Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 13d. 07:01

Princo Philipo netekties sukrėsta ir dievu jį laikiusi gentis: tiki, kad dvasia sugrįš į salą

Atokioje Ramiojo vandenyno Tanos saloje gyvena gentis, kuri ne vieną dešimtmetį princą Philipą garbino ir laikė savo dievu. Tad nieko keisto, kad genties nariai liko sukrėsti žinių, jog jų garbintas Edinburgo kunigaikštis iškeliavo anapilin. Norėdama pagerbti princo atminimą, gentis pirmadienį paskelbė gedulo diena.

Kaip rašoma Dailymail.co.uk, apie princo Philipo mirtį gentis sužinojo kitą dieną, balandžio 10-ąją – Vanuatu kultūros centro darbuotoja išplatino žinią, kuri greitai pasiekė ir Yaohnaneno kaimo genties gyventojus.

„Žmonės buvo labai liūdni, kai išgirdo apie šio didžio žmogaus mirtį. Jis buvo labai svarbus žmogus mums visiems ir tai yra didžiulė netektis“, – sakė Jeanas-Pascalas Wahé, kuris turėjo nuvažiuoti į izoliuotą vietą ir pranešti nemalonią naujieną.

Vida Press nuotr./Tanos salos gentis, kuri garbino princą Philipą kaip Dievą
Vida Press nuotr./Tanos salos gentis, kuri garbino princą Philipą kaip Dievą

Maždaug 700 vietinių gyventojų yra priskiriami vadinamajam princo Philipo judėjimui. Jie mano, kad karalienės Elizabeth II vyras kilo iš kalnų dievybės, kurie stebi jų pasėlius ir gerovę.

Buvęs veržlus karinio jūrų laivyno karininkas princas Philipas ne vieną kartą lankėsi Vanuatu salose, todėl šiems gyventojams jis padarė įspūdį ir laikui bėgant tapo jų dievu.

Visgi jų garbinamas princas iškeliavo anapilin, todėl pirmadienį gentis paskelbė gedulo diena, per kurią pagerbė princo Philipo atminimą.

„Jie siunčia žinią aplink kaimyninius kaimus, kad žmonės išgirstų apie šiuos planus. Kol kas nežinoma, kiek tiksliai žmonių atvyks, bet mes tikimės, kad jų bus nuo 100 iki 500“, – išskirtinai portalui „The Post“ sakė vietinis gyventojas Wahé.

Gedulo dieną buvo numatytos ritualinės raudos, tradicinis apeiginis šokis ir ragaujamas „dvasinis“ maistas, kurį gamino moterys. Vyrai gėrė narkotinį gėrimą, kuris dar kitaip žinomas kaip „kava“, pagamintą iš vietoje užaugintų šaknų. Geriant šį gėrimą atsiranda lengvos euforijos jausmas, nutirpsta burna ir liežuvis. Taip pat buvo galima pamatyti ir specialiai įrėmintas Edinburgo kunigaikščio nuotraukas.

Vida Press nuotr./Princas Philipas jaunystėje
Vida Press nuotr./Princas Philipas jaunystėje

„Dalinsimės istorijomis apie princo Philipo gyvenimą ir bus daug diskusijų apie kulto ateitį. Bet kadangi princas Charlesas yra jo sūnus, dabar jis bus garbinamas“, – portalui „The Post“ sakė Wahé.

Šis kultas susikūrė 70-ųjų pradžioje. Dar buvęs Bakingamo rūmų atstovas spaudai Dickie Arbiteris paaiškino, kad kunigaikštį gentis garbinti pradėjo 1974 m., kai jis Vanuatu salose lankėsi kartu su karaliene Elizabeth II.

„Vienas iš irkluotojų, išlaipinusių juos į krantą, buvo Tanos salos vyriausiasis vadas, vadinamas vyresniuoju Jacku. Jis manė, kad Philipas buvo senovėje kovojęs karys, nusileidęs nuo kalnų ir išvykęs į Angliją ieškoti nuotakos. Nuotaka yra karalienė, tai Philipas Dievas“, – anksčiau sakė D.Arbiteris.

Visgi daugiau į Tanos salą princas Philipas kojos nekėlė, nors į Vindzoro pilį 2007 m. buvo priėmęs penkių vyrų delegaciją iš Yaohnanen kaimo.

Tačiau kaip „The Post“ teigė antropologas Kirkas Huffmanas, genties nariai tiki, kad nepaisant to, jog princo kūnas bus palaidotas Anglijoje, „jo dvasia gali sugrįžti į salą“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

07:07
23:25
00:49

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką