Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 17:00

15min interviu su „Stranger Things“ režisieriumi Shawnu Levy: „Vilniuje geriau nei Niujorke“

Režisierius Shawnas Levy
Vida Press nuotr. / Režisierius Shawnas Levy

Vos tik pasirodė pirmieji pranešimai, kad į Lietuvą atvyko populiariausio „Netflix“ serialo „Stranger Things“ („Keistesni dalykai“) komanda, buvo siekiama apie tai sužinoti kuo daugiau informacijos. 15min gavo išskirtinę progą trumpai pabendrauti su vienu iš milijonus žiūrovų visame pasaulyje pakerėjusio serialo režisieriumi Shawnu Levy, kuris atsakė į labiausiai dominusius klausimus.

„Kai pradėjome kurti „Stranger Things“, nemanėme, kad kas nors kur nors apie tai išvis kalbės. Stebėti, kaip tai tampa pasauliniu fenomenu, buvo labai džiugu. O tai, kad serialas Lietuvoje toks pat populiarus, kaip ir Japonijoje, Brazilijoje, Kanadoje, teikia džiaugsmą“, – filmavimo aikštelėje Lukiškių kalėjime sakė 15min kalbintas režisierius Sh.Levy.

Sh.Levy pasiteiravus apie tai, kas darė daugiausiai įtakos jo ir komandos sprendimui filmuoti serialą Lietuvoje, jis pirmiausia žurnalistams parodė netoli Vilniaus nufilmuoto serialo anonsą.

„Mums reikėjo kraštovaizdžio, kuris būtų išskirtinis ir turėtų sniego, tad pasirinkome Lietuvą. Bet atvykus čia, ir pirmą kartą per daugybę metų, jokio sniego nėra. Ironiška, bet vis tiek nufilmavome keletą scenų, tačiau kiekviena snaigė buvo sukurta nuostabios Lietuvos specialiųjų vaizdo efektų komandos“, – 15min kalbėjo jis.

Režisierius Sh.Levy nenorėjo įvardyti daugiau vietų Lietuvoje, kuriose buvo nufilmuotos kitos „Stranger Things“ scenos, mat tai gali atskleisti jo scenarijų.

„Bet pasakysiu, kad filmuojame čia, kalėjime, o apie tai jau rašo internetas, ir filmavome, kaip rodo vaizdo įrašas, Skersabalių karjere“, – apie vos keliolika minučių iki pokalbio su režisieriumi pristatytą ketvirto sezono anonsą dar kartą užsiminė S.Levy.

VIDEO: Stranger Things 4 | From Russia with love… | Netflix

Režisierius neprasitarė ir apie tai, kokios serialo žvaigždės, išskyrus patį Davidą Harbourą, su juo kartu atvyko į Lietuvą. Pasiteiravus ar „Stranger Things“ gerbėjai turi kad ir mažą tikimybę Vilniaus gatvėse sutikti Winoną Ryder, komentuoti tai jis atsisakė.

Kai režisierius Sh.Levy su komanda bandė nuspręsti, kur turėtų vykti filmuoti ketvirto sezono serialo epizodų, jis patarimo prašė kito mūsų šalyje filmuoto HBO hito„ „Černobylis“ vieno iš rašytojų ir kūrėjų Craigo Mazino.

„Jo patirtis Lietuvoje buvo nuostabi. Apie Lietuvą daug nežinojau, bet besiruošiant čia filmuoti domėjausi istorija ir mane šios šalies istorija labai įtraukė“, – prisipažino jis.

Tačiau tai nepalengvino darbo. Pasak režisieriaus, filmuojant jiems teko susidurti su nemažai iššūkių, daugiausiai jų kilo dėl to, kad čia nėra sniego, kurio jie labai tikėjosi.

„Turėjome išsiaiškinti, kaip pagaminti daug sniego, kad atrodytų, jog čia – gili ir šalta žiema. Bet, kaip matoma anonse, ši lietuvių komanda sukūrė magiją. Labai didžiuojuosi tuo, ką mums pavyko pasiekti, nors tai ir nebuvo lengva“, – sakė jis ir pridūrė tikrai stebėjęs ir orų prognozes, tačiau kai čia atvyko ir pamatė tikrąją situaciją – didelį sniego stygių – persigalvoti ir filmavimui pasirinkti kitą vietą jau buvo per vėlu.

Stop kadras/„Stranger Things“
Stop kadras/„Stranger Things“

15min nepraleido progos iš su garsiausiomis Holivudo žvaigždėmis dirbusio režisieriaus sužinoti, kaip apie Lietuvą atsiliepiama filmų industrijoje. Iš jo lūpų sklido tik patys geriausi žodžiai.

„Nuostabios komandos. Vietos atrodo nesenstančios. Jos ne tik gražios, bet ir puikiai atspindi 8-to ir 9-to dešimtmečių Sovietų erą, bet nereikia važiuoti filmuoti į Rusiją. Tad patogumas ir profesionalumas bei puiki istorinė architektūra – puiki kombinacija“, – Lietuvą ir jos žmones, kurių prie šio projekto prisidėjo 180, gyrė Sh.Levy.

Nesuvokiau, kad Lietuvos istorija kupina skausmo ir okupacijos

Tiesa, nežinoma, ar jų tarpe yra bent vienas žinomas lietuvis aktorius. Vis dėlto, nemažai mūsų tautiečių gavo vaidmenis su dialogu, kuris, žinoma, yra angliškas. Tačiau ir tai papildomų problemų nesukėlė. Režisierius džiaugėsi beveik neegzistuojančiu kalbos barjeru.

„Visi jie yra nuostabūs. Dauguma jų – teatro aktoriai. Ir, kaip ir komanda, jie yra labai talentingi ir darbštūs. Nuoširdžiai sakau, esu labai sužavėtas“, – 15min sakė Sh.Levy.

„Kūriau filmus mažiausiai 15 šalių, ir pamačiau, kad lietuviška komanda yra tokia pat nuostabi, kaip ir kitos. Profesionalus, atsidavimas darbui, talentas, pozityvus požiūris ir noras bendradarbiauti… Buvau stipriai nustebintas Lietuvos aktorių ir kūrėjų darbo kokybe, kurie prisidėjo prie šio filmavimo“, – tęsė jis.

Vida Press nuotr./Serialo „Keistesni dalykai“ („Stranger Things“) aktoriai
Vida Press nuotr./Serialo „Keistesni dalykai“ („Stranger Things“) aktoriai

Vos tik atvyko į Lietuvą, „Netflix“ komanda iškart pradėjo filmavimo darbus. Poilsiui bent jau Sh.Levy, kaip pats minėjo, turėjo tik vieną laisvą dieną, kurią panaudojo ne mūsų smėlėto pajūrio ar didingų Nidos kopų lankymui, bet ekskursijai po Vilnių. Po jos režisierius liko labai sužavėtas sostine ir mūsų šalimi.

„Nesuvokiau, kad Lietuvos istorija kupina skausmo ir okupacijos. Ir, manau, sutiksite, jog lietuviai dabar yra tokie pozityvūs tik todėl, kad kelias kartas tai nebuvo jūsų šalis“, – su 15min žurnalistais savo pamąstymais pasidalijo Sh.Levy.

Kadangi režisieriaus kuriamo serialo pavadinimas, išverstas į lietuvių kalbą, reiškia „keistesnius dalykus“, mūsų šaliai ir sostinei tokie apibrėžimai, pasak jo, tikrai netinka.

„Mano nuomone, miestas – nuostabi paslaptis, apie kurią turi sužinoti kuo daugiau žmonių. Tai nuostabus miestas, kuris tuo pat metu yra europietiškas, bet ir išskirtinis“, – sakė jis.

Vilnius – nuostabi paslaptis, apie kurią turi sužinoti kuo daugiau žmonių

„Mieste vakarieniavau 10 vakarų iš eilės. Kiekvieną kartą – vis kitame restorane ir visi jie buvo geri. Man taip niekur nėra nutikę, išskyrus Niujorke“, – pasakojo jis.

Pasitikslinus, ar jo nuomone, Vilnius – geresnis už Niujorką, Sh.Levy patvirtino: „Kai kuriais atvejais – taip“.

„Sugrįžčiau čia filmuoti nė negalvojęs. Taip pat noriu čia atsivežti savo šeimą, kad ir ji galėtų susipažinti su šia šalimi“, – pridūrė Sh.Levy.

Asmeninio albumo nuotr. /Shawnas Levy
Asmeninio albumo nuotr. /Shawnas Levy

Žinoma, bene labiausiai visus domino su paties serialo „Stranger Things“ scenarijumi susijusios detalės. 15min režisieriaus paprašius atskleisti bent kelias ketvirto sezono intrigas – jis nepasimetė.

„Tu linksma. Esi labai miela, – juokdamasis žurnalistei atsakė Sh.Levy. – Šis serialas mane išmokė laikyti liežuvį už dantų. Galiu pasakyti tik tiek, kiek jums atskleidėme ir filmavimo aikštelėje – kad Hoperis gyvas. Ir, pasirodo, nusiskuto galvą plikai.“

Sh.Levy negalėjo komentuoti ir to, kiek sezonų „Stranger Things“ dar džiugins žiūrovus. Kaip ir jo premjeros datos. „Į kai kuriuos dalykus negaliu atsakyti, nes nežinau. Apie kai kuriuos negaliu kalbėti“, – tepasakė jis.

Galiu pasakyti tik tiek, kiek jums atskleidėme ir filmavimo aikštelėje – kad Hoperis gyvas. Ir, pasirodo, nusiskuto galvą plikai

Kad į beribes interneto platybes nebūtų nutekinta daugiau su serialu susijusios informacijos, komanda imasi tam tikrų saugumo priemonių. Viena jų – kasdien sunaikinami panaudoto scenarijaus lapai, itin stipriai saugomos ir aktorių tapatybės, o masinėse ir individualiose scenose besifilmuojantys žmonės pasirašo dokumentus, kuriais prižada išlaikyti konfidencialumą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lukiškėse jau filmuojamas kultinis serialas „Stranger Things“: pamatykite užkulisius

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasirodė Vilniuje filmuojamo „Stranger Things“ anonsas: atskleista didžioji intriga

Sh.Levy yra ne tik vienas iš kelių serialo režisierių, bet ir jo vykdomasis prodiuseris. Jis – vienas daugiausiai dirbančių pastarojo dešimtmečio kino kūrėjų. Kol kas jo projektai pasauliniu mastu yra uždirbę daugiau nei 3 mlrd. dolerių, ne vienas sulaukė aukščiausių įvertinimų, kaip jo režisuota juosta „Atvykimas“, nominuota net keliems „Oskarams“, ar tas pats serialas „Stranger Things“, kurio aktoriai įvertinti prestižiniais apdovanojimais ir tuzinais nominacijų, tarp kurių „Emmy“, Ekrano aktorių gildijos, „Auksinių gaublių“, Kritikų pasirinko apdovanojimai.

Nors Sh.Levy daugiausiai dirba su komedijomis ir šeimai skirtais filmais, jo įkurta kino kompanija „21 Laps Entertainment“, iškart tapusi viena produktyviausių industrijoje, turi planų pristatyti įvairaus žanro filmus ir televizijos projektus bei bendradarbiauti su įžymiausiais kūrėjais.

Sh.Levy režisavo ir prodiusavo visus „Naktis muziejuje“ franšizės filmus, kuriuose vaidino ryškiausios Holivudo žvaigždės, tokios kaip Benas Stilleris, Robinas Williamasas, Owenas Wilsonas, Ricky Gervaisas, Hankas Azaria, Amy Adams, Jonah Hillas, Rebel Wilson ir kiti, bei uždirbusiu daugiau nei 1,3 mlrd. dolerių visame pasaulyje.

Tarp kitų hitais kino teatruose tapusių Sh.Levy projektų – filmas „Naktinis pasimatymas“ su Tina Fey ir Steve’u Carellu, „Grūdintas plienas“, „Septynios velniškai ilgos dienos“.

Naujausias režisieriaus darbas – šių metų vasarą pasirodysianti veiksmo komedija „Free Guy“, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka Ryanas Reynoldas, Jodie Comer ir Taika Waititi.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką