Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 7d. 21:26

10 aktorių, kurie galėjo pakeisti „Hario Poterio“ istoriją: nuo Hugh Granto iki J.K.Rowling

Haris Poteris
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr. / Haris Poteris

Prieš 18 metų kino teatruose pasirodė pirmoji „Hario Poterio“ sagos dalis, o ištikimiausi fantastinio pasaulio gerbėjai sekė jaunojo burtininko nuotykius nuo „Išminties akmens“ iki pat „Mirties relikvijų“. Dabar atrodytų sunkiai įsivaizduojama, kad personažus, ypač pagrindinius, galėjo vaidinti kiti aktoriai – tuomet franšizė atrodytų visiškai kitokia negu buvo. Pateikiame sąrašą aktorių, kuriems buvo siūlomi vaidmenys, bet dėl vienų ar kitų priežasčių garsiojoje „poteriadoje“ jų taip ir neišvydome.

Visiems puikiai žinoma, kad pagrindinius personažus sagoje kūrė Danielis Radcliffe'as, Rupertas Grintas ir Emma Watson. Jaunieji aktoriai prieš 20 metų susitiko filmavimo aikštelėje kaip trys geriausi draugai: Haris Poteris, Hermiona Įkyrėlė, Ronis Vizlis.

Žinoma, ne mažiau reikšmės turėjo ir kiti filmo veikėjai. Todėl įdomu pažvelgti, kas galėjo užimti aktorių vietas, jei būtų pasirinkti kiti pretendentai.

Aktoriai, galėję pakeisti „Hario Poterio“ istoriją:

1. Liamas Aikenas

Vaidmuo: Haris Poteris

Niekas net nesuabejotų, kad Danielis Radcliffe'as buvo tinkamiausias Hario Poterio vaidmeniui, tačiau vos dėl vieno žingsnio šio aktoriaus filme galėjome neišvysti. Iš pat pradžių vaidmuo turėjo atitekti Liamui Aikenui, kuris dirbo kartu su režisieriumi Chrisu Columbusu filme „Pamotė“.

Nepaisant to, pasiūlymo buvo greitai atsisakyta. Knygos autorė J.K.Rowling neleido filme vaidinti ne britų kilmės aktoriams, todėl personažas atiteko Danieliui. Laimei, jis puikiai susidorojo su burtininko vaidmeniu.

„Instagram“ ir „Scanpix“ nuotr./Liamas Aikenas ir Danielis Rdcliffe'as
„Instagram“ ir „Scanpix“ nuotr./Liamas Aikenas ir Danielis Rdcliffe'as

2. Hugh Grantas

Vaidmuo: profesorius Gilderojus Lokhartas

Sunku būtų patikėti, kad Hugh Grantas buvo pirmasis pasirinkimas apsigynimo nuo juodosios magijos mokytoją Gilderojaus Lokharto vaidmeniui, kuris vienu metu yra ir žavingas, ir nepakenčiamas. H.Grantui pasiūlius, šis iškart sutiko. Nepaisant to, konfliktai dėl nesuderinamo grafiko pasimaišė kelyje ir vaidmens teko atsisakyti. Nors dauguma mano, kad aktorius puikiai įsikūnytų į žavingą vaidmenį, Kennethas Branagh irgi idealiai atliko savo darbą.

„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Hugh Grantas ir Kennetas Branagh
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Hugh Grantas ir Kennetas Branagh

3. Tilda Swinton

Vaidmuo: profesorė Sibilė Treloni

Ateities būrimo mokytojos vaidmuo atiteko Emmai Thompson, kuri puikiai įvaldė personažą, bet iš pradžių jis buvo siūlomas Tildai Swinton. Visgi moteris atsisakė, nes niekaip nepavyko suderinti grafiko, be to, ji kategoriškai teigė, kad yra morališkai nusiteikusi prieš internatinę mokyklą.

„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Tilda Swinton ir Emma Thompson
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Tilda Swinton ir Emma Thompson

4. Robinas Williamsas

Vaidmuo: Hagridas

Legendinis komikas Robinas Williamsas buvo pirmasis „Warner Bros“ pasirinkimas Hagrido vaidmeniui. Tačiau J.K.Rowling vis dar laikėsi savo nuomonės ir reikalavo, kad visi aktoriai būtų britai. Tuomet vaidmenį gavo Robbie Coltrane'as, kuris jis puikiai įsikūnijo į geraširdį milžiną.

„Scanpix“/AP nuotr./Robinas Williamsas ir Robbie Coltrne'as
„Scanpix“/AP nuotr./Robinas Williamsas ir Robbie Coltrne'as

5. Rosamund Pike

Vaidmuo: Rita Nepasėda

Dar prieš suvaidindama psichologiniame filme „Dingusi“, R.Pike pasirašė sutartį atlikti paskalų skleidėjos ir žurnalistės Ritos Nepasėdos vaidmenį ketvirtajame sagos filme„Haris Poteris ir ugnies taurė“.

Sužinojusi, kad ji taip pat turės vaidinti ir penktoje dalyje „Haris Poteris ir Fenikso brolija“, nors ir nedaug scenų, R.Pike atsisakė. Dėl to žurnalistės vaidmenį atliko Miranda Richardson. Dėl aktorių kaitos Ritos Nepasėdos scenų filmuose galiausiai sumažėjo, nors knygose šio personažo reikšmė kiek didesnė.

„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Rosamund Pike ir Miranda Richardson
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Rosamund Pike ir Miranda Richardson

6. Timas Rothas

Vaidmuo: profesorius Severas Sneipas

Pasaulis tik vėliau pradėjo domėtis dabar jau šviesaus atminimo aktoriumi Alanu Rickmanu. Vyras pripažinimo sulaukė dėl Severo Sneipo vaidmens, kuris galiausiai tapo vienu kilniausių sagos personažų.

Timas Rothas, puikiai žinomas dėl vaidmenų Quentino Tarantino filmuose, buvo pirmasis eilėje atlikti profesoriaus vaidmenį, tačiau nusprendė atsisakyti ir pasirinko Timo Burtono filmą „Karas už beždžionių planetą“. Panašu, kad tai nebuvo pats geriausias sprendimas aktoriaus karjeroje.

Vida Press nuotr./Timas Rothas ir Alanas Rickmanas
Vida Press nuotr./Timas Rothas ir Alanas Rickmanas

7. Naomi Watts

Vaidmuo: Narcisa Smirdžiuvienė

Prieš Helenai McCroly tampant Narcisa Smirdžiuviene, vaidmenį buvo pasiūlyta atlikti Naomi Watts. Tiesa, aktorė pati neturėjo jokios galimybės apsvarstyti pasiūlymo, nes sprendimą priėmė N.Watts agentas. Vyras nepasitaręs pasiūlymą atmetė.

„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Naomi Watts ir Helen McCrory
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Naomi Watts ir Helen McCrory

8. Ianas McKellenas

Vaidmuo: Albas Dumbldoras

Kai mirė Albą Dumbldorą vaidinęs Richardas Harrisonas, buvo pradėta ieškoti naujo aktoriaus. Aktorius Ianas McKellenas, kuris vaidino Gendelfą „Žiedų valdovo“ serijose, buvo pirmasis variantas. Jis eilės priekyje atsidūrė dėka R.Harrisono, kuris dar prieš mirtį vyrui paskambino ir paprašė atlikti vaidmenį. Visgi paskutinis žodis buvo „Warner Bros“ ir studija nusprendė šį personažą patikėti Michaeliui Gambonui.

„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Ianas McKellenas ir Michaelis Gambonas
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Ianas McKellenas ir Michaelis Gambonas

9. Helen McCrory

Vaidmuo: Belatriks Lestreindž

Iš tikrųjų Helena Bonham Carter net neturėjo vaidinti piktadarės Belatriks. Vaidmuo buvo pažadėtas Helenai McCrory, bet dėl nėštumo ji turėjo atsisakyti filmo „Haris Poteris ir Fenikso brolija“, todėl H.Bonham Carter ir gavo vaidmenį. Tiesa, Helen dėl to neliūdėjo, nes galiausiai įkūnijo Narcisos Smirdžiuvienės personažą.

„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Helen McCrory ir Helena Bonham Carter
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr./Helen McCrory ir Helena Bonham Carter

10. J.K.Rowling

Vaidmuo: Lilė Poter

Sunku patikėti, bet franšizėje vienas iš vaidmenų turėjo atitekti ir „Hario Poterio“ autorei J.K.Rowling. Moteris pačioje pirmoje dalyje „Haris Poteris ir išminties akmuo“ turėjo vaidinti Lilę Poter. Tokia neįtikėtina mintis kilo tik dėl jos akių spalvos, nes tokią pačią turėjo pats Haris Poteris. Visgi filmo kūrėjai nusprendė, kad bus geriausia, jei vaidmenį atliks ne istorijos autorė, o aktorė Geraldine Somerville.

Vida Press ir Stopkadras nuotr./J.K. Rowling ir Geraldine Somerville
Vida Press ir Stopkadras nuotr./J.K. Rowling ir Geraldine Somerville
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką