Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 16d. 10:44

Aurelijaus Verygos ir Lino Zarecko dvikova: 5 km pirmasis įveikė iššūkio sumanytojas

 A.Verygos ir L.Zarecko dvikova
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Verygos ir L.Zarecko dvikova

Grupės ŽAS narys, renginių organizavimo agentūros „MadeMyDay“ savininkas Linas Zareckas-Choras (43) sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai (41) vasarą metė #verygachallenge iššūkį, o šį šeštadienį, 11 val., dvikovai buvo lemta įvykti. Vingio parke įsikūrusiame Lengvosios atletikos stadione L.Zareckas ir A.Veryga bėgo 5 kilometrus.

Lino Zarecko mestą iššūkį #Verygachallenge Aurelijus Veryga pervadino bėgimu „Į sveikatą! su A.Veryga ir L.Zarecku“.

Šeštadienį bėgimas įvyko – 5 kilometrus pirmasis įveikė L.Zareckas. A.Veryga atsiliko maždaug minute.

5 km bėgimo laikas

Linas Zareckas atbėgo per 23:36,6 min.

Aurelijus Veryga atbėgo per 24:39,3 min.

Prieš bėgimą abu apšilo

Jau 10.30 val. Aurelijus Veryga stadione darė apšilimą – kartu su lengvosios atletikos treneriu Mindaugu Norbutu apibėgo kelis ratus, padarė tempimo pratimų.

„Mano nuomonė nepasikeitė – nelenktyniausiu. Jei Linas bėgs greičiau – labai gerai, negaudysiu, nesivysiu. Svarbiausia gerai praleisti laiką, prasibėgti“, – kalbėjo A.Veryga prieš startą.

Linas Zareckas atvyko kiek vėliau, padarė įprastus jam apšilimo pratimus ir pasiruošė dvikovai. Jo palaikyti ir kartu distanciją įveikti atvyko Rolandas Skaisgirys. Už Liną čia sirgo ir Martynas Starkus, Gidonas Šapiro-Bilas su šeima.

Benediktas Vanagas taip pat stebėjo bėgimą, tačiau sakė, kad nė vieno išskirtinai nepalaiko – serga už draugystę ir progą pasportuoti.

Stadione pasirodė ir du vyrai – vienas vilkėjo rausvą treningą, slidinėjimo akinius, o kitas – kosmonauto kostiumą. Abudu jie bėgo vieną ratą, tiksliau lėtai ėjo kaip sulėtintame kadre.

„Kadangi mėgstu bėgti, nesvarbu, kur, svarbiausia, bėgti. Bet man patarė bėgti tikslingai, o ne laukais, į barus. Tai štai, sportuosiu su Choru. Kadangi mylim tuos ŽAS‘us, už juos ir bėgsim. Mes esame tik už Zarecką ir prieš draudimus. Reikia gyventi liberaliai. Neslėpkime, nuo alaus nieko neatsitiks“, – kalbėjo rausvai pasipuošęs vyriškis.

VIDEO: Aurelijaus Verygos ir Lino Zarecko bėgimo dvikova

„Jeigu vienas nesimuša, o kitas mušasi, tai gaunasi nesąžiningai. Tai tuomet žiūrėsim, kokie yra mūsų tempai. Bėgsiu taip, kaip visą laiką. Prie ministro nesitaikysiu, bėgsiu savu ritmu, tikiuosi, kad jis bus greitesnis, intensyvesnis. Aš tik noriu įrodyti, kad mūsų nereikia bandyti „gydyti“ draudimais“, – prieš bėgimą kalbėjo Linas.

O ką darys, jei pralaimės? „Plano B nėra. Bet aš buvau pažadėjęs, kad jei taip nutiks, eisiu prie Seimo su plakatu, kad alus yra blogis. Teks įvykdyti.“

Paklausti, ko vienas kitam palinkėtų, bėgimo iššūkio dalyviai sakė: „Svarbiausia nieko nepastempti ir nepersitempti.“

A.Veryga: „Manau, kad laimėjome abudu“

Pirmasis finišo liniją kirtęs Linas Zareckas sakė, kad jaučiasi puikiai.

„Tai buvo iššūkis ir man pačiam, nes ilgų distancijų nebėgioju. Žaidžiu futbolą „Prelegentų“ komandoje, kur bėgiojame sprintą. Tiesa, jaučiau nenusakomą spaudimą iš tautos pusės, negalėjau ramiai nusipirkti alaus. Kiekviena kasininkė klausdavo, ar taip ruošiuosi bėgimui. Be to, tik ŽAS didžiausio pakilimo laikais taip buvo, kai kiekvienas sutiktas gatvėje sakydavo: „bėk, mes už tave“. Kaip juokaudamas sakau: krepšinis nuvylė, futbolas nuvylė, tai visa atsakomybė gulė ant mano pečių“, – kalbėjo L.Zareckas.

Ministrui Linas jokios sąlygos pralaimėjimo atveju nekėlė. Sako, ir taip yra nustebęs, kad A.Veryga pasirodė dvikovoje: „Nebuvo tai rimtas bėgimas. Tai buvo geras bajeris visiems. Gera juoko dozė visame Seimo bardake. Visuomenė buvo pavargusi nuo kalbų apie draudimus. Tai pažiūrėsime, kas laukia rudenį, ir pagalvosime, kokius iššūkius dar galėsime mesti.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos ir L.Zarecko dvikova
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos ir L.Zarecko dvikova
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Palaikymo komanda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Palaikymo komanda

Pasak Lino, jis iš A.Verygos tikėjosi kiek geresnio rezultato: „Ministras pabrėžė, kad propaguoja sveiką gyvenimo būdą, ir jei tikrai negeria alkoholio, tai galėtų truputį greičiau bėgti. Bet viskas gerai, smagu, kad žmogus sportuoja. Svarbiausia, aktyvus gyvenimo būdas, valgyti skaniai ir gerą steiką užgerti skaniu vynu.“

Dvikovoje antras likęs A.Veryga teigė taip pat esantis laimingas dėl rezultato: „Trasos pabaiga turbūt buvo sunkiausia. Bet nesistengiau varžytis, bėgau, kaip galiu, ir esu labai patenkintas. Turbūt jei treniruočiausi, geriau bėgčiau. Bėgiojimą laikau ne sportu, o fiziniu aktyvumu, tai nėra reikalo rezultato siekti. Kaip ir sakiau, tai nebuvo varžybos. Kadangi Linas atbėgo pirmas, vadinasi, jis gali greičiau bėgti. Manau, kad laimėjome abudu. Aš kviečiau į draugišką renginį, parodyti, kad mes galime pasivaržyti, parodyti, kad esame fiziškai sveiki. Tą vienas kitam ir įrodėme.“

Tai galbūt nereiktų griežtų alkoholio ribojimų? „O prie ko čia jie? Jis (L.Zareckas – red.) savotiškai įrodė, kad ne alkoholyje yra sveikata, o fiziniame aktyvume.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos ir L.Zarecko dvikova
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos ir L.Zarecko dvikova

Nors L.Zareckas metė iššūkį A.Verygai, politikas šią dvikovą vadino draugiška ir kvietė prisijungti visus norinčius kartu bėgti 5 kilometrus. A.Veryga šį bėgimą pavadino „Į sveikatą!“ su A.Veryga ir L.Zarecku.

„Laukiami visi norintieji lengvai pabėgioti ir pabūti draugiškoje kompanijoje. Tai draugiškas bėgimas, kuriame – visi nugalėtojai. Tai ne lenktynės, ne bėgimas dėl medalių ar greičio – tik dėl savęs. Juk sveikesnis – ne tas, kuris greičiau bėga ar didesnius raumenis turi, o tas, kuris nuolat juda, sportuoja!“ – kelias dienas prieš bėgimą feisbuke rašė A.Veryga.

Ir iš tiesų – dvikovoje dalyvavo ne tik A.Veryga ir L.Zareckas, Vingio parke buvo galima sutikti ir daugiau bėgimo entuziastų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos apšilimas prieš bėgimą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos apšilimas prieš bėgimą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ L.Zarecko apšilimas prieš bėgimą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ L.Zarecko apšilimas prieš bėgimą

Dar antradienį L.Zareckas nežinojo, ar bėgimas apskritai įvyks – Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai su Linu, pasak jo, nebendravo.

„#Verygachallenge. Daug žmonių klausia, kada įvyks bėgimas su ministru. Žinau, kad tikrai rugsėjo 16 d. Užklausiau ministro padėjėjų, koks laikas jam tiktų. Kol kas atsakymo negavau. Sunku kažką pasakyti daugiau, o ir organizuotis patį bėgimą reikėtų. Tikiuosi, sveikuolių bėgikai atsiras, ir tada galėsiu pranešti tikslų bėgimo laiką. Jei norite prisijungti prie bėgimo, visi esate laukiami. P.S. Planas B – bėgsiu vienas“, – rašė L.Zareckas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos ir L.Zarecko dvikova
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ A.Verygos ir L.Zarecko dvikova

15min primena, kad Linas.Zareckas metė sveikatos apsaugos ministrui bėgimo iššūkį #Verygachallenge. Iš pradžių jis siūlė palenktyniauti 400 metrų trasoje.

A.Veryga sureagavo į pasiūlymą ir savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriame rašė priimantis iššūkį ir siūlantis savo sąlygas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aurelijus Veryga priėmė Lino Zarecko iššūkį: tik siūlo bėgti ne 400 metrų, o 5 km

TAIP PAT SKAITYKITE: L.Zareckas – A.Verygai: „Aš pasiruošęs lakstyti, kol nuvarysiu jus į pensiją ir iš politinio gyvenimo“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką