Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 10d. 17:36

Kritikuojamas portugališko „Vogue“ viršelis – prastas skonis ar būdas problemoms nušviesti?

Portugališkojo „Vogue“ viršelis
„Instagram“ nuotr. / Portugališko „Vogue“ viršelis

Pristačius naujausią portugališko „Vogue“ numerį, aršiai sukritikuotas jo viršelis – jame vaizduojamas psichinės sveikatos gydymas. Tačiau leidinio autoriai apgynė savo sprendimą būtent taip papuošti žurnalą, teigdami, kad jų tikslas tokiu viršeliu buvo „nušviesti“ labai svarbią problemą.

Ant naujausio portugališko „Vogue“ numerio, pavadinto „Madness Issue“ viršelio – ligoninės vonioje sėdinti moteris, šalia kurios stovi dvi slaugės ir pila ant galvos vandenį.

Psichinės sveikatos ekspertai ir pacientai tikina, kad leidinio viršelis vaizduoja „distopinį“ ir „pasenusį“ gydymo metodą. Tuo tarpu „Vogue“ autoriai šią fotografiją pasirinkę viršeliui turėjo vieną labai svarbų tikslą – „užvesti diskusiją“ apie psichines problemas.

„Viršelio istorija nagrinėja psichinės sveikatos istorinį kontekstą ir yra sukurtas tikro gyvenimo bei autentiškų pasakojimų atspindėjimui. Numeryje išspausdinti psichiatrų, sociologų, psichologų ir kitų ekspertų interviu bei straipsniai“, – tviteryje paviešintame pranešime teigė žurnalo leidėjai.

Viršeliui nusifotografavusi vonioje sėdinti mergina – slovakų modelis Simona Kirchnerova. Jai ši fotosesija buvo kol kas „ryškiausia karjeros akimirka“, mat šalia jos stovinčios, slaugių drabužiais vilkinčios moterys – modelio šeimos narės.

„Patekau ant „Vogue“ viršelio su savo mama ir močiute“, – instagrame dalijosi Simona Kirchnerova.

Tačiau ne visi džiaugėsi tokiu populiaraus žurnalo viršeliu. Londone įsikūrusi klinikinės psichologijos specialistė Katerina Alexandraki BBC sakė, kad, jos nuomone, jis yra „neetiškas“.

„Turėjusiems psichinės sistemos patirties, šis mados žurnalo viršelis, pristatantis moterį labai pažeidžiamoje būsenoje, yra priminimas apie labai sunkų laiką jų gyvenime, – sakė ji. – Ši nuotrauka skatina mintį, kad psichinės sveikatos sutrikimo metu moterys yra pažeidžiamos ir bejėgės. Jis neparodo pastangų, kurias sergantieji turi įdėti, norėdami įveikti kliūtis, stiprybės ir pasipirešinimo, kad įveiktų negandas.“

„Labai prastas skonis“

Portugalų modelis Sara Sampaio sakė, kad tokios nuotraukos kaip pasirinkta „Vogue“ viršeliui „neturėtų reprezentuoti diskusijų apie psichinę sveikatą“. Pasak jos, turėjusios psichinės sveikatos problemų, tai „labai prastas skonis“.

„Atrodo kaip pasenusi ligoninė“, kurioje pacientai būdavo „kankinami“, sakė ji socialiniame tinkle paviešintame vaizdo įraše. Modelis pridūrė, jog ši tema ypatingai dabar (dėl koronaviruso pandemijos, saviizoliacijos ir to, kaip yra tvarkomasi su psichinėmis problemomis) yra labai jautri.

Vida Press nuotr./Sara Sampaio
Vida Press nuotr./Sara Sampaio

„Šios slaugės, ši pacientė – kas tai? Kas šis neinformuotas ir nepagarbus ansamblis?“ – instagrame apie viršelį rašė psichoterapeutė Silvia Baptista, pridūrusi, kad sprendimas psichinės sveikatos problemas paversti „žaviomis“ buvo labai blogas.

Portugališkojo „Vogue“ komanda pranešimą užbaigė sakydama, kad jų viršelis atkreipė dėmesį į „temų apie psichinę sveikatą svarbą“.

„Mūsų tikslas, naudojant vizualinį istorijų pasakojimą, yra nušviesti svarbias šios dienos problemas“, – tęsė „Vogue“ leidėjai.

O kaip apie šį žurnalo „Vogue“ viršelį vertinate jūs?

TAIP PAT SKAITYKITE: Meghan Markle tapo Britanijos „Vogue“ kviestine redaktore: pristatys pokalbį su Michelle Obama

Pusnuogė Kim Kardashian papuošė „Vogue“ viršelį: šį kartą juo gėrisi Japonija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką