Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 08, 14:23

„Redirected / Už Lietuvą!“ prodiuseris: „Bausdami kino piratus siekiame ne žalos atlyginimo“

Populiariausio visų laikų lietuviško filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ komanda tęsia kovą su kino piratais. Dar iki filmo premjeros kūrėjai ne kartą išreiškė susirūpinimą piratavimo problema Lietuvoje ir pasisakė už sąžiningą kiną. Filmo kūrėjų pastangomis šiuo metu atsakomybėn patrauktas pirmasis asmuo, viešojoje erdvėje išplatinęs kruopščiai saugoto filmo ištraukas.
Filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ komanda
Filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ komanda / Filmo kūrėjų nuotr.

Siekia šviesti kino žiūrovus

Pirmasis už neteisėtus piratinius veiksmus nuteistas neseniai aštuoniolikos metų sulaukęs moksleivis iš Pakruojo rajono, kurio „Youtube“ paskyroje „Redirected / Už Lietuvą!“ kūrėjai aptiko kino teatre filmuotą  medžiagą. 

„Mėginome susisiekti su vaikinu elektroniniu paštu, rašėme į jo „Youtube“ kanalą, bet negavę jokio atsako kreipėmės į mokyklą. Tuomet sulaukėme vaikino mamos, išsilavinusios, inteligentiškos moters, skambučio ir su ja aptarėme šią situaciją.  Visgi iki šiol sudėtinga vertinti, ar vaikinas supranta savo poelgį. Jis bandė save teisinti, naudodamas skirtingus argumentus, o teisme vaikino pasakyti žodžiai nesutapo su faktais, fiksuotais policijos ir mūsų pačių”, – apie neįprastą bylą dėl intelektinės nuosavybės pasakoja vienas iš „Redirected / Už Lietuvą!“ prodiuserių Donatas Šimukauskas. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Donatas Šimukauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Donatas Šimukauskas

Į viešąją erdvę įkėlęs nelegalų turinį aštuoniolikmetis yra nubaustas administracine tvarka. Kūrėjai turi teisę iškelti jam civilinę bylą ir siekti, kad būtų atlyginti nuostoliai. Visgi filmo kūrėjų siekis kitoks – jie pasiūlė vaikinui viešai atsiprašyti bei savanoriškai pagelbėti filmavimo  aikštelėje tam, kad jaunuolis galėtų iš arti įvertinti nelengvą kino kūrėjų darbą.

„Nesiekiame žalos alyginimo, mūsų tikslas – edukacinis. Žmonės turi suvokti, kad dalintis kitų sukurtu intelektiniu turiniu, nors labai paprasta, bet neleistina. Kino kūrėjai į savo kūrinius sudeda laiką, energiją, ne vienerius darbo metus, kartais tam paskiria visą gyvenimą. Kiekvienas žmogus, lengvabūdiškai pasidalinęs nemokama filmo kopija, per sekundę sugriauna visą sistemą“, – teigia D.Šimukauskas.  

VIDEO: Filmo „Redirected / Už Lietuvą!“ anonsas:

Su kino piratais kovos ir moderniausiomis technologijomis

„Redirected / Už Lietuvą!“ prodiuserio teigimu, ši byla – tik pirmas žingsnis, kovojant su piratavimu Lietuvoje, todėl svarbu, kad savo kūrybą drąsiau ir aktyviau gintų bei apie piratavimą garsiau kalbėtų ir kiti Lietuvos kino kūrėjai. 

D. Šimukauskui pritaria „Clear Digital World” klasterio rinkodaros koordinatorius Romanas Matulis, kuris yra įsitikinęs, jog piratavimo pasaulio dumblas pradedamas judinti, o su nelegaliais platintojais nuo šiol padės kovoti ir modernios sistemos.

VIDEO: Emilio Vėlyvio naujo filmo „Redirected/Už Lietuvą!“ „making of“ filmukas

„Siekiame sukurti technologijas ir sistemas, galinčias ne tik užkirsti kelią neteisėtam intelektinės nuosavybės naudojimui skaitmeninėje erdvėje, bet ir nukreipti vartotojų srautus į teisėto turinio platformas bei platinimo tinklus. Šiuo metu jau surengta per dvidešimt konferencijų neteisėto intelektinės nuosavybės platinimo tema, o prie naujos interneto monitoringo sistemos dirba IT specialistai, teisininkai ir mokslininkai. Tai bus naujas ir ypatingas nuosavybės gynimo modelis, glaudžiai susietas su teisės aktais“, – sako R. Matulis. 

„REDIRECTED“ sukūrė prodiuserių kompanija „Kino kultas“. 2014 m. šalies kino salėse pasirodžiusi juodoji veiksmo komedija surinko 5,46 mln. litų pajamų ir tapo pelningiausiu bei žiūrimiausiu visų laikų Lietuvos filmu. Populiariausią kino juostą Lietuvos istorijoje pamatė daugiau nei 343 tūkst. žiūrovų. 2014 m. lapkritį „REDIRECTED / PASAULINĖ VERSIJA“ buvo pristatyta užsienio kino teatruose. 

VIDEO: REDIRECTED Premiere in Vilnius (Red Carpet)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką