Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugpjūčio 8d. 13:09

Jazzu susivienijo su garsiais Latvijos ir Estijos atlikėjais: įrašė dainą Baltijos kelio 30-mečiui

Jazzu
Gedimino Gražio nuotr. / Jazzu
Baltijos šalių muzikantai – Latvijos grupė „Instrumenti“, lietuvių dainininkė Jazzu, Estijos grupės „Ewert and the Two Dragons“ lyderis Ewertas Sundja – susivienijo, kad įrašytų naują dainą, skirtą Baltijos kelio 30-osioms metinėms, kurios bus minimos 2019 m. rugpjūčio 23 dieną. Nors ši daina įrašyta 2019-ųjų liepos viduryje, tačiau plačiajai visuomenei ji bus pristatyta ypatingame renginyje rugpjūčio pabaigoje, kai bus atskleistas ir paskutinis paslaptingasis šio projekto partneris.

Naujosios dainos muzikos autorius yra Reinis Sejanas, o žodžius parašė Latvijos poetas Martas Pujatas, savo ruožtu tekstą lietuvių kalbai pritaikė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

„Tai labai ypatingas projektas, kurį mes sukūrėme kartu su Baltijos šalių muzikantais ir vienu paslaptinguoju partneriu, kuris bus atskleistas dainos premjeros metu rugpjūčio pabaigoje. Jis ir yra pagrindinis šio projekto idėjos iniciatorius. Be kitų bendraminčių pagalbos vienas asmuo nieko negali pasiekti ir tokie įvykiai kaip Baltijos kelias tai tūkstanteriopai patvirtina. Kai mes esame vieningi, mes esame žymiai stipresni, negu galime įsivaizduoti“, – sako Reinis Sejanas iš grupės „Instrumenti“.

Akimirkos iš įrašų studijos – galerijoje:

„Aš labai laiminga būdama šio nuostabaus projekto dalimi. Tolimaisiais 1989-aisiais aš buvau tik kūdikis, tačiau mano širdyje Baltijos kelias užima ypatingą vietą. Viską žinau iš pasakojimų, kuriuos girdėjau iš savo patriotiškojo tėvo ir senelio. Atrodo, kad tuo metu galėjai jausti ore tvyrančią vienybę. Aš tikrai tikiu, kad Baltijos šalys viską pasiekė mūsų vienybės dėka. Baltijos kelias labai daug ką pasako apie Baltijos šalių žmones – jie gali atrodyti labai uždari ir drovūs, tačiau, jeigu būtina, jie gali tapti drąsia ir nenugalima sąjunga“, – pabrėžia Jazzu.

Šia nauja daina projekto autoriai pagerbia Baltijos šalis ir jų istoriją, primena laisvės vertės reikšmę, kurią būtina perduoti iš kartos į kartą – laisvės, kurios šių šalių žmonės troško Baltijos kelyje.

Elektroninės indie pop muzikos grupė „Instrumenti“ yra viena novatariškiausių Latvijos grupių. Ji vis ieško naujų būdų, kaip sudominti savo auditoriją, kuria įspūdingas bendradarbiavimo galimybes ir nuolat tobulėja. Grupės narių muzikos kūrimo įgūdžiai yra aukštai įvertinti ir „Instrumenti“ yra gavę 14 Metų muzikos apdovanojimų, tarp kurių yra Metų debiutas (2009), Geriausia daina (2009 ir 2010), Geriausias Indie albumas (2014), Geriausias koncertinis įrašas (2015), Geriausia daina (2017) ir Geriausias pop albumas (2018) ir Geriausias metų albumas (2018).

Edijs Andersons nuotr./Baltijos šalių muzikantai įrašė dainą Baltijos kelio 30-mečiui
Edijs Andersons nuotr./Baltijos šalių muzikantai įrašė dainą Baltijos kelio 30-mečiui

Ewertas Sundja yra Estijos grupės „Ewert“ ir „the Two Dragons“ vokalistas ir lyderis. Grupė susikūrė prieš kelis metus ir nuo to laiko įrodė, kad yra viena iš Estijos muzikos industrijos lyderių: Metų hitas (2011), Metų albumas (2012), European Border Breakers Award (2013), Metų roko albumas (2016), Metų grupė ir Metų albumas (2018). Sundja gimęs 1983 metais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką