Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 28d. 11:58

Turtą iš Astos Valentaitės Dovydas Redikas vogė 3 metus: kaltinimus pripažįsta, bet ne visus

Asta Valentaitė ir Dovydas Redikas
15min.lt nuotr. / Asta Valentaitė ir Dovydas Redikas

Vilniaus miesto apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla dėl stambaus svetimo turto pagrobimo. Nukentėjusioji šioje kriminalu virtusioje išblėsusios meilės istorijoje – garsi manekenė Asta Valentaitė (36). O prieš teismą teks stoti ne tik pasiekimais krepšinio aikštelėje išgarsėjusiam sportininkui Dovydui Redikui (24), praneša 15min.

15min Generalinėje prokuratūroje (GP) sužinojo, kad trečiadienį baigtas ir su kaltinamuoju aktu į sostinės teismą yra perduotas ikiteisminis tyrimas, kuriame figūruoja dvi garsios pavardės.

V.Ovadnevo ir E.Ovčarenko nuotr./Asta Valentaitė ir Dovydas Redikas
V.Ovadnevo ir E.Ovčarenko nuotr./Asta Valentaitė ir Dovydas Redikas

Krepšininkas Dovydas Redikas sulaukė kaltinimų pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 178-ojo straipsnio 3 dalį – dėl stambios vagystės.

„Tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki 8 metų“, – numato minėtas BK straipsnis.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė teigė, kad šioje byloje yra vienintelis kaltinamasis ir taip pat tik vienas nukentėjęs asmuo.

15min anksčiau skelbė, kad D.Redikui oficialūs įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime buvo pareikšti 2016 m. lapkritį.

Dabar į teismą pagaliau jau perduotos bylos duomenimis, vagystės buvo vykdomos sistemingai – nuo 2014 m. pabaigos iki 2016 m. vasaros.

GP atstovė teigė negalinti pažeisti nukentėjusio žmogaus privatumo ir nedetalizavo, kas buvo vagiama. Pati A.Valentaitė 15min yra sakiusi, kad ši tema jai nemaloni ir nuo komentarų taip pat susilaikė.

Neoficialiais duomenimis, minėtu laikotarpiu su A.Valentaite artimai bendravusį D.Rediką gundė ne grynieji pinigai, o papuošalai, brangenybės ir kitas vertingas gražuolės turtas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Dovydas Redikas ir Asta Valentaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Dovydas Redikas ir Asta Valentaitė

Pats D.Redikas, sulaukęs oficialių įtarimų, irgi turėjo teisę išreikšti savo poziciją. Ji bylos medžiagoje užfiksuota kaip dvejopa. Asmuo savo kaltę pripažįsta, tačiau ne pilnai, o tik iš dalies. Ką iš tiesų pasisavino, o dėl ko galbūt yra apkaltintas nepelnytai, D.Redikas turės galimybę smulkiau pasiaiškinti teisminio nagrinėjimo metu.

Pastarąjį sezoną D.Redikas žaidė Graikijos antrojoje lygoje, Arkadikos SEFA ekipoje.

Teismo laukiančio krepšininko gyvenimas pastaruosius kelerius metus pranoksta muilo operos scenarijų. Pabėgimas iš darbo Latvijos krepšinio klube, melaginga žinia apie jo tėvo laidotuves, skyrybos su Asta Valentaite, tikras jo tėvo dingimas bei mirtis – tai dar ne visi skandalingai pagarsėjusio sportininko gyvenimo epizodai...

TAIP PAT SKAITYKITE: Astos Valentaitės ir Dovydo Rediko santykius narplioja kriminalistai – krepšininką užgriuvo įtarimai vagyste

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką