Dabar populiaru
Publikuota: 2021 liepos 22d. 19:57

Vygaudas ir Loreta Ušackai susituokę 30 m.: perlines vestuves mini Kalifornijoje

Vygaudas ir Loreta Ušackai
Asmeninio archyvo nuotr. / Vygaudas ir Loreta Ušackai
Vygaudas ir Loreta Ušackai savo perlines vestuves – santuokos trisdešimtmetį – pasirinko atšvęsti Kalifornijoje kartu su dukra Paula ir jos šeima. Kalbėdamasis su 15min Vygaudas prisiminė lemtingą vedybų dieną, papasakojo, kaip santuoka pakeitė jo gyvenimą, ir pasidalijo, kiek daug laimės į gyvenimą tuomet atnešė vaikai, o dabar – anūkas Teodoras Niels.

Savo perlines vestuves Vygaudas ir Loreta Ušackai švenčia Rančo Kukamongos mieste, netoli Los Andželo, Kalifornijoje. Kartu laiką leidžia dukra Paula su savo vyru Jonu ir, kaip Vygaudas 15min įvardija, jų pati didžiausia dovana trisdešimtmečio proga – dviejų su puse mėnesio anūkas Teodoras Niels.

Paklaustas, kaip mini šią sukaktį, V.Ušackas neabejoja, kad svarbiausia per šventę – leisti laiką su šeima. Jis neslepia apmaudo, kad negalėjo atvykti ir sūnus Raimundas su žmona Skaiste.

Nors aiškaus plano savo atostogoms Kalifornijoje vyras neturi, jis pasakoja, kad dienas leidžia vaikščiodamas su šeima po miestą, rodydamas dėmesį anūkui ir žaisdamas golfą su žentu. Golfui jie pasirinko būtent tą sodybą, kur prieš 25-erius metus Vygaudas išmoko žaisti Amerikos lietuvių dėka.

Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas ir Loreta Ušackienė
Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas ir Loreta Ušackienė

Prakalbus apie dovanas, Vygaudo veide atsirado šypsena. Šiemet Loretą jis nustebino simboline staigmena – spynele su raktu, reiškiančią ne tik prabėgusius 30 metų kartu, bet ir ateinančius. Ant jos išgraviruoti abiejų vardai.

„Turi nuolat stebinti žmogų ir nebūti monotoniškas. Bet su manimi liūdna niekada nebūna, tą gali paliudyti artimieji ir draugai“, – šypsosi jis.

Tiesa, vestuvių metinių proga nustebino ir vaikai – padovanojo linksmus marškinėlius su užrašu „Best grandpa“ (išvertus iš anglų k. – „Geriausias senelis“), mat visai neseniai Vygaudas tapo seneliu.

Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas su anūku Teodoru Niels
Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas su anūku Teodoru Niels

Vis dėlto ne paslaptis, kad atostogų metu vyras ir darbuojasi.

Avia Solutions Group turi biurą Kalifornijoje, tai važiuosiu aplankyti kolegų ir pasikalbėti apie verslą ir jo plėtrą Amerikoje. Derinsiu darbą ir atostogas“, – pasakoja buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Vestuvės neapsiėjo be netikėtumų

Prisiminęs prieš 30 metų įvykusią šventę, V.Ušackas tvirtina, kad 1991 metais viskas buvo kitaip, nei yra dabar: visko trūko, nebuvo pinigų, bet buvo meilė ir džiaugsmas, kuris juos su žmona Loreta vienijo.

Tada jie turėjo dvi, anot Vygaudo, kuklias ceremonijas: vieną Vilniaus santuokų rūmuose, kur liudininkais buvo Rimvydas ir Renita Paleckiai, o po savaitės kitą – Akmenės bažnyčioje.

Antroji ceremonija neapsėjo be nuotykių. Į bažnyčią atvykti turėję liudininkai nepasirodė, todėl juos pakeitė zakristijonas ir vargonininkas.

Liepos 20-oji jiems visada yra ypatinga diena, kurią vienaip ar kitaip mini. Įsimintiniausia šventė vyko minint 25-erius metus santuokos – sidabrines vestuves. Tada jie susirado tą patį kleboną iš Akmenės, kuris dabar jau dirba Palangoje, ir pakartojo įžadus. Vygaudas neslepia, kad tai buvo labai jaudinanti ir emocinga šventė.

Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas ir Loreta Ušackienė
Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas ir Loreta Ušackienė

Tikisi sulaukti deimantinių vestuvių ir dar daugiau

Abu pripažįsta, kad santuoka poros gyvenimą dar labiau pakeitė į gerąją pusę.

„Tai yra abipusis įsipareigojimas. Susituokęs su savo žmona tapau tam tikra prasme jos dvyniu. Pasižadėjau dalintis ir džiaugsmu, ir netgi kančia“, – pripažįsta Lietuvos diplomatas.

O susilaukti vaikų ir juos užauginti V.Ušackui buvo pats nuostabiausias jausmas.

„Toje gyvenimo kelionėje, kurią einu kartu su savo mylimu žmogumi, būna įvairių iššūkių, tačiau tikiu, kad dviese yra lengviau viską įveikti, o įveiktos problemos mus užgrūdina. Petys petin, – tiki Vygaudas. – Mes praturtinome Lietuvą trimis lietuviais – dviem vaikais ir anūku. Tai yra didžiausia laimė.“

Dauguma porų linkę užsisukti rutinos rate ir pamiršti tarpusavio džiaugsmą. Vis dėlto Vygaudas turi savo receptą – neužstrigti rutinoje vyrui padeda pozityvus mąstymas.

„Mano gyvenimo filosofija tokia – atsibusti ryte ir džiaugtis, generuoti pozityvumą sau, artimam žmogui ir aplinkiniams“, – juokiasi jis.

Pokalbio metu V.Ušackas prisiminė, kad juos su Loreta vėjai blaškė po visą pasaulį: pora beveik šešerius metus gyveno Amerikoje, vėliau – Didžiojoje Britanijoje bei Lietuvoje. Vygaudas net beveik ketverius metus praleido vienas Afganistane, dirbdamas fronto linijoje, po to – Rusijoje.

„Džiaugiuosi, kad per savo diplomatinę karjerą galėjau ne tik praturtėti kultūriškai, bet ir supažindinti su naujais kraštais savo šeimos narius.

Mano vaikai, Paula ir Raimundas, mokėsi ir Amerikoje, ir Londone, o Briuselyje lankė vaikų darželį. Net neabejoju, kad jų globali pasaulėžiūra padeda dabartiniame gyvenime“, – dėsto Vygaudas.

Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas ir Loreta Ušackienė
Asmeninio archyvo nuotr./Vygaudas Ušackas ir Loreta Ušackienė

Idealios poros pavyzdį vyras matė savo šeimoje. Jo tėveliai sulaukė deimantinių vestuvių.

„Tikiuosi, kad mes pavysim ir pralenksim deimantinę datą kada nors ateityje“, – svajoja jis.

Norintiems išsaugoti meilę tiek daug metų, Vygaudas pataria suprasti vienam kitą, gerbti ir mylėti. Anot jo, poros, kurios laikosi šių elementarių taisyklių, sulaukia deimantinių vestuvių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką