Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Karbauskio atkirtis BIX: „Jei festivalio vertybės kažkam – cenzūra, šiame žaidime nedalyvausiu“

Saulius Urbonavičius-Samas ir Ramūnas Karbauskis
15min nuotr. ir montažas / Saulius Urbonavičius-Samas ir Ramūnas Karbauskis
Šaltinis: 15min
24
A A

Liepos mėnesį festivalyje „Naisių vasara“ turėjusi koncertuoti grupė BIX ketvirtadienį pranešė visgi ten nepasirodysianti – sulaukė organizatorių skambučio, po kurio muzikantai apsisprendė nedalyvauti festivalyje. Festivalio mecenatas, politikas Ramūnas Karbauskis į šią situaciją sureagavo įrašu feisbuke.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Dėl grupės BIX atsisakymo dalyvauti „Naisių vasaros“ festivalyje. „Naisių vasaros“ festivalis rengiamas jau aštuntus metus. Tai festivalis, kuris nuo pat pradžių turėjo labai aiškias vertybes ir taisykles, nepriklausomai nuo šalyje veikiančių įstatymų ar politikos. Nuo pat festivalio pradžios tai buvo blaivybę propaguojantis renginys. Jei festivalio vertybės ir taisyklės kažkam gali asocijuotis su cenzūra, o atskiri atlikėjai nori festivalio vertybes politizuoti – skirtingai nuo jų, aš šiame žaidime nedalyvausiu. Naisių bendruomenės vardu visus kviečiu į festivalį visai šeimai „Naisių vasara 2017“. Liepos 8 d. susitikime Naisiuose“, – feisbuke rašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, Seimo narys Ramūnas Karbauskis.

Alvydo Januševičiaus nuotr./„Naisių vasaros“ festivalis
Alvydo Januševičiaus nuotr./„Naisių vasaros“ festivalis

15min primena, kad antradienį paaiškėjus Ramūno Karbauskio sumanyto festivalio „Naisių vasara“ šių metų programai, gerbėjai liko nustebę. Grupės BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas, dar visai neseniai prieštaravęs „valstiečių ir žaliųjų“ sprendimui apriboti alkoholio prekybą masiniuose susibūrimuose ir skandavęs „Laisvę rokenrolui!“, pranešė su grupe dainuosiantis šio renginio scenoje.

Su festivalio organizatoriais dėl „Bix“ pasirodymo „Naisių vasaroje“ buvo sutarta dar prieš pusmetį. S.Urbonavičius anksčiau nematė reikalo rodyti principus ir atšaukti koncertą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Urbonavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Urbonavičius

Dar antradienį jis 15min kalbėjo: „Jau kelerius metus Naisiai kvietė mus koncertuoti. Sutartis buvo seniai pasirašyta, dar prieš visus valdžios sprendimus. Neturiu pagrindo nutraukti sutarties. Savo principus galėsiu parodyti nuo Karbauskio scenos – tam ir yra scena, kad galėčiau išsakyti savo poziciją. Ir, visų pirma, aš groju žmonėms, ne Ramūnui. Juk galbūt kai kurie žmonės vien dėl mūsų suplanavo atvykti į festivalį. Šiemet švenčiam BIX‘ų 30-metį, koncertuojam visur. Mano nuomonė dėl koncerto tikrai nepasikeis.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Samas apie BIX koncertą „Naisių vasaroje“: „Kur begročiau, pozicija dėl „Laisvės rokenrolui“ nepakis“

Tačiau praėjus vos porai dienų BIX savo sprendimą pakeitė. Saulius Urbonavičius-Samas ketvirtadienį 15min sakė, kad po antradienio straipsnių naujienų portaluose jis sulaukė kiek neįprasto organizatorių skambučio, o po jo grupė BIX apsisprendė: „Festivalyje nedalyvausime.“

Tiesą pasakius, tokio skambučio nesitikėjau. Iš pradžių galvojau, kad čia ne politinis festivalis, bet pasirodo, kad politinis.

„Pokalbio metu jie aiškiai užsiminė, kad reikia susilaikyti nuo kažkokių komentarų, nors aš nieko neplanavau nei ten sakyti, nei ką. Matyt, organizatorius erzina mano pozicija dėl alkoholio draudimų. Po skambučio paaiškėjo, kad mums yra ne pakeliui...“ – sakė S.Urbonavičius-Samas, pats jau daugelį metų apskritai nevartojantis alkoholio.

Paklaustas, kaip organizatoriai vertino šį BIX sprendimą, S.Urbonavičius-Samas buvo atviras: „Manau, kad abiem pusėms palengvėjo.“ S.Urbonavičius-Samas teigė tikėjęs, kad festivalis yra skirtas muzikai ir įvairiems renginiams, bet ne politikai.

„Tiesą pasakius, tokio skambučio nesitikėjau. Iš pradžių galvojau, kad čia ne politinis festivalis, bet pasirodo, kad politinis“, – 15min ketvirtadienį sakė Samas.

Nekoncertuos ir Vaidas Baumila

Penktadienį ryte Vaidas Baumila taip pat paskelbė nekoncertuosiantis festivalyje. Šią savaitę sarkastiškai komentavęs, kad kels alaus bokalą „Naisių vasaros“ festivalio scenoje, penktadienį feisbuke jis rašė:

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaidas Baumila
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaidas Baumila

„Audros debesys pasiekė mane ir Indijoje. Sėdėdamas ant motociklo vingiuotuose keliuose Ladakh išsakiau savo poziciją apie politinį festivalio Naisių Vasara atspalvį. Griežti žodžiai nepraslydo pro akis ir buvau paprašytas viešai atsiprašyti, kitaip tariant – išsižadėti savo nuomonės ir savų principų. Manau, kad ŽODŽIO LAISVĖ yra bet kokios demokratinės valstybės pagrindas, todėl atsiprašyti neketinu ir jei vieno asmens ambicijos kertasi su idėja koncertuoti žmonėms, aš turiu atsitraukti. Koncertuoti festivalio svečiams norėjome – nes toks mūsų darbo tikslas. Tačiau šįkart pozicijos per stipriai išsiskyrė – nenorime būti cenzūruojami. Tad pasitarę su grupe galime pasakyti, kad mūsų festivalyje Naisiuose nebus.

Grįžęs iš Indijos turiu kvietimą diskusijai apie politinius ir socialinius sprendimus – jeigu po šių mano žodžių šis susitikimas nebus atšauktas.

Su grupe laukia intensyvus pasiruošimas koncertiniam turui – tad klausytojus labai kviečiame pasimatyti jame.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką