Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 6d. 21:51

Trakuose sutvisko Kalėdų eglė: internautai dekoracijas lygina su skraidančiomis lėkštėmis

Trakų kalėdinės eglės įžiebimas
Egidijaus Mačernio nuotr. / Trakų kalėdinės eglės įžiebimas

Šiais metais Trakuose žaliaskarė suspindo apžvalgos aikštelėje priešais Salos pilį. Kartu su eglės įžiebimu šiam miestui buvo suteiktas ir Lietuvos Kultūros sostinės vardas, kuris 2020 metais žada paversti istorinį miestą šalies kultūros centru.

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje surengta iškilminga Lietuvos kultūros sostinės atidarymo ceremonija. Joje dalyvavo kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Šiuo renginiu Trakai pradėjo Lietuvos kultūros sostinės metus.

Egidijaus Mačernio nuotr. /Trakų kalėdinės eglės įžiebimas
Egidijaus Mačernio nuotr. /Trakų kalėdinės eglės įžiebimas

„Simboliška, kad Trakai – istorinė Lietuvos sostinė – tampa šalies kultūros sostine. Kitąmet, kai minėsime savo atkurtos Valstybės Nepriklausomybės trisdešimtmetį, šis Trakų titulas tarsi sustiprins mūsų istorinio tęstinumo jausmą, kad tos didžiosios valstybės kūrėjų idėjos mus lydi ir vienija. Linkiu, kad tie kultūros ratilai, kurie šiemet iš Trakų sklis po visą Lietuvą ir dar plačiau, sklistų dėl to, kad Trakuose iškyla čia paslėpti kultūriniai lobiai“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo kultūros ministras.

Planuojama, kad kitąmet Trakuose pirmą kartą bus minima Lietuvos valstybės dekada, kurios renginių ciklas sujungs liepos 6-ąją minimą Valstybės dieną ir pergalės minėjimą liepos 15 dieną įvykusiame Žalgirio mūšyje, Vasario 16-ąją iš Vilniaus į Trakus persikels „Signatarų eisena“, istorinės atminties renginius papildys Gediminaičių dinastijos narių atminimui skirta šventė „Gediminaičių diena“, istorinėse Trakų kunigaikštijos teritorijos ribose esančių miestų ir miestelių bendruomenių šventė „Trakų kunigaikštystės diena“ bei tradiciniu galintis tapti masinis istorinės atminties žygis „LDK sostinių kelias“, sujungsiantis Kernavę, Senuosius Trakus, Trakus ir Vilnių.

Taip pat dėmesys bus skiriamas etnokultūrai, nes istoriškai Trakai buvo daugiakultūris miestas: jame kartu gyveno lietuviai, lenkai, karaimai, žydai, totoriai, rusai ir kitų tautybių žmonės.

Trakai įžiebę kalėdinę eglę kultūros sostinės titulą perėmė iš Rokiškio, kuris buvo šių metų Lietuvos kultūros sostinė.

Renginio metu gyventojai ir miesto svečiai galėjo pasigrožėti šildančiais ugnies pasirodymais, kuriuos skleidė ugnies ir šokio studija „Čiutyta“, pasaka „Ką senelis padarys, viskas bus gerai“ personažais bei įspūdingais fejerverkų ir lazerių šou.

Kalėdų eglės sužibo ir kituose didžiuosiuose miestuose įvertinkite jas visas ir balsuodami išrinkite gražiausią!

TAIP PAT SKAITYKITE: Raudondvaryje prasidėjo Kalėdos: įkurtas miestelis nukels į pasaką

TAIP PAT SKAITYKITE: Alytus įšoko į eglučių žiebimo maratoną: pristatė 14 metrų aukščio auksinę žaliaskarę

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką