Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 3d. 13:10

Trynukų mamai Simonai Lipnei medaus mėnuo Kretoje baigėsi ligoninėje: sunki liga prikaustė prie lovos

Simona Lipnė su šeima
Asmeninio albumo nuotr. / Simona Lipnė su šeima

Vestuves Lietuvoje atšventusi trynukų mama, tinklaraštininkė Simona Lipnė iš karto su šeima išsiruošė į medaus mėnesį, tačiau išsvajotas poilsis greitai tapo tragedija. Moteriai nustatytas meningitas, ji didžiąją dalį laiko praleido ligoninėje.

Šių metų rugsėjo viduryje tinklaraštininkė Simona Lipnė (26) ir jos mylimasis Mindaugas Lipnius (31) amžiną meilę vienas kitam prisiekė ir bažnyčioje. Ir ne tik – taip pat pakrikštijo savo dvejų metų trynukus Emiliją, Patriciją ir Herkų. Po oficialios dalies pora iškėlė didelę šventę draugams ir artimiesiems, o viską vainikavo romantiška fotosesija Paryžiuje. Po ištaigingos šventės šeima išvyko poilsiauti į Kretą, tačiau viskas pasisuko tikrai ne taip, kaip planuota.

Simona pasakoja, kad dar prieš atsiduriant ligoninėje kelias dienas skaudėjo dešinę kūno pusę ir skrandį. Taip pat maudė galvą, tačiau su šia problema moteris pasakojo susidurianti dažnai, tad nieko blogo nepagalvojusi.

Ji maniusi, kad grįžus po atostogų pasitikrins sveikatą, tačiau viskas pasisuko kita linkme.

„Priguliau su vaikais pietų miego, 17 val. žadina vyras mus visus 4. Jaučiu, kad šalta. Matuojuosi temperatūrą – per 30 minučių užkilo iki 39, nepaėjau, kvėpuoti normaliai negalėjau, galvą plešia. Viešbutis iškvietė daktarą. 18 valandą apžiūri ir sako, kad reikia staigiai važiuoti į ligoninę. Privačią. Nes mane reikia greičiau gydyti. Vyras vienas, su vaikais, vaikai klykia, neklauso, nori mamos. Tragedija“, – istorijos pradžią prisimena moteris.

MIKITA nuotr./Simonos ir Mindaugo Lipnių vestuvių akimirka
MIKITA nuotr./Simonos ir Mindaugo Lipnių vestuvių akimirka

Atvežta į ligoninę moteris negalėjo pati paeiti. Tą pačią naktį medikai numušė temperatūrą, paėmė kraują, peršvietė plaučius. Rodmenys nieko blogo nerodė.

„Pradėjo lašinti lašelines, antibiotikus. Ačiū Dievui, kad likau ligoninėje. Naktį 3 kartus mušė temperatūrą, vėmiau, galva plyšo į dalis. Aš viena, anglų kalbos medicinos nemoku, apskritai, jau ir lietuviškai nelabai galėjau šnekėt...

Kitą rytą nuvežė echoskopui pilvo – viskas gerai. Tada punkcija. Išveža į palatą, kur aš viena ir visi užsideda kaukes, kai ateina“, – prisimena Simona

Daktarai pranešė, kad jai diagnozuotas meningitas. Paskyrė 3 rūšių antibiotikus, lašelines.

Atostogų akimirkos – galerijoje:

Vis dėlto ligoninėje teko praleisti savaitę. Visas dienas Simona buvo prikaustyta prie lovos, ją valgydino gulinčią, kaip pati sako, apie tualetą ar galvos pakėlimą ji galėjusi tik pasvajoti.

„Dieną prieš išleidimą gavau dar vieną punkciją – sveikstu, viskas bus gerai. Dar savaitei išrašė 2 rūšių antibiotikų, 5 tabletes per dieną. Nuo skausmo irgi gavau vaistų. Nes kitaip neįmanoma. Ir dar B12 vitamino leido, nes jo pas mane, pasirodo, nėra. Ir skrandis nepasisavina.

Moralas tame – jei kažką skauda, nelaukit, važiuokit, tirkitės, reikalaukite. Nes tai tiesiog gali kainuoti gyvybę arba labai dideles pasekmes. O aš laiminga, kad man pavyko, kad viskas tikrai yra gerai, galiu vėl būti su savo šeima. Vaikais. Vyru. Nes juk galėjo būti visaip. Saugokit save“, – pasakoja Simona.

15min susisiekus su Simona, ji teigė ligos pasekmes vis dar jaučianti – skauda galvą, kamuoja prasta savijauta. Todėl didžiąją laiko dalį moteris praleidžia gulėdama.

S.Lipnė mano, kad ligą galėjo išprovokuoti pastaruoju metu padidėjęs gyvenimo tempas – juk ir vestuves organizavo ji pati.

„Virusus turime viduje, bet nesusergame, jeigu stiprus imunitetas. O kadangi mano organizmas išseko, tai buvo puiki terpė meningitui. Jei būčiau stiprinusi imunitetą ir nebūčiau pervargusi, gal net nebūčiau susirgusi“, – svarstė S.Lipnė.

Vis dėlto ji džiaugiasi, kad susirgo virusiniu, o ne bakteriniu meningitu. Priešingu atveju, anot Simonos, galėjo užsikrėsti ir vaikai.

„Kai susirgau, labai susijaudinau, kad nuo meningokoko nesame paskiepiję vaikų, nes nuo meningokoko juk gali išsivystyti meningitas. Nors esu už skiepus, bet vis neištaikydavome tinkamos progos. Tai grįžę iškart to imsimės – reikia juos apsaugoti“, – pridūrė Simona.

Tiesa, ji pernelyg neapgailestauja dėl ne savo noru pakoreguoto medaus mėnesio – anot Simonos, tai tik smulkmena, palyginus su sveikatos problemomis.

„Atostogų bus dar tūkstantis, o gyvenimas tik vienas. Todėl dėl jų nesijaudiname, tuo labiau, kad vaikai pabuvo gryname ore – svarbiausia, sveiki ir jie, ir vyras“, – 15min kalbėjo Simona.

Į Lietuvą S.Lipnė su šeima grįš sekmadienį. Dėl ligos viešnagę teko ir prasitęsti. Ir nors buvo minčių vaikus parskraidinti anksčiau, pora jos atsisakė – Simona norėjo, kad atžalos būtų arčiau.

Gabrielės Švirinės nuotr./Simonos ir Mindaugo Lipnių vestuvinė fotosesija Paryžiuje
Gabrielės Švirinės nuotr./Simonos ir Mindaugo Lipnių vestuvinė fotosesija Paryžiuje

Simona neslepia, kad ligos periodu buvo be galo svarbus sutuoktinio Mindaugo palaikymas – jis nuo jos nesitraukdavo, tik naktį grįždavo pas vaikus.

„Tokiais momentais įsitikini, kokį gerą vyrą šalia turi“, – patikino S.Lipnė.

Dabar panašiose situacijose atsidūrusiems žmonėms ji pataria kovoti už savo sveikatą.

„Nuvažiuoji į ligoninę, suleidžia stipresnių vaistų ir paleidžia. Bet po to būna dar blogiau – gydymas užsitęsia iki 3 savaičių, vėliau dar reikia vykti į sanatorijas. Todėl jei jaučiatės labai blogai, nevažiuokite iš ligoninės ir prašykite, kad darytų visus įmanomus tyrimus. Ši liga gali turėti baisių pasekmių, kartais ir kainuoti gyvybę“, – patarimais dalijosi S.Lipnė.

Ji prisipažino, kad anksčiau apie meningitą pati mažai ką žinojusi – manė, kad juo susergama, kai tiesiog perpučia galvą.

„Tačiau pasirodo, kad kartais ir google gali daug pasakyti, nes suvedus mano simptomus – vėmimą, nežmonišką galvos skausmą, pakilusią temperatūrą – rodė meningitą“, – atskleidė Simona.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasakiškos trynukų mamos Simonos Lipnės vestuvės: po šventės Vilniuje – fotosesija Paryžiuje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:03
22:58
25:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką