Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 16d. 21:49

Sunkia COVID-19 forma sirgęs Ironvytas dienas leido ligoninėje: kosėjo krauju, iki šiol jaučia padarinius

Vytautas Medineckas-Ironvytas
Asmeninio albumo ir 15min nuotr. / Vytautas Medineckas-Ironvytas

Žinomas reperis ir verslininkas Vytautas Medineckas-Ironvytas penktadienį atskleidė persirgęs COVID-19. Sirgo rimtai, dėl sunkios būklės buvo paguldytas ir į ligoninę – to prireikė po to, kai ėmė kosėti krauju. 15min susisiekė su 20 dienų izoliacijoje praleidusiu vyru, kuris papasakojo, kaip jautėsi pirmosiomis ligos dienomis ir kokį pėdsaką virusas paliko pasveikus.

Iš pradžių žiniomis apie nelengvas 20 dienų izoliacijoje žinomas atlikėjas pasidalijo savo feisbuko ir instagramo paskyrose. „COVID-19 tikrai ne gripas“, – savo patirtį apibūdino jis.

15min susisiekus su V.Medinecku-Ironvytu, šis papasakojo daugiau detalių apie jį užklupusį klastingą virusą. Pasirodo, ligą išdavė ne tik kylanti temperatūra, bet ir kosulys – laikui bėgant žinomas vyras pradėjo kosėti krauju.

„Iš pradžių atrodė, kad yra toks silpnumas, neišsimiegojimas. Tada dar nepagalvojau, kad tai koronavirusas, nes ir skonį, ir kvapą jaučiau. Bet už poros dienų temperatūra pradėjo kilti. Likau namie kelias dienas, pasnaudžiau. O tada žiūriu – temperatūra 37,5, po to 38. Supratau, kad kažkas negerai. Vėliau temperatūra siekė jau 39, bet kosulys buvo nežymus.

Tačiau namuose turiu garų aparatą. Pakvėpavau per jį, atsikosėjau ir pamačiau, kad su skrepliais yra kraujo. Pagalvojau, kad plaučių uždegimas. Tada supratau, kad greičiausiai korona. Pamatęs kraują išsikviečiau greitąją. Paaiškinau, kad ketvirtą dieną temperatūra kyla iki 39, bet dažnai lyg ir nekosėju, o kai kosėju, tai su kraujais“, – apie pirmuosius simptomus pasakoja Ironvytas.

Apie savo būklę medikams papasakojęs V.Medineckas-Ironvytas netrukus buvo išvežtas į Santaros klinikas. Atlikti tyrimai parodė, kad vyras serga COVID-19, o peršvietus plaučius buvo nustatytas abiejų plaučių uždegimas.

Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Medineckas-Ironvytas
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Medineckas-Ironvytas

„Iškart pasakė, kad guldom. Buvau ligoninėje. Lašelines statė, kraujo tyrimus darė. Tada susimąsčiau, kad man neduoda antibiotikų. Paklausiau, kodėl kolegai duoda, o man ne. O jie atsakė – pas mane virusinis kovido iššauktas plaučių uždegimas, ne bakterinis, tai antibiotikai nereikalingi.

Pakankamai ilgai ten gulėjau. 4-5 dienas turėjau temperatūrą, maždaug 8 dienas prabuvau ligoninėje. Davė deguonies, kad pravalytų plaučius. Tada laukiau keletą dienų, kol tyrimai bus geresni. Sulaukiau. Jie buvo geri. Ir dar 10 dienų namie praleidau“, – ligos eigą atskleidė jis.

Pasiteiravus, ar nutuokia, kur ir kada galėjo užsikrėsti, Ironvytas sako, kad tai nuspėti sunku. Tačiau įtaria, kad virusą pasigauti galėjo kokioje nors degalinėje, nes į parduotuves jis ateina tik kelioms minutėms.

Ir nors Ironvytas praėjus 20 sunkių dienų pagaliau sulaukė neigiamo testo atsakymo, tačiau tvirtina, kad iki šiol jaučia viruso padarinius. Sportininkas dabar netgi sunkiai užlipa į ketvirtą ar penktą aukštą.

Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Medineckas-Ironvytas
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Medineckas-Ironvytas

„Gavau kelis testus per pažįstamus ir sužinojau, kad nesergu. Prieš tai penkis kartus testavausi, tai jau žinojau, kaip kišti pagaliuką.

Dabar daugiau kvėpuoti reikia. Pradedu šnekėti su žmonėmis ir atsiranda dusulys. Aš anksčiau visada aktyviai gyvenau, stengiausi judėti, sportuoti, bėgioti. O čia bac ir lovoje guliu. Visą gyvenimą buvau aktyvus, o dabar vos atsidūstu. Tikrai jaučiasi tas poveikis“, – viruso padarinius vardija V.Medineckas-Ironvytas.

Anksčiau, per pastaruosius metus, atlikėjas beveik nei karto nejautė jokios ligos simptomų, retsykiais tik nesunkiai peršaldavo.

„Mano brolis seniau sirgo, bet lengviau. Mes vis juokaudavome, kad gal kažkuris iš mūsų jau persirgo. Bet ne, žmogau, jei tu susirgsi, tai suprasi, kad persirgai“, – sako jis.

Ironvytas liko nustebęs ir pasveikimo tvarka – apie įveiktą ligą gali sužinoti kad ir pasikalbėjęs su gydytojais telefonu. Pasirodo, pakartotiną testą įsigyti jis nusprendė pats, nes buvo patikintas, kad jau neserga. Visgi tai jo neįtikino.

„Pas mus labai įdomiai. Tu susergi ir nėra taip, kad pasveikus kažkas tave antrą kartą tikrintų. Šiandien su gydytoja pašnekėjau, kaip jaučiuosi. Ji man sakė, kad pasveikau, baigėsi mano liga. Bet juk aš vis tiek su žmonėmis daug bendrauju, pas mane parduotuvė yra. O jei aš sergu, dar nešioju? Tai negi eisiu dabar ir tą virusą nešiosiu?

Todėl tiesiog nusipirkau testą. Žinojau, kad jis veikiantis, nes broliui irgi parodė, kai jis sirgo. O aš prieš išeinant iš namų pasitikrinau, kad žmonių neapkrėsčiau. Tai dabar laimingas“, – pasakojo Ironvytas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką