas sotus ir avis sveika. Turi pasirinkti. Savo orumą ar seksą su nepasiekiamąja. Ką gi tau daryti? Kaip jau rašiau anksčiau, pagalvok, ar tai yra tokia meilė, kurios tu trokšti – būti su žmogumi, sakančiu, kad tavęs nenori savo gyvenime...
Tikiuosi, kad šie klausimai tau padės geriau suprasti situaciją ir oriai ją išspręsti. Sėkmės!

Daugiau apie psichologiją ir psichoterapiją skaitykite Psichoterapeutas.com

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:06
01:03
01:42

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką