2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kelio ženklo apie mokamą parkavimą nepastebėjęs ir baudą užsidirbęs Andrejus pyksta: ženklai privalo būti matomi

Vilniaus Zarasų g. automobilį vos keliolikai minučių palikęs Andrejus sulaukė nemalonios staigmenos – 20 eurų baudos. Vyras pasipiktino, kadangi buvo tikras, jog mokėti šioje vietoje už stovėjimą nereikia, nes apie tai informuojančių kelio ženklų esą ten nėra. Paaiškėjo, kad jis neteisus, kelio ženklas yra, tačiau jį pamatyti, įsitikinęs Andrejus, gali tik itin atidžiai žiūrėdamas ir ne naktį.
Kelio ženklas „Stovėjimo zona“ Zarasų gatvė 5A
Kelio ženklas „Stovėjimo zona“ Zarasų gatvė 5A / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Andrejus pasakojo, kad skubėjo užsukti į greta esančią parduotuvę, tad nusprendęs nevažiuoti į uždarą jos aikštelę paliko automobilį ten, kur, kaip manė, už stovėjimą mokėti nereikia.

Užtruko iki 15 minučių

Tačiau sugaišęs vos 10 ar 15 minučių jis sulaukė „staigmenos“ – automobilį jau „puošė“ geltonas pranešimas apie 20 eurų baudą, nes mašina stovėjo raudonojoje zonoje, bet už stovėjimą nebuvo sumokėta.

15min skaitytojo Andrejaus nuotr./Pranešimas apie baudą
15min skaitytojo Andrejaus nuotr./Pranešimas apie baudą

„Noriu pranešti apie Vilniuje esančią stovėjimo aikštelę, kuri neturi pagal KET nustatytą tvarką sustatytų ženklų ir čia, mano manymu, renkamos neteisėtai baudos. Veiksmas – Vilniuje, Zarasų g., – tokios buvo pirmosios Andrejaus emocijos sužinojus apie baudą. – Šiuo momentu laukiu pasiaiškinimo iš „Susisiekimo paslaugų“. Noriu pranešti visiems, kad likę vairuotojai, kurie gavo baudas ir jas sumokėjo, reikalautų grąžinti pinigus. Čia tas pats, kaip nukabinti greičio ribojimo ženklą 40 ir toje zonoje pastatyti trikojį.“

Vis dėlto pirmosios emocijos greitai nuslūgo ir pasikalbėjęs su „Susisiekimo paslaugų“ atstovais bei dar kartą nuvažiavęs į tą pačią Zarasų gatvę, Andrejus jau kalbėjo ramiau.

Jis teigė link parduotuvės važiavęs iš Olandų gatvės pusės, tad įsukęs į Polocko gatvę praktiškai iš karto turėjo sukti į kairę. Nors važiavo jau sutemus, tačiau automobilių tebebuvo nemažai, tad sutelkęs dėmesį į kelia sako ir nepastebėjęs ženklo apie mokamą stovėjimo zoną.

Važiavo tikrinti dar kartą

„Iš „Susisiekimo paslaugų“ atsiuntė nuotraukas ir aš dar tyčia nuvažiavau ten, patikrinau – tikrai ženklas yra. Bet to ženklo vieta yra tarp dviejų žibintų, šaligatvio pakrašty, o kadangi teko daryti gana staigų manevrą, tą ženklą pastebėti labai sudėtinga. Jeigu žinai, tai taip, bet aš nežinojau. Mačiau, kad kairėje stovėjimo aikštelės ženklas su ženkliuku, kad neįgaliesiems, o dešinėje – tiesiog aikštelė. Stovi automobiliai, tai ir aš ten pastačiau“, – pasakojo Andrejus.

Išėjęs iš parduotuvės ir radęs, kaip sako, „laimės laišką“, Andrejus teigė matęs ir žmogų, kuris tuos pranešimus apie baudas dalijo. Esą taip „apsidžiaugti“ turėjo ne jis vienas, nes lapelių buvo išdalinta ir daugiau.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kelio ženklas „Stovėjimo zona“ Zarasų gatvė 5A
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kelio ženklas „Stovėjimo zona“ Zarasų gatvė 5A

„Matyt, čia tokia žavinga vieta. Nes jeigu įvažiuoji ir nepamatai ženklo, tai ir gauni tą pranešimą, gal ir nuolat ten sukinėjasi kontrolieriai“, – svarstė Andrejus.

Labiausiai vyrą piktina tai, kad jis, kaip teigė, yra itin pavyzdingas vairuotojas, važinėja pagal KET, tik leistinu greičiu, visada sumoka už stovėjimą, todėl čia jis jaučiasi lyg antausį gavęs.

„Mano manymu, tas ženklas nėra tokioje vietoje, kur būtų lengva jį pastebėti“, – kartojo Andrejus.

„Ženklai įrengti tinkamai“

„Susisiekimo paslaugos“ tikina, kad apie mokamas automobilių stovėjimo vietas šioje vietoje informuojama tinkamai – ženklai įrengti taip, kaip turi būti.

„Apie mokamas automobilių stovėjimo vietas Polocko ir Zarasų gatvių teritorijoje vairuotojai informuojami kelio ženklais Nr. 541 „Stovėjimo zona“, kurie nurodo, kad transporto priemonėms galima stovėti visuose keliuose, esančiuose teritorijoje už kelio ženklo. Papildoma lentelė Nr. 840 „Mokamos paslaugos“ nurodo, kad už paslaugas reikia mokėti. Kelio ženklo Nr. 541 „Stovėjimo zona“ galiojimas pasibaigia tik pravažiavus kelio ženklą Nr. 544 „Stovėjimo zonos pabaiga“, – aiškino Ieva Žaržojienė, „Susisiekimo paslaugų“ Automobilių stovėjimo kontrolės skyriaus vadovė.

Darkart patikrinome vietinę rinkliavą Polocko ir Zarasų gatvių teritorijoje nustatančių kelio ženklų išdėstymą – jie įrengti tinkamai.

Jos teigimu, patys kelio ženklai įrengti vadovaujantis Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklėmis, Statybos techniniu reglamentu ir kitais teisės aktais.

„Kelio ženklų įrengimo schemos suderintos su Kelių policijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Eismo organizavimo skyriaus specialistais. Darkart patikrinome vietinę rinkliavą Polocko ir Zarasų gatvių teritorijoje nustatančių kelio ženklų išdėstymą – jie įrengti tinkamai“, – teigė I.Žaržojienė.

Jos teigimu, paliktas pranešimas, kurį rado Andrejus, administracinės baudos neužtraukia: „Juo vairuotojas yra informuojamas apie galimybę sumokėti nustatytą vietinę rinkliavą per 72 val. terminą, kai už automobilio stovėjimą nėra sumokėta rinkliava iš karto, tik pastačius automobilį. Jei to nepadarys, tuomet atvejis bus perduotas nagrinėjimui ir baudos skyrimui, jei taip bus nuspręsta.“

Tiesa, mokama suma dėl to nesikeičia – iš Andrejaus reikalaujama sumokėti 20 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką