15min be reklamos
2023 03 11, 12:22

JAV ir ES paskelbė apie derybas dėl iškasenų elektromobilių akumuliatoriams

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį paskelbė apie pradedamas derybas dėl prieigos suteikimo Europos gamintojams, siekiantiems eksportuoti itin svarbias naudingąsias iškasenas elektromobilių akumuliatoriams, pagal naują JAV programą, kuria siekiama skatinti žaliąją ekonomiką.
Elektromobilio įkrovimas
Elektromobilio įkrovimas

„Ketiname nedelsdami pradėti derybas dėl tikslinio susitarimo dėl ypatingos svarbos iškasenų, kad Europos Sąjungoje išgaunamos ar perdirbamos atitinkamos ypatingos svarbos iškasenos“ galėtų pretenduoti į JAV vyriausybės subsidijas pagal J. Bideno pasirašytą Infliacijos mažinimo įstatymą (IRA), sakoma bendrame pareiškime.

Akumuliatoriai yra labai svarbi amerikiečių plano masiškai plėsti elektromobilių gamybą dalis. Pagal IRA mokesčių lengvatoms ir švarios energijos subsidijoms skirta apie 370 mlrd. dolerių (347 mlrd. eurų), tačiau yra reikalavimas, kad akumuliatoriai būtų pagaminti JAV.

Europos lyderiai nerimauja, kad ES įsikūrusios energetikos ir automobilių pramonės įmonės bus išstumtos arba persikels į JAV.

Derybose dėl itin svarbių naudingųjų iškasenų bus siekiama ES suteikti vieną svarbią išimtį.

„Šiandien sutarėme, kad dirbsime su svarbiausiomis žaliavomis, kurios buvo gautos ar perdirbtos Europos Sąjungoje, ir suteiksime joms galimybę patekti į Amerikos rinką taip, tarsi jos būtų gautos Amerikos rinkoje. Dirbsime prie susitarimo“, – po susitikimo su J.Bidenu žurnalistams teigė U. von der Leyen.

Bendrame pareiškime abu vadovai pabrėžė, kad IRA ir naujos Europos iniciatyvos, kuriomis siekiama atspindėti programą, pavyzdžiui, Žaliojo susitarimo pramonės planas, turėtų veikti kartu.

„Abi šalys imsis veiksmų, kad išvengtų bet kokių transatlantinės prekybos ir investicijų srautų trikdžių, kurie galėtų atsirasti dėl jų atitinkamų paskatų. Mes stengiamės kovoti su nuline konkurencija, kad mūsų paskatos skatintų švarios energijos diegimą ir darbo vietų kūrimą, o ne sukeltų netikėtus pelnus privatiems interesams“, – sakoma pareiškime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką