Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 4d. 19:05

Ričardo Piniko šešėlis „Buvusių moterų reikaluose“: šou liko be J.Jankevičiaus, žiūrovai – be pinigų

Mantas Stonkus ir Justinas Jankevičius „Buvusių moterų reikalai“ nuotr.
„Buvusių moterų reikalai“ nuotr. / Mantas Stonkus ir Justinas Jankevičius „Buvusių moterų reikalai“ nuotr.

Ketvirtadienį, spalio 4-ąją, į scenas grįžtantis humoro šou „Buvusių moterų reikalai 3“ išgyvena didelių pokyčių etapą. Trečiajame sezone žiūrovai nebeišvys iki šiol čia vaidinusio komiko Justino Jankevičiaus. Be to, trečios šou dalies kūrėjams tenka srėbti ankstesnių organizatorių prisvilintą košę. Pasirodo, šou „Buvusių moterų reikalai 2“ organizavusi įstaiga iki šiol neatsiskaitė su aktoriais, o žiūrovai neatgauna pinigų už atšauktus spektaklius. Šioje istorijoje linksniuojama pirmų dviejų sezonų prodiuserio Ričardo Piniko pavardė.

2015 metais publikos teismui pristatytas humoro šou pradėjo savo trečią sezoną – Tauragėje ketvirtadienio vakarą įvyko pirmasis atsinaujinusių „Buvusių moterų reikalų 3“ pasirodymas.

Tiesa, ši žinia nustebino tuos, kurie 2018-ųjų metų gegužę sumokėję keliasdešimt eurų už bilietus, liko nieko nepešę. Pasirodo, pavasarį buvo atšaukti mažiausiai šeši „Buvusių moterų reikalų 2“ pasirodymai.

Bilietais prekiavusios įmonės Bilietai.lt puslapyje skelbiama, kad vyksta pinigų grąžinimas už neįvykusius antrojo sezono šou. Vis dėlto, kada iš tiesų žmonės atgaus pinigus, nežinia.

Buvo ne tik atšaukti spektakliai. Atlyginimo už savo darbą nesulaukė ir aktoriai. 15min žiniomis, su nemokiomis įmonėmis yra susijęs prodiuseris Ričardas Pinikas, kuriam pareikšti įtarimai modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties tyrimo byloje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lemtingą dieną su modeliu leidęs A.Miltenis tikrinsis melo detektoriumi, R.Pinikas staiga persigalvojo

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) duomenimis buvo sulaukta daugiau nei 30 vartotojų prašymų dėl atšauktų šou „Buvusių moterų reikalai 2“ pasirodymų bei vartotojų keliamo reikalavimo grąžinti už bilietus sumokėtus pinigus.

Socialinių tinklų nuotr. /Socialinių tinklų vartotoja pasipiktino, kodėl iki šiol negrąžinti pinigai už atšauktus spektaklius
Socialinių tinklų nuotr. /Socialinių tinklų vartotoja pasipiktino, kodėl iki šiol negrąžinti pinigai už atšauktus spektaklius

Pinigų sumokėti nėra kam?

Per kelis sezonus humoro šou spėjo pakeisti ne vieną organizatorių. Skelbiama, kad pirmąją dalį „Buvusių moterų reikalai. Mano geriausias bernvakaris“ organizavo įmonė „Versus Vertex“, o už antrąją dalį –„Buvusių moterų reikalai 2“ – atsakingais tapo VšĮ teatras „Vakaris“. Pastaroji įstaiga veiklos pradžią skelbia nuo 2017-ųjų rugpjūčio 10-osios.

Įdomu tai, jog su abiem įmonėmis susijęs tas pats žmogus – prodiuseris Ričardas Pinikas. Pirmoje jis užregistruotas kaip įmonės direktorius, antroje jo vardas oficialiuose dokumentuose nefigūravo, tačiau, 15min žiniomis, jis buvo vienas iš vadovų.

Įmonei VšĮ teatras „Vakaris“ nuo 2017-ųjų rugpjūčio oficialiai vadovavo Jevgenijus Sokolovas. Lygiai po metų, 2018-ųjų rugpjūtį, J.Sokolovas paliko šias pareigas.

15min jis daugžodžiauti apie situaciją nenorėjo. Vienintelis dalykas, kurį buvęs įmonės direktorius pateikė, yra paaiškinimas, kodėl šou buvo atšaukti. Anot jo, esminė problema buvo „neišparduoti bilietai“.

O kas laukia įmonės ateityje, ar bilietus nusipirkę asmenys atgaus pinigus, ar bus sumokėta aktoriams, J.Sokolovas teigė nežinąs.

„Kadangi ne aš esu skoloje, o įstaiga, o aš toje įstaigoje nebedirbu, komentuoti negaliu. Kam dabar priklauso, irgi negaliu atsakyti“, – 15min teigė J.Sokolovas.

Susisiekti su Ričardu Piniku internete nurodytais telefono numeriais nepavyko.

Visoje Lietuvoje atšaukti „Buvusių moterų reikalų“ spektakliai
Visoje Lietuvoje atšaukti „Buvusių moterų reikalų“ spektakliai

„Vyko balaganas

Vieną pagrindinių vaidmenų spektaklyje kūręs Mantas Stonkus 15min teigė, kad antrąjį sezoną situacija buvo smarkiai pablogėjusi. Aktoriams tebuvo pranešta, kad dalis suplanuotų renginių yra atšaukiami, o organizatoriai tiesiog dingo tarsi į vandenį.

„Ten vyko visiškas balaganas. Mums niekas nebuvo paaiškinta. Tiesiog pasakė, kad atšaukiami spektakliai ir viskas. Turime lygiai tiek pat informacijos, kiek ir visi kiti“, – sakė aktorius.

Mantas Stonkus neslepia, kad situacija yra išties labai nemaloni tiek žiūrovams, tiek aktoriams, kurie irgi nukentėjo. Jis pats šiuo metu bando atgauti jam priklausantį atlygį.

15min susisiekus su Justinu Jankevičiumi, jis komentuoti situacijos nepanoro.

Nei M.Stonkus, nei šou iki šiol vaidinęs J.Jankevičius neatskleidė, ar jie jau ėmėsi teisinių veiksmų, tačiau jeigu tai nutiktų, 15min žiniomis, atsakomybė kristų ir ant Ričardo Piniko pečių.

Klientas blaškosi tarp bilietų platintojo ir organizatoriaus

Po antrojo sezono kilę nemalonumai kiek apkartino veiklą naujiems šou organizatoriams. Bendrovei „Vabalo filmai“, ėmusiai organizuoti trečią šou sezoną, belieka apgailestauti už pirmtakų privirtą košę, o patys garantuoja kokybę, užtikrina, jog tokie dalykai nepasikartos.

„Situacija nemaloni. Tiek žmonėms, kurie išleido savo lėšas ir buvo apgauti, tiek mūsų kompanijai, kuri su tuo visiškai nesusijusi ir apgautiems žmonėms nelabai gali padėti“, – 15min komentavo kompanijos vadovas Deividas Misiulis.

Anot jo, priežasčių atšauktiems spektakliams gali būti įvairių. Vis dėlto jis spėja, kad kalčiausia yra anksčiau šou organizavusi įmonė bei jos vadovai.

Visiems nukentėjusiesiems D.Misiulis siūlo būtinai kreiptis į bilietų platintoją, tačiau pripažįsta, kad teisinė sistema Lietuvoje yra labai palanki tokioms nesąžiningoms sistemoms veikti.

Gal reikėtų įstatymiškai neleisti bilietų platintojui pervesti pinigų organizatoriui, kol renginys neįvyko? Būtent tokia tvarka yra Latvijoje, – sako „Vabalo filmų“ vadovas.

„Man kiek keista, jog kai klientas perka bilietą, jis bendrauja su bilietų platintoju, o kai nori jį grąžinti ar atsiimti pinigus – jau privalo bendrauti su renginio organizatoriumi. Taigi paprastas žmogus, norintis nueiti į spektaklį, nepasirašinėja su organizatoriumi daugybės puslapių sutarčių, nežino, kaip tas organizatorius operuoja, kaip elgiasi su pinigais ir panašiai.

Manau, kad bilietų platintojai, už santykinai mažą darbą gaudami didžiulius pelnus, turėtų prisiimti daugiau atsakomybės prieš klientą – žmogų, norintį nueiti į renginį. Kaip nemalonu yra kreiptis ten, kur pirkai bilietus, norėdamas atgauti pinigus, ir iš didelės bei pelningai dirbančios organizacijos gauti atsakymą „kreipkitės į organizatorių“.

Matau čia logikos neatitikimų – jei renginį organizuojančios kompanijos veikla kelia įtarimų, galbūt reikėtų įstatymiškai neleisti bilietų platintojui pervesti pinigus organizatoriui, kol renginys neįvyko? Būtent tokia tvarka yra Latvijoje“, – svarsto bendrovės „Vabalo filmai“ direktorius Deividas Misiulis.

Kaip elgtis?

Vadovaujantis Vartotojų teisių apsaugos įstatymu, pinigus už bilietą siekiantys atgauti vartotojai pirmiausia turi raštu kreiptis į renginio organizatorių ir išdėstyti savo reikalavimus.

Pažymėtina, kad būtina išsaugoti pinigų sumokėjimą už bilietus patvirtinantį dokumentą (pirkimo kvitą, mokėjimo kortelės sąskaitos išrašą ir pan.) bei bilietus į renginį. Paslaugos teikėjui nesutikus su vartotojo reikalavimais, jis privalo ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo vartotojo kreipimosi gavimo dienos, pateikti išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą, pagrįstą dokumentais.

Jeigu paslaugos teikėjas neatsako per nurodytą terminą arba atsako neigiamai, vartotojas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo sprendimo alternatyvia (ne teismo) ginčų nagrinėjimo tvarka.

Neliko J.Jankevičiaus

Po dviejų sezonų atsinaujinę „Buvusių moterų reikalai“ turi ne tik naujus organizatorius. Su šou atsisveikino Justinas Jankevičius, kuris kūrė Domo vaidmenį. Aktoriaus Manto Stonkaus personažas „Vytukas“ nuo šiol bus lydimas naujų veikėjų.

Prie šou prisijungė „radistas“ Rolandas Mackevičius ir aktorė Gelmina Glemžaitė.

Anot Manto Stonkaus, kūrybiniai virsmai įvairiuose procesuose išties reikalingi, o atsinaujinusi komanda įnešė naujovių. Mantas pabrėžia, kad „Buvusių moterų reikalų“ populiarumą ir sezoniškumą nulėmė tikrai ne veidai, o šou turinys.

Asmeninio albumo nuotr./Mantas Stonkus ir Justinas Jankevičius
Asmeninio albumo nuotr./Mantas Stonkus ir Justinas Jankevičius

„Žmonės į spektaklį ėjo ne dėl mūsų, o dėl personažų, istorijų, dėl scenoje vaizduojamo gyvenimo, kuris mums visiems puikiai atpažįstamas ir suprantamas. Žmonės spektaklyje mato savo pažįstamus, save, o tai ir lemia jo sėkmę.

Žinoma, svarbi ir komanda, be kurios išvis nieko nebūtų. Rašytojai (scenarijų rašė Tadas Vidmantas ir Jonas Navickas – red.), kompozitoriai ir daugelis kitų įdėjo labai daug širdies. Bet jeigu pats turinys būtų prastas, neįdomus, veidai jo neišgelbėtų“, – sako aktorius.

Tokios nuomonės laikosi ir bendrovės „Vabalo filmai“ direktorius D.Misiulis. Anot jo, permainos yra būtinos siekiant išlaikyti susidomėjimą, kol kas pokyčiai pasiteisino.

„Manome, kad permainoms buvo atėjęs laikas ir esame įsitikinę, jog padarėme teisingą sprendimą. Verčiame naują projekto puslapį į komandą pasikvietę šiuo metu vieną populiariausių šoumenų Lietuvoje.

Vien mintis, jog Rolandą išvysime ant scenos kamerinėje aplinkoje, intriguoja. Lygiai taip pat džiaugiamės ir dėl moters personažo, atsiradusio spektaklyje. Gelminės laukia įspūdinga aktorės karjera ir mes, kaip kompanija, džiaugiamės galėdami prie to prisidėti“, – komentavo D.Misiulis.

„Buvusių moterų reikalai 3“ plakatas/Mantas Stonkus ir Rolandas Mackevičius
„Buvusių moterų reikalai 3“ plakatas/Mantas Stonkus ir Rolandas Mackevičius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką